• 1 Aralık 2021 / Çarşamba 23:55

Konzek, Akademi 4.0 HUB Projesini Hayata Geçirdi

Dijital dönüşüm eğitim ve inovasyon merkezi Akademi 4.0’ın açılışı, dijital dönüşüm danışmanları, akademisyenler ve reel sektörden katılımcılar eşliğinde 8 Kasım Cuma günü gerçekleştirildi.

Konzek Teknoloji’nin sponsorluğunda faaliyetlerini sürdürecek olan Akademi 4.0, Endüstri 4.0 uygulamaları alanında faaliyet gösteren şirketlere ve çalışanlarına ücretsiz networking olanağı sağlamak amacıyla kuruldu.

Konzek Teknoloji Genel Müdürü Yunus Altunbıçak,açılış konuşmasında temel hedeflerinin, sektördeki özellikle yapay zekâ, büyük veri, endüstriyel nesnelerin interneti gibi alanlardaki kısıtlı bilgi ve networking kaynağını organize bir yapıyla genişletmek olduğunu, networking ve sektörel toplantılar ile paneller düzenleyerek özellikle yapay zeka ve makine öğreniminin sanayide kullanımı ve dijitalleşmenin önünün açılmasını hedeflediklerini söyledi.

Sanayi bölgelerine yakınlığı dolayısıyla, kolay ulaşılabilecek olan Akademi | HUB, haftaiçi mesai saatlerinde ziyaretçilere açık olacak.

Aynı zamanda, endüstri 4.0 ekosistemine katkı sağlamak isteyenler, ücretsiz olan akademi40.org’a kayıt olarak, endüstri 4.0 alanında içerik üretilebilecek. eğitim webinarları ve podcast programlarına dahil olabilecekler.

www.akademi40.org

663 kez görüntülendi. 12.11.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön