• 23 Eylül 2023 / Cumartesi 11:45

Trex’in yeni Arge ve Teknoloji merkezi 2018 yılında faaliyete geçiyor.

2003 yılından bu yana kurumsal yazılım pazarında MES çözümleri üreten Mert Yazılım, profesyonel ekibini kısa vadede güçlendirmeyi hedefliyor. Ürünlerini "trex" tescilli ana markası altında pazarlayan Mert Yazılım 2018 yılı ilk aylarında yeni adresine de taşınıyor olacak. Kurban Bayramından sonra temelleri atılacak olan yeni binaları 2.800 metre kare alanı ile yeni Arge ve Teknoloji merkezi olacak. Batıkent – Nilüfer mevkiinde merkezi bir lokasyonda bulunan yeni adreslerine 2018 yılı nisan ayında taşınmayı planlayan Mert Yazalım’da şu an itibariyle 23 olan arge merkezi çalışanı sayısı 32 olacak. Göreve yeni başlayacak 5 yeni satış mühendisi ile satış ekibinin de güçlenmesi hedefleniyor.

Mert Yazılım’ın halihazırda iki farklı bölgede 3 lokasyonu bulunuyor. Marmara bölgesinde İstanbul ve Bursa’da, İç Anadolu’da ise Konya’da bulunan ofislerinde yaklaşık olarak 50 çalışan ile Ar-ge, Ür-ge, satış ve satış sonrası destek faaliyetlerini yürütüyor.

Kurulduğu günden beri teknoloji üreten bir firma olmayı hedefleyen Mert Yazılım hem Elektronik Ar-ge hem de Yazılım Ar-ge departmanlarına sahip ve bu iki birimi entegre bir şekilde çalıştırarak gömülü sistemler üretiyor. Yıllarca üretim yönetim sistemleri geliştiren Mert Yazılım 2008 yılında kurduğu Elektronik Ar-ge departmanı ile bu tecrübelerini MES alanında geliştirme kararı almış ve bugüne kadar 3 farklı Tübitak projesini başarı ile tamamlayan Mert Yazılım bu projeler sonucunda ortaya çıkan ürünlerini de MES projelerine katma değer olarak ekleyerek geliştirmeye devam etmiş.

553 kez görüntülendi. 05.24.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön