• 16 Haziran 2024 / Pazar 14:46

Logo Yazılım, Peoplise hisselerinin büyük kısmını satın aldı

Logo Yazılım’dan, bulut İK yatırımı. Logo Yazılım, Peoplise hisselerinin yüzde 86,70’inin satın alınması konusunda anlaşma sağladı.

Logo Yazılım ile Peoplise sermayesinin yüzde 86,70’ini temsil eden şirket paylarının satın alınması konusunda anlaştı ve hisse devir işlemleri tamamlandı. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) göre yapılan bildirime göre pay devir sözleşmesi ile birlikte Peoplise (Elba HR A.Ş.) hisselerinin yüzde 86,70’ini temsil eden 255 bin 377 adet şirket hissesi için 1.649.735 dolar ödendi ve Logo Yazılım’a geçmiş oldu. Yönetici Ortak Çağatay Güney ve ekibe 2018’de katılan CTO Doruk Molo ise yeni büyüme döneminde yönetici ortak olarak görevlerine devam edeceklerdir.  

Kurumsal firmaların tüm işe alım ihtiyaçları için tasarlanmış entegre ve video özellikli dijital insan kaynakları yönetimi platformu olan Peoplise, kendini Yetenek Yönetimi Sistemi olarak konumlandırarak başvuru takip sistemlerini (ATS) sosyal medya kaynaklı işe alımları, dijital değerlendirme ve markalaşma araçlarını içeren mobil uyumlu platforma dönüştürüyor. Peoplise, insan kaynakları alım süreç yönetim sistemi ile; işe alım yapılacak bir pozisyon ve o pozisyondaki bir aday ile ilgili her türlü test sonucu, adayın cevapları, mülakat kayıtları gibi bilgileri bir arada bulunduruyor ve adayın değerlendirilmesini otomasyonla kolaylaştırarak, hızlandırıyor. Peoplise, başta Brand Finance’in En Değerli 100 Türk Markası listesinde ilk 25’e giren 17 değerli firma olmak üzere, finansal hizmetler, perakende, üretim ve profesyonel hizmet sektörlerinde 90’dan fazla kuruma hizmet sunmaktadır.  

964 kez görüntülendi. 22.05.2020  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön