• 23 Eylül 2023 / Cumartesi 10:11

Bu sene onsekizincisi gerçekleşecek olan Bilişim 500’e PLUS özelliği de eklendi.

Bu yıl onsekizincisi düzenlenecek olan Bilişim 500 töreni 12 Temmuz 2017, Çarşamba günü İstanbul – Gümüşsuyu, CVK Park Bosphorus Otel’de gerçekleşecek. 

İlk 500 Bilişim Şirketi araştırması satış gelirleri sıralamasıdır. Sıralamada ise sadece bu araştırmaya bilgi veren şirketler yer alıyor. Araştırma içinde özgün bir sıralama olan son 3 yılın en iyi performans gösteren şirketini her yıl olduğu gibi yer alacak. Bu değerlendirme yapılırken, sıralamaya giren şirketin sırasının ve gelirlerinin son 3 yıl içinde sürekli yükselmiş olmasını ve toplam bilişim pazarı kadar veya üstünde büyümesi esas alınıyor.

Bu sene Bilişim 500’e PLUS özelliği de eklendi.
PLUS ile, İlk 500 listesinde büyüklük ve ciro olarak yer alamayan ancak kendi alanında veya bölgesinde güçlü konumda olan genç şirketler ve Anadolu firmaları PLUS değeri ile araştırmada kendilerine yer bulacaklar. Kendi kulvarındaki firmalarla yarışarak PLUS tablolarında kendilerini gösterebilme şansı elde eden şirketler de Bilişim 500 kapsamında ödüllendirilecekler.

Türk bilişim sektörünün ciroları itibariyle en büyük 500 şirketini genel ve faaliyet gösterdikleri alt kategoriler itibariyle sıralayan, pazar hakkında öngörü ve özellikleri belirleyen detaylı bir çalışmada şirketler 2 ana kategori ve 9 kategoride değerlendiriliyor.

Bu kategoriler, Bilgi teknolojileri Ana Kategorisi ve İletişim Teknolojileri Ana Kategorisi olarak ve “Donanım”, “Yazılım” ve “Hizmet” ile ilgili alt tabloları olarak yer alıyor. Bu alt tablolarda yer alan kategorilerde aşağıdadır.

DONANIM
Sunucu, Masaüstü bilgisayar ve OEM ürünleri,Tablet ve taşınabilir bilgisayar, Çevre birimleri, Veri yedekleme ve depolama donanımı, Ağ donanımı, ATM/POS sistemleri, Veri toplama (OT/VT) donanım, Görüntü ve ses sistemleri, Telekomünikasyon alt yapı donanımı, PBX santral, Mobil telefon, Çeşitli donanım ve Tüketim malzemeleri

YAZILIM
İşletim sistemi, Ofis yazılımı, Güvenlik yazılımı, Doküman/Arşiv yönetimi yazılımı, Sektörel yazılım, CRM yazılımı, ERP yazılımı, Mobil uygulamalar, Çeşitli iş uygulamaları, Veritabanı yazılımı, Veri ambarı/İş zekası yazılımı

HİZMET
Eğitim, Danışmanlık, Çağrı merkezi hizmeti, Barındırma/Yönetim/Bulut, İnternet hizmetleri, Kurulum/Bakım/Destek hizmeti,Sabit telefon hizmeti, Mobil telefon hizmeti,Yayın hizmeti, Katma değerli mobil hizmetleri, Diğer dış kaynak kullanım hizmeti

ÖZEL BÖLÜM
e-Ticaret, B2B e-Ticaret, B2C e-Ticaret, Ar-Ge

592 kez görüntülendi. 05.24.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön