• 13 Temmuz 2024 / Cumartesi 05:33

5. Perakende Teknolojileri Konferansı 2 Ekim’de Düzenleniyor.

Geleceğe yönelik ve bugünün önemli bilişim teknolojileri konularının değerlendirildiği KMD Perakende Teknolojileri Konferansı bu sene 2 Ekim’de InterContinental Hotel Istanbul Taksim’de düzenlenecek.

Yaklaşık 500 kişinin katılımının beklendiği konferans’ta Kategori Mağazacılığı Derneği Perakende ve Bilişim Teknolojileri Tedarikçilerini bir araya getiriyor olacak.

Maliyet kontrolünde ve verimlilik artışında büyük katkı sağlayan teknolojik çözümlerin, perakende özelindeki örnekleriyle ele alınacağı etkinlikte, bu yıl ilk kez start-up’lara özel bir bölüme de yer verilecek. Böylece 60 yerli girişimin her birine 90 saniye boyunca kendilerini tanıtma imkânı sağlanacak.

5’inci Perakende Teknolojileri Konferansı’nın programı şu şekilde:

Meet&Tech: Açılış konuşmaları öncesinde teknolojiyle ilgilenen yaklaşık 60 girişimci, başta KMD Yönetimi Kurulu üyeleri olmak üzere perakende sektörünün öncü isimleriyle birebir tanışma fırsatı bulacak.

PE-TEK Perakende Teknolojileri Ödülleri: Kazanan isimlerin konferans sırasında açıklanacağı PE-TEK ile Türkiye’de perakende sektörü için geliştirilen en yenilikçi projeler ödüllendirilecek ve uluslararası arenaya da tanıtılma imkânı verilecek.

Çözüm Oturumları: Perakende sektörünün dijital yolculuğu, bu yönde geliştirilen çözümlerin yanı sıra gelecek çözümlerinin de anlatılacağı 2 ayrı çözüm oturumda perakendeye özel 6 ayrı teknoloji çözümü anlatılacak.

Start-up alanı: Konferansın fuayesinde oluşturulacak olan alanda, perakendeye özel çözümler geliştiren girişimcilere projelerini anlatma imkanı sunulacak.

Konferansın moderatörlüğünü yapacak olan Dr Kerem Dündar, ayrıca farklı kanallar üzerinden müşteriye erişmenin yarattığı etkilerin çeşitlerini ve beyinde oluşturduğu etkileri nöromarketing perspektifinde inceleyeceği bir sunum da yapacak.

Geleceğin İnovasyonu: Geleceğin inovatif fikirlerinin konuşulacağı konferansta, büyük veri ve çok kanallı perakende uzmanı ve SafeRock’un CEO’su Shah Karim, ‘Amazon ve Perakendenin Etkisi’ ile perakendenin geleceğine ışık tutacak.

Çoklu Kanal Yönetimi: Perakendenin yeni döneminde karşımıza çok daha fazla çıkacak olan ‘Dijital Odaklı Çoklu Kanal Yönetimi’ni katılımcılara anlatacak olan Vodafone Dijital Dönüşüm Direktörü Ender Özgün, online ve offline uygulamalar dahil olmak üzere birçok kanal gözetilerek oluşturulmuş pazarlama ve iletişim stratejilerinden örnekler sunacak.

Yönetişimde Teknoloji Dönemi: Ekonomik rekabetin arttığı, işletmelerin büyüdüğü ve birçok iş kalemi takibinin gerektiği günümüzde, Rasyotek Yönetim kurulu Başkanı Haldun Pak, büyük verinin anlaşılması ve yönetilmesi konusunda bilişim teknolojilerini kullanarak işletmeler adına fark oluşturacak, maliyetleri düşürecek, karar süreçlerine katkı ve yönlendirme sağlayacak portal çözümlerini anlatacak

Sektörün Online Hali: Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane moderatörlüğünde; Watsons Türkiye Genel Müdürü Mete Yurddaş, IKEA Alternatif Satış Kanallarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dilan Atalay Birinci ve TBWA’nın CMO’su Nüzhet Algüneş, dijital pazarlama için yapılan harcamaların ne kadarının hedefine ulaştığı ve dijital reklam bütçelerinin ne kadarının heba olduğu sorularına yanıt arayacak.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Şeyda Ertekin, Obase Genel Müdürü ve Kurucu Ortağı Dr. Bülent Dal gibi isimler, perakende sektörünün günümüz teknoloji trendlerini anlatırken geleceğin şifrelerini de çözecek.

656 kez görüntülendi. 05.24.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön