• 23 Eylül 2023 / Cumartesi 16:49

CPM AR-GE Merkezi Oldu

CPM Yazılım’ın İstanbul Haliç’te bulunan ofisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilerek Ar-Ge merkezi olarak faaliyet göstermeye başladı. CPM Yazılım, Türkiye genelinde yaklaşık 250 çalışanı bulunuyor ve ağırlıklı olarak Kobi ve Kobi üstü segmentte yer alan 500’den fazla kuruma ERP yazılımı ve danışmanlığı hizmeti veriyor.

CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut; “Ar-Ge Merkezlerinin katkıları ile yazılım dünyasının daha da gelişeceğine inanıyoruz. Bu teşvikler, dijital dönüşüm sürecinde olan Türkiye’nin, güçlü konumuna katkı sağlayacak. Yerel tedarikçilerin sektörde güçlenmesi yazılımda dışa bağımlılığımızı azaltacak olması bizi hedefimize bir adım daha yakınlaştıracak. Verilen destekler kapsamında yeni yazılacak uygulamalarımız ile ürün yelpazemizi genişleteceğiz. TÜBİTAK ile projelerimizin de devreye alınması sonrasında kurumlar için bütünleşik yapıda tek çözüm ortağı olmayı ve yazılım ihracatı yapmayı hedefliyoruz. “ dedi.

Bu hedef doğrultusunda projelerinde değişiklik yaparak, yeni yılda 10 milyon TL’lik bir yatırım yapacaklarını ve önümüzdeki dönemde Ar-Ge merkezi için ağırlıklı olarak temel bilimler ile lisans üstü eğitimi olan kadrolar oluşturacaklarını ve yıllık yüzde 25 büyüme beklediklerini söyledi.

603 kez görüntülendi. 05.24.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön