• 16 Haziran 2024 / Pazar 16:32
Emre Yüceer

Emre Yüceer

Plan ve Bütçe Müdürü

Lise eğitimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi, lisans ve yüksek lisansını ise İstanbul Teknik Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünde tamamlayan Emre Yüceer, ulusal ve uluslararası önde gelen inşaat firmalarının teknik ofis ve planlama departmanlarında görev

Emre Yüceer

Plan ve Bütçe Müdürü

Son Yazıları

En iyi projelerin içinde hayaller, arkasında Tahincioğlu var

İş hacmi giderek artan firmamızın sağlıklı bir şekilde büyümesi için iş süreçlerinin entegre bir şekilde yürütülmesi ve raporlanması Dynamics Ax ile sağlandı.

Tahincioğlu Holding’in grup şirketlerinden biri olan ve gayrimenkul geliştirme-yatırım alanında faaliyet gösteren Tahincioğlu Gayrimenkul A.Ş., gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarından olup nitelikli perakende, ofis ve konut projelerinin yanı sıra birinci sınıf otellerin inşa ve geliştirme çalışmalarına odaklanmıştır.

Nida İnşaat, ilk kurulduğu yıllarda grup şirketlerine ait sanayi ve lojistik yapılara ağırlık vermiştir. Sonraki yıllarda, grup şirketlerinin yanı sıra grup dışı şirketlere de müteahhitlik yapmaya başlayan Nida İnşaat, turistik tesisler, alışveriş merkezleri, iş merkezleri ve nitelikli konut projeleri gerçekleştirmektedir.

Başarı Hikayesi
İş hacmi giderek artan firmamızın sağlıklı bir şekilde büyümesinin sağlanması için muhasebe, finans, satınalma, bordrolama, proje yönetimi süreçlerinin entegre bir şekilde yürütülmesi ve raporlanması bir zorunluluk haline geldi.

Ekip olarak profesyonel iş hayatında daha önce çalışma fırsatı bulduğumuz AX programı ve Birleşik Uzmanlar bize hızlı bir şekilde aksiyon alarak gerekli kurulumları yapmamızı sagladı.

Tüm departmanlar, Nida İnşaat’ın daha önceki geleneksel çalışma yöntemlerini de hesaba katarak, Birleşik Uzmanlar ile sistemsel iş akış şemalarını oluşturdu ve sistem üzerinde gerekli çözümler gerçekleştirildi. Muhasebesel takip sistemi haricinde, inşaat aktivitelerinden oluşan maliyet ağacı üzerinde de maliyet takibi sağlandı. Bu amaçla muhasebe, satınalma, sözleşme, hakediş bordrolama gibi fonksiyonlar, maliyet ağacı ile entegre edilerek ilgili aktiviteler üzerindeki maliyetlerin izlenebilirliği sağlandı. Artık Fizibilite, Keşif, Şantiye, Revize bütçe gibi sınırsız sayıda bütçeyi sistemde aynı anda takip edebiliyor, aralarındaki değişimi raporlayabiliyor, gerçekleşen ile karşılaştırmalarını yapıp sapmalarını sebepleriyle birlikte yakından izleyebiliyoruz.

Birleşik Uzmanlar’ın sektörel tecrübesi sayesinde kuruma özel ihtiyaçlar da hızlı bir şekilde sisteme adapte edildi. Tüm kullanıcıların uyması gereken standartlar belirlendi ve prosedürler oluşturuldu. Bununla birlikte, Nida inşaat’ın yıllardır sahip olduğu alışkanlıklar ve iş yapma biçimi de korunarak tüm departmanlar merkezi bir sistem üzerinde entegre edildi. Yeni sistem, raporlama sürecimizi kolaylaştırdı; farklı birimlerin aynı raporlama dilinden konuşabileceği bir yapı sağlandı. Sistem üzerinde kritik bilgilere anlık ulaşma imkanına sahip olduk.

Dynamics AX’ın esnek geliştirme ortamı, kabiliyetleri, iş ortağımızın tecrübeleri ve yönlendirmeleri doğrultusunda zaman içinde gelişen ek ihtiyaçlarımızı da kolayca mevcut yapımıza adapte edebildik. Belge takip sistemi, ödeme iş akışı ve otomasyonu, nakit bütçe takibi, CRM entegrasyonu gibi ilk başlarda önceliğimizde olmayan fakat zaman içerisinde kritik hale gelen fonksiyonları sisteme dahil etme konusunda herhangi bir tereddüt yaşamadan uygulamaya geçirdik. CRM entegrasyonu sayesinde artık müşterilerimizi satış ofisimizden içeri girdiği anda tanıyor, finansal hareketlerini, sözleşmelerini, riskini anlık olarak görebiliyoruz.

2577 kez görüntülendi. 27.08.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön