• 16 Haziran 2024 / Pazar 15:09
Onur Kızılyel

Onur Kızılyel

Ürün Yöneticisi

Onur Kızılyel

Ürün Yöneticisi

Son Yazıları

Belge ve Döküman Yönetim Sistemi - Bimser

E-kurum dönüşümünü tamamlamış bir kurumda, iş süreçleri maksimum etkinlikte çalışır, iş süreçleri yönetilebilir, verimlilik en üst düzeye çıkarılabilir, kağıt kullanımı en aza indirilebilir. eBA, e-kurum dönüşümünü hedefleyen kurumlar için tasarlanmış bir doküman, belge ve iş akış yönetimi sistemidir. 

eBA Doküman Yönetim Sistemi (EDYS), kurumların kurumsal hafızasını düzenleyerek geleceğe güvenli ve sağlıklı bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olur. Şirketlerin yaşam süreçleri boyunca yarattığı bilgi, belge, doküman gibi yazılı ya da görsel öğelerin oluşturulmasını, saklanmasını ve bu bilgilere güvenli ve hızlı bir biçimde çevrimiçi erişilmesini sağlar. Web üzerinden ve mobil kullanım desteği sayesinde, kurumsal dokümanlara her yerden hızlı bir şekilde erişilebilir. 
Kurumun faaliyetleri sonucu üretilen ve delil niteliği taşıyan tüm belgeler, eBA Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile yönetilebilir. KEP entegrasyonu ile, üretilen belgeler, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilebilir; KEP ile gelen yazışmalar sisteme aktarılarak sistem üzerinde takip edilebilir. Resmi yazışma usul ve esaslarına uygun formatta yazı üretilebilir ve saklanabilir.

eBA İş Akışı Yönetim Sistemi (İAYS), iş süreçlerinin hızlı bir şekilde elektronik otomasyona taşınmasını ve diğer kurumsal uygulamalarla entegrasyonunu sağlayarak işletmelerin kârlılığını arttıran, süreç odaklı iş yapma anlayışını yaygınlaştıran bir süreç geliştirme platformudur. Kurumsal süreçlerin standartlaşmasını, optimizasyonunu, hızlandırılmasını ve otomasyonunu sağlar. 

eBA Capture ile tüm yapılandırılmamış dokümanlar sistematik bir biçimde dijitalleştirilerek kurumun e-dönüşümü hızlandırılabilir. Güçlü görüntü işleme özellikleri sayesinde, taranan dokümanlardaki kirliliğin giderilmesi, sayfanın oryantasyonunun otomatik düzeltilmesi, tarama işleminin istenilen standart çözünürlükte gerçekleştirilmesi gibi işlemler otomatik olarak yapılabilmektedir. Farklı dillerde gelen dokümanlar, eBA Capture ile yakalanıp kurumsal doküman yönetim sistemine aktarılabilir. 

eBA, bünyesinde barındırdığı connector altyapısı sayesinde, tüm kurumsal operasyonel sistemlerle haberleşebilmektedir. Connector altyapısı, eBA’nın, SAP, Microsoft Dynamics AX, Oracle, Nebim, Netsis, Logo, Mikro vb. ERP sistemleri ile haberleşebilmesini sağlar. Bu sistemlerden gelen veriler iş süreçlerinde kullanılabileceği gibi, süreçlerde oluşan veriler de yine connector altyapısı sayesinde mevcut ERP sistemlerine gönderilebilir. Ayrıca sunduğu SAP sertifikalı çözüm sayesinde SAP sisteminde eklenen dokümanları barındırabilmektedir.

1263 kez görüntülendi. 27.08.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön