• 26 Eylül 2021 / Pazar 12:36
İbrahim Makul

İbrahim Makul

Dikey Ürünler ve Çözüm Ortakları Müdürü

İbrahim Makul

Dikey Ürünler ve Çözüm Ortakları Müdürü

Son Yazıları

Depo Yönetim Sistemi - Logo

Depo operasyonlarının etkin yönetilmesi, işletmelerin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor. Satın alma ve satış için önemli kaynak verisi oluşturan depo yönetim sistemleri sayesinde, işletmenin kaynakları daha verimli kullanılarak maliyet tasarrufu sağlanabiliyor. Yoğun rekabet ortamının yaşandığı iş dünyasında, işletmelerin depolarında bulunan ürünlerin izlenebilmesi, üretim yapılıyorsa hammadde, yarı mamul ve mamul stoklarının sağlıklı şekilde gözlenebilmesi, ardından müşteriye doğru zamanda, doğru şekilde ve en az maliyetle sevk edilebilmesi gerekiyor.

Logo Ocean, işletmelerin depo, dağıtım, üretim ve lojistik operasyonlarının verimli yönetilmesini sağlamak amacıyla geliştirilen bir depo otomasyon çözümü. Süreç otomasyon kabiliyetine sahip Logo Ocean ile mal kabul, yerleştirme, ikmal/besleme, sevkiyat, stok, mal toplama işlemleri bütünsel olarak yönetilebiliyor. Barkod veya RFID okuyuculu el terminalleriyle, depo süreçleri hızlı yönetilerek sevkiyat süreleri kısalırken, birim zamandaki sevkiyat hacmi de artırılabiliyor. Böylece, tüm ürün hareketleri optimize edilerek insan kaynağının ve maliyetlerin etkin yönetilmesi sağlanıyor, depo süreçlerinin yönetiminde verimlilik ve kârlılık artırılıyor.

Logo Ocean’ın işletmenin ihtiyaçlarına göre projelendirilerek uyarlanabilme özelliği sayesinde, depo süreçlerinde iyileştirme ve geliştirmeler yapılıp rekabet avantajı sağlanabiliyor. Logo Ocean aynı zamanda, depo ve lojistik süreçlerinin tek bir platformdan yönetilmesini mümkün kılarak, potansiyel hataların erken fark edilmesine olanak sağlıyor ve müşteri memnuniyetini artırmaya yardımcı oluyor.
Gelişen teknolojilerle paralel olarak, depo süreçlerinin yönetilmesindeki ihtiyaçlar da değişiyor. Logo Ocean, robotik depolar, RFID’li otomasyonlar ve sesli kontrol sistemleri gibi birçok teknolojiyle entegrasyon imkânı sunarak, depo operasyonlarının teknolojiyle gelişmesine olanak sağlıyor. 

773 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön