• 22 Ocak 2022 / Cumartesi 22:55
Murat Aslan

Murat Aslan

Yönetim Kurulu Üyesi

Koç Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Schafer’ın 2. kuşak temsilcilerinden birisi olarak işe başladım. Schafer’ın sahibi olan Aslan Ticaret bir aile firması, benim sorumlu olduğum pozisyon ise perakende mağazacılık. Geç kalınmış bir perakende mağazacılık girişimimiz oldu ama bu hatayı telafi etmek adına 2013 ve 2014 yıllarında yoğun bir mağaza açılışı planlıyoruz. Bu sene Eylül ayında gerçekleşecek olan zücaciye fuarına da 2 stand ile katılmayı ve ana stand dışında bir bölümü de mağazacılığa ayırarak konsept mağaza kurmayı planlıyoruz. Mağazacılık ve franchising altyapımızla 2014 sonunda toplamda 60 mağaza olmayı hedefliyoruz. Yaptığım işi severek yaptığım için işim sanki hobim gibi. İş gereği Anadolu’nun farklı şehirlerini gezme mecburiyetim olduğu için, gittiğim şehirlerde de zaman buldukça fotoğraf çekmeye çalışıyorum. Farklı şehirlerde farklı mutfakları yerinde tatmak da bu mecburiyetin en güzel hediyesi oluyor.

Murat Aslan

Yönetim Kurulu Üyesi

Son Yazıları

Schafer, 2004 Yilindan Beri Tamamen Türk Sermayesinin Sahibi Olduğu Bir Alman Markasidir.

“ERP’ye geçiş kararımızla birlikte çok hızlı bir şekilde yol haritamızı belirledik.”

Schafer 2004 yılında tamamen Türk sermayesinin sahibi olduğu Aslan Ticaret tarafından satın alınmış bir Alman markasıdır. Bugün dünyada 80’den fazla ülkede tescil hakları Aslan Ticaret’e aittir. 2004 yılında Schafer’ın reklamları yoğun bir şekilde başlamış, bugün 1700 bayiye ve 120 cornera ulaşmayı başarmıştır. 2013 yılında kendisine perakende mağazacılık ve ihracat alanlarında yeniden yapılanma hedefi koyan marka, şu an 55 ülkeye ihracat yapar konumdadır. Bugün itibariyle 7 adet merkez ve 4 adet franchise mağazası bulunan Schafer’ın 2014 sonu mağaza sayısı hedefi ise 40 merkez ve 20 franchise mağazadır. 2004 yılında 10 ürün çeşidine sahip iken Schafer’ın bugün 5000’e yakın ürün çeşidi bulunmaktadır. Gelişen perakende mağazacılık ve ihracat ile ürün çeşidi her geçen gün artmaktadır. Farklı ülkelerin farklı ihtiyaçlarına cevap vermek adına ihracat yaptığımız ülkelerde bazı ürünler sadece o ülkeye özel olabiliyor. Örneğin, Suudi Arabistan için daha yüksek parçalı yemek takımları üretirken Türkmenistan için daha yüksek hacimli tencereler üretiyoruz. 

ERP’ye geçiş kararımızla birlikte çok hızlı bir
şekilde yol haritamızı belirledik.

Şirketimiz 01.01.2013 tarihi itibariyle üretim ve planlama modülleri dışında tüm sipariş, satış, satın alma, muhasebe, finans, stok yönetimi, bordro, ithalat ve ihracat modülleriyle birlikte 100 kullanıcılı LOGO Tiger Enterprise uygulamasını kullanmaya karar verdi ve 3 ay gibi kısa bir implementasyon süreci içinde de sistemi devreye aldı.

Daha önce yine LOGO bünyesinde yer alan DİVAOnline İş Yönetim Sistemi şirketimizin tüm birimlerinde kullanılmaktaydı. Bu sistemi hali hazırda SCHAFER’ın kendi mağazalarında mağazacılık otomasyonunu sağlamak amacıyla kullanmaktayız. 
    
LOGO Tiger Enterprise’ın kullanım kararında, finansal ve ticari anlamda bütün çözümleri içermesi, programın standartlarının iş akışına uygunluk derecesinin yüksekliği, çok geniş yetkilendirme yapısı, satış operasyonlarında çok çeşitli kampanya uygulayabilme özelliği, raporlama, filtreleme ve rapor desenlerinde esneklik özellikleri ile kolay implementasyon sağlaması, önceki kullandığımız sistem ile bütünleşik bir çalışma yapısı sunması gibi öne çıkan farklılıklar önemli etken oldu.

Sisteme geçiş kararımızla birlikte çok hızlı bir şekilde yol haritamızı belirledik. Firma içinde bir proje yöneticisi atadık. LOGO’nun çözüm ortakları ile birlikte 3 aylık bir paralel çalışma sürecinde tamamıyla geçişi sağladık. Bazı modüller hemen, bazı modüller de önceki uygulamamızda devam ederken devreye alındı ve süreçler tekamül ettikçe paralel uygulama bitirilerek tam geçiş sağlandı. 
    
Bu sistem ile birlikte, sürekli sahada bulunan ve uzaktan erişim sağlayarak sipariş girişi yapan personelin daha hızlı giriş yapması mümkün oldu ve birçok işlemi kullanıcı kontrolünden ziyade sistemsel kontrolle yönetiyor hale geldik. Örneğin, satış kampanyalarımız çok çeşitli ve ayrıntılı. Bu kampanyaların uygulanması ve kontrolü manüel olarak çok meşakkatli bir iş. Sistem miktarsal ve tutarsal kontrolleri kendisi yapıyor ve yanlış kampanyanın önüne geçiyor. Yakın zamanda LOGO Tiger Enterprise ve yan ürünleriyle birlikte e-ticaret ve mağazacılık uygulamasını entegre çalıştıracak bir yapı kurulması için çalışmalara başlamış bulunmaktayız.

1559 kez görüntülendi. 27.08.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön