• 26 Eylül 2021 / Pazar 12:21
Gökay Çiçek

Gökay Çiçek

Satış ve İş Geliştirme Müdürü

Gökay Çiçek

Satış ve İş Geliştirme Müdürü

Son Yazıları

Depo Yönetim Sistemi - Trinoks

AxionBlade® WMS, çok karmaşık ya da basit yapılara ve süreçlere sahip büyük depoların ve orta ölçülü depoların barkod ya da RFID kontrollü olarak yönetilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş, esnek ve parametrik bir yapıya sahip depo yönetim sistemi yazılımıdır.

AxionBlade® WMS, sahip olduğu modüller ve sektör bağımsız bir altyapı sayesinde, farklı iş yapış şekillerine ve depo koşullarına kolayca adapte edilebilmektedir. Sistem, gerek kendi ürününü üreten işletmelerin malzeme, mamul ve yedek parça ambarlarının yönetilmesinde gerekse distribütör ve lojistik operasyon depolarında gerçekleşen işlemlerin yönetilmesinde uçtan uca çözüm olabilecek bir yapıya sahiptir. ERP vb. birçok dış sistem ile entegre olabilen

AxionBlade® WMS, depo içerisinde yapılan parametrik ayarlamalar ve senaryolar sayesinde deponun kişi bağımsız olarak sistemsel kurallar ile işletilmesini ve yönetilmesini sağlamaktadır. Mal kabul, ürün etiketleme, lot, seri ve SKT kontrolü, kalite kontrol, lokasyon takibi ve yönetimi, FIFO, FEFO, crossdock, pickface-replenishment, pick-to-box, pick-to-pallet, bundling, kitting, elleçleme, toplama, araç yükleme kontrolü, sevkiyat vb. depolama ve sevkiyat ile ilgili çok fazla süreci içerisinde barındıran sistem yaklaşık 15 yıllık bir birikim ile gelişerek büyümeye devam etmektedir. Sistem sayesinde mal kabulden sevkiyat adımına kadar olan tüm süreç operatörlerin el terminallerine iletilen iş emirlerinin icra edilmesi sayesinde gerçekleşmektedir. Sistem iş emiri tabanlı çalışarak depoyu kendisi yönetebilmekte ve kontrollerin inisiyatifini kullanıcılara vermemektedir.  Yapısı gereği tüm süreçlerin kontrolünü elinde bulunduran sistem sayesinde depolarda çokça karşılaşılan hatalı eksik mal kabul, yanlış yerleştirme, depoda ürün arama, hatalı yanlış sevkiyat, stokta malzeme bulunamaması, fazla stok maliyeti vb. tüm zarar ve sıkıntılar ortadan kalkmaktadır. 

AxionBlade® WMS sayesinde gerçekleştirilen tüm depolama hareketleri anlık olarak izlenebilmekte ve geçmişe yönelik hızlı raporlamalar oluşturulabilmektedir.

Depoya kabul edilmiş ürünün hangi tedarikçiden, hangi lotta ve hangi irsaliye ile alındığı bilgisine ulaşmak son derece kolay ve zahmetsiz bir hale gelmektedir.

Son kullanım tarihi ya da raf ömrü yönetimi sayesinde depoda bulunan ürünlerin fire olmadan hareket görmesi sağlanmakta ve bu durumdan kaynaklı kayıplar minimuma indirilmektedir. AxionBlade® WMS depo içerisinde yer alan ya da konumlandırılacak olan konveyör, otomatik ambar, mekik ambar, terazi, kantar gibi birçok otomasyon sistemi ile entegre çalışabilmekte, bu sistemlerden anlık olarak veriler alabilmekte ve bu sistemleri yönetecek emirler üretebilmektedir.

818 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön