• 28 Mayıs 2024 / Salı 01:15
Tayfun Eren

Tayfun Eren

Üretimden Sorumlu Genel Müdür

İstanbul Teknik Üniversitesi 1978 mezunu Makine ve Gemi İnşaatı Y. Mühendisi. 35 yıllık üretime dönük meslek yaşantımın son 18 yılı plastik sektörü içinde geçti. Eşim ve ben İTÜ kaynaklı mühendislik yaşantımızı sürdürürken, iki oğlumuz farklı dallarda tercihlerle birisi tıp doktorluğu diğeri ekonomi ve dış ticaret kariyeri yaparak aile vizyonumuzu farklı kulvarlara taşıdılar.

Tayfun Eren

Üretimden Sorumlu Genel Müdür

Son Yazıları

Hızlı Karar Verebilme Kabiliyetimizin Geliştirilmesi, Verimlilik,Takip Edilebilirlik Gibi Birçok Etken Neşe Plastik’i Otomasyon Ve Sistem Geliştirmeye Yönlendirdi

Neşe Plastik, Sektöründe Öncü Durumunu 25 Yıldır Sürdürmektedir.

1988 yılında kurulan Neşe Plastik San. ve Tic. A.Ş., TOSB (Taysad Org. San. Bölgesi) Çayırova-Gebze’de modern ve çevre ile dost 20.000 m2 üretim tesisinde Türkiye, Avrupa, Uzakdoğu, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’nin PVC (Polivinil Klorür) bazlı tek veya çok katlı ve çok amaçlı soft, semi rijit, rijit PVC film taleplerini (60.000.000 m2/yıl kapasite) kalitesinden ödün vermeden başarılı bir şekilde karşılamaktadır. Neşe Plastik birçok sektöre (mefruşat, otomotiv, yalıtım, ambalaj, mobilya, dekorasyon, profil sektörü) PVC film üretimi yapmaktadır. Üretiminin %75 gibi ana bölümünü ihraç etmektedir. Üstyapı, altyapı, makine yatırımlarının yanında insana verdiği değer ve insan yatırımına olan inancıyla, beyaz ve mavi yakalı tamamı eğitimli ve tecrübeli 215 kişilik kadrosuyla üretimini sürdürmektedir. Neşe Plastik sahip olduğu uluslararası kalite sertifikaları, ürün sertifikaları ve üretim sertifikaları ile sektöründe öncü durumunu 25 yıldır sürdürmektedir.

Hızlı karar verebilme kabiliyetimizin geliştirilmesi, verimlilik, takip edilebilirlik gibi birçok etken Neşe Plastik’i otomasyon ve sistem  geliştirmeye yönlendirdi.

" - Akdatasoft firmasıyla 2001 yılında başladığımız ve çözüm ortağı olarak devam ettirdiğimiz birlikteliğimiz halen ilk günkü heyecanını koruyarak devam etmektedir. Üretim kontrol ve erişebilirlik temelinde başlayan çalışmamız, maliyet muhasebesi ve planlama çalışma grupları ve çözümleriyle gelişerek sürmektedir. 2001 yılı öncesi üretim kontrol sistemimiz ve maliyet muhasebesi uygulamalarımız insan ağırlıklı ve kişisel bilgisayar programları kullanılarak yürütülmekteydi. Zamanın her geçen gün daha kıymetli ve doğru kullanılması gereğinden hareketle, hataların minimize edilmesi, hızlı karar verebilme kabiliyetimizin geliştirilmesi, verimlilik, takip edilebilirlik, hızlı geri dönüşler, arşiv kolaylığı, insan emeğinin doğru ve verimli kullanılması gibi birçok etken Neşe Plastik’i otomasyon ve sistem geliştirmeye yönlendirdi. Bir arayış sonucunda Akdatasoft firma sahibi Hakan Akalın Bey ile tanışmamız ve beraberce oluşturduğumuz çalışma grubu, Neşe Plastik’in gelişiminde ve vizyonunda ulaşması gereken aşamaları hızla geçmesini sağladı.

Yıllarca elle ve zaman israfıyla yapılan üretim kontrol ve planlama, hammadde ve mamul stok hareketleri ve planlaması, sipariş ve sevkiyat planlaması, irsaliye fatura işlemleri, bütün kademeler için karar vericilerin talepleri doğrultusunda raporlamalar, maliyet muhasebesi ve bugün kalite güvencenin ayrılmaz parçası haline gelen ulaşılabilirlik ve takip edilebilirlik Neşe Plastik için keyifli, hızlı, güvenilir çalışma şekline dönüştü. Sistemin en büyük avantajı, başlangıcımızdan 12 sene geçmesine rağmen halen gelişimini sürdürerek yatırımlarımıza, ürün çeşitliliğimize cevap vermesi ve sıkıştığımız noktalarda geliştirmeye açık olmasıdır. Bölüm değiştiren veya yeni gelen personel zorlanmadan sisteme hızlı adapte olmakta ve kullanabilmektedir. Kurduğumuz sistemin 12 yıllık gelişimine, Neşe Plastik’in adaptasyon hızına bakıldığında gelecek açısından Akdatasoft yazılım sistemi güven vermektedir. Şirketimizin önümüzdeki 3 yıl için planlanan süreci düşünüldüğünde, geçmiş 12 yıla bakarak, Akdatasoft ile birlikte sistem ve çözümlerimizi geliştireceğimize ve bizim paralel çözüm ortağımız olarak birlikte çalışmaya ve gelişmeye devam edeceğimize inanıyorum. Bugün ortak çalışma grubumuz sipariş ve planlama konularında sistemi geliştirmeye devam etmektedir."

İlgili Linkler:

Neşe Plastik , Akdatasoft3919 kez görüntülendi. 27.08.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön