• 16 Haziran 2024 / Pazar 15:31

Uyumsoft’un Yaz Staj Okulu, bu yıl 9'uncu kez düzenlenendi

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Uyumsoft işbirliğiyle, bu yıl 9'uncusu düzenlenen Uyum Akademi Yaz Staj Okulu'nun Sertifikaı Töreni, 28 Temmuz cuma günü, YTÜ Teknoparkı konferans salonunda yapıldı. 

3-28 Temmuz 2017 tarihleri arasındaki eğitime katılan 19 üniversitenin endüstri ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinde okuyan 46 öğrenci, sertifikalarını almanın heyecanını yaşadı.

Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, Yıldız Teknopark'ın 270 Ar-Ge firması, 90 kuluçka firması ve 7 binden fazla kalifiye Ar-Ge ve yazılım personeline ev sahipliği yaptığını söyledi.
Yıldız Teknopark olarak, ülkemizdeki 4 üniversiteyle bir araya gelerek ABD'de Starcamp Kuluçka Merkezi'ni kurduklarını da anlatan Güner, ülkemizdeki başarılı projeleri dünya girişim sermayesinin yüzde 30'nu barından ABD pazarına hazırlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Uyumsoft Yönetim Danışmanı Prof. Dr. Ercan Öztemel, staj çalışmalarının öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgileri, pratik hayatta uygulama şansı bulmaları bakımından önemli olduğunu söyledi.

Uyum Akademi Yaz Staj Okulunda, teorik ve pratik eğitim verildi.
Staj okuluna katılan bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencilerine Teorik eğitimde, asp.net çatısı altında C# temel eğitimi ve Microsoft SQL eğitimi verildi. Pratik eğitimde, öğrencilere sunulan yaklaşık 9-10 projeden birini seçmeleri sağlandı, kişisel veya grup bazında bu proje fikirlerini öğrenilen yazılım dili üzerinden geliştirmeleri istendi. Benzeri şekilde Endüstri Mühendislerine ise teorik ERP eğitimleri ve ERP ile ilişkili eğitimler verilerek, Uyumsoft'un müşterine ziyaretler yapıldı ve kurumlardaki uygulamaları gözlendi.

Sertifika töreninde konuşma yapan Uyum Akademi Yöneticisi Kerim Şahin, eğitim programının ardından, YTÜ eğitmenleri ve Uyumsoft yazılım ve proje ekiplerinin bir araya gelerek projeleri değerlendirdiğini ve staja katılan öğrenciler için bir başarı puanı oluşturularak, başarı sertifikalarının düzenlediğini belirtti.

681 kez görüntülendi. 05.24.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön