• 16 Haziran 2024 / Pazar 15:41
Nuri Engin

Nuri Engin

Genel Müdür Yardımcısı

1961 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Trabzon’da tamamladım. Bursa’da Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İktisat Bölümünü bitirdim. Evli ve bir kız çocuk babasıyım. Özel vakitlerimde ailemle zaman geçirmek, sinema izlemek, seyahate çıkıp yeni yerler keşfetmek, yeni ve özel lezzetler denemek hoşlandığım aktiviteler arasında gelmektedir. Savcan Tekstil’de 1987’de iş hayatıma başladım. 26 yıldır çalışmakta olduğum firmada, ilk olarak Mali İşler Sorumlusu olarak başladığım görevime, Mali İşler Müdürü olarak devam ettim. Bugün geldiğim noktada ise Genel Müdür Yardımcısı olarak görevime devam etmekteyim. Severek çalıştığım bir firmada, süreklilik taşıyan ve istikrarlı biçimde devam eden bir kariyer çizgisinin, başarılı olmamın temelini oluşturduğu inancındayım. Savcan Tekstil’de geçirdiğim uzun soluklu çalışma hayatımın, iyi tanıdığım ortamda iş süreçlerimi başarılı biçimde yönetmemi kolaylaştırdığını düşünüyorum.

Nuri Engin

Genel Müdür Yardımcısı

Son Yazıları

Üretimdeki Darboğazlarımızı Kısa Zamanda Görebiliyor, Verilerimizi Analiz Etmek İçin Eskisi Gibi Uzun Zaman Harcamadan Anlık Raporlarla Kararlarımıza Işık Tutuyoruz.

Teknolojiye Yaptığımız Yatırımlar Ve Hızlı Sipariş Teslimatımız. Başarımızın Temelinde En Büyük Payi Oluşturmaktadır.

Savcan Tekstil 1950 yılında Bursa’da kurulmuştur. Dokuma, boya, emprime ve finish’den oluşan entegre tesisleri ile Bursa Organize Sanayi’de hizmet vermektedir. Tesislerimizde aylık 2.000.000 mt düz ve baskılı olarak viskon, polyester, viskon ve polyester karışımları, pamuk ve bunun gibi diğer hafif kumaş çeşitleri üretilmektedir. Firmamız uluslararası tekstil piyasalarında da yüksek klas genç bayan koleksiyoncusu olarak öncü rol oynayan firmalardan biridir. Paris, Londra, Barselona, Varşova, Kopenhag ve Amsterdam’da da ofislerimiz bulunmaktadır.
Grubun konfeksiyon firması Safran Tekstil, 2003 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuştur. Firmamız, bayan ve çocuk hazır giyim ürünleri üretimi yapmakta ve satışlarının %85’lik payını Avrupa ülkelerine ihracat olarak gerçekleştirmektedir. 

Firmalarımız genelinde yaklaşık 850 kişi istihdam edilmektedir. Teknolojiye yaptığımız yatırımlar, geniş AR-GE ekibimiz ve hızlı sipariş teslimatımız başarımızın temelinde en büyük payı oluşturmaktadır.

Tekstile dair tüm iş süreçlerimizi, CoralReef’in aradığımız entegre çözüm ihtiyacını karşılamasıyla çok daha hızlı yönetebiliyoruz.

12 yıl öncesinde baskı-boyama bölümlerinde ihtiyaçlarımıza yönelik olarak İletişim Yazılım’ın geliştirdiği TexPROD® programını kullanmaya başladık. Düzenli olarak versiyon planlarıyla geliştirilen bu program ile, çağın değişimine ayak uydurarak aynı yazılımı yıllardır kullanabiliyoruz. 

Safran Tekstil bünyesinde de yıllardır farklı yazılımlar denedik, ancak entegre yapıda çözümler olmaması nedeniyle istenilen faydaları sağlayamadık. İşletmemizin tüm iş süreçlerini tek bir platform üzerinde yöneterek veri bütünlüğünü sağlamak amacıyla, 2012 yılı hedefi olarak entegre sisteme geçmeye karar verdik. 

Yeni sistemden beklentimiz; planlamamızı, üretimimizi, gerçekleşen verilerle maliyetlerimizi yönetebilmek ve sağlıklı analizlerle doğru kararlar verebilmekti. Bunun için çeşitli yazılımları inceledik. Sonuç olarak; üretim yönetimi için Logo ile entegre çalışabilecek ve zaten dokuma ve boyahane bölümlerinde sistemimizi kurmuş firma olan İletişim Yazılım’ın MES, çözümü CoralReef’i tercih ettik. 2012 Eylül ayında çalışmalara başladık. Proje ekibiyle belirlenen yol haritasını hazırladıktan sonra uygulamaya başladık. İlk olarak numune süreçlerimizi sistem üzerinde takip etmeye de başladık. Yeni dönemde artık üretim verilerimizi anlık olarak takip edebiliyoruz. Siparişlerimizi, üretim adetlerimizi, duruşlarımızı anlık izleyebiliyoruz. Üretimdeki darboğazlarımızı kısa zamanda görebiliyor, verilerimizi analiz etmek için eskisi gibi uzun zaman harcamadan anlık raporlarla kararlarımıza ışık tutuyoruz. Önümüzdeki aylarda, fasona verdiğimiz işleri anlık olarak web üzerinden takip edebilecek ve fason planlamamızı daha rahat yapabileceğiz.

İlgili Linkler:

Savcan Textil2681 kez görüntülendi. 27.08.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön