• 16 Haziran 2024 / Pazar 14:14
Bora Çetinoğlu

Bora Çetinoğlu

İş Geliştirme Müdürü

2006 yılında Sabancı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra Siemens bünyesi altında, Brüksel’de geliştirilen üretim optimizasyon projelerinin Türkiye’deki Demir Çelik fabrikalarına implementasyonunda danışman olarak görev aldım. Türkiye’ye dönüşümle birlikte, Ericsson’un, telekom sektöründeki CRM projelerinin Proje Yöneticisi olarak görev aldıktan sonra, Fina Enerji yapısına dahil oldum. Sektör ve şirketin yeni olmasından dolayı, düşünülen ve hedeflenen bütün yeniliklerin yapılması ve planlanmasında bunu gerçekleştiren ekibin kurulmasını sağlayıp, şu anda farklı alanlar da dahil olmak üzere, şirketimizin büyümesini sağlayacak her proje için çalışıyoruz.

Bora Çetinoğlu

İş Geliştirme Müdürü

Son Yazıları

Müşterilerimizin İsteklerine Aninda Cevap Verebilen, Memnuniyetlerini Arttıran Bir Sistem Sağlamak Üzere Yola Çıktık.

“Örnek aldığımız sektör Telekom. Bu sektörde kullanılan yenilikleri enerji sektörümüze de sağlamak istiyoruz.”

Şirketimiz, 2009 yılında Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği çerçevesinde Elektrik Toptan Satış Lisansı almış olup, elektrik enerjisinin serbest tüketicilere satışı, ikili anlaşmalar yoluyla alım-satımı ve hem yurtiçi hem de sınır ötesi ticareti ile iştigal etmektedir.

Şirketimiz, müşterilerine elektrik güç ve kapasite fiyatlandırmasında ve risk yönetiminde finansal bir aracı, aynı zamanda güçlü bilançosu, risk yanlılığı ve müşteri ihtiyaçlarına göre çeşitlendirilmiş hizmetleriyle esnek, güçlü ve güvenilir bir iş ortağıdır. Spot ve uzun vadeli ikili anlaşma fiyatlandırılmasında yenilikçi ürünlerle öncülük eden, enerji yönetiminde en iyi hizmeti veren ve en iyi oranlı teklifleri yaratan genç ve dinamik bir takıma sahiptir. Firmamızda bulunan bu uzman kadro tarafından Türkiye toplam elektrik üretim-tüketim tahminleri yapılmakta, bu amaca yönelik modeller geliştirilmekte, sektör mevzuatı ve gelişmeler takip edilerek gelecek senaryo ve analizleri aracılığıyla üretim maliyetleri ve müşteri kârlılıkları analiz edilip müşteri için en uygun fiyat oluşturulmaktadır.

Müşterilerimiz, bizimle yapacakları uzun dönemli ve sabit fiyatlı kontratlar ve yeni avantajlı ürün paketleri sayesinde, belirli uzlaştırma dönemlerinde piyasada oluşacak mümkün olan en avantajlı fiyatlardan enerji alabileceklerdir.  

Müşterilerimizin isteklerine anında cevap verebilen, memnuniyetlerini arttıran bir sistem sağlamak üzere yola çıktık.

Sektörün oluşumu ve büyümesi düşünüldüğü zaman, bu denli hızlı bir gelişimi ancak iyi bir teknolojik altyapı ile destekleyebileceğimizi biliyorduk. Planlamalar doğrultusunda, zaman içerisinde bu konuya yatırımlarımızı son olarak Microsoft ile destekleyip CRM ve AXAPTA projesine başladık. İki aylık bir seçim süresinden sonra, kullanılabilirlik ve performans kriterlerini daha ön planda tutup bu kararı verdik. 

Microsoft isminin devamlılığı ve kullanılabilirliği, destek devamlılığı ve ürün güncelliği açısından, özellikle kullanıcı profilinin çok farklı olduğu şirketlerde, başarılı bir konumlandırma olacağına inanıyoruz.

Bu proje ile vizyonumuz; müşterilerimizin isteklerine anında cevap verebilen, memnuniyetlerini arttıran, istedikleri bilgi ve belgeleri bizlere ulaşmadan kendilerinin online elde edebildikleri bir sistemi sağlamaktır. Sonuç olarak, örnek aldığımız sektör telekom sektörü olmakla birlikte, bu sektörde kullanılan yenilikleri enerji sektörümüze de sağlamak istiyoruz.2700 kez görüntülendi. 27.08.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön