• 23 Eylül 2023 / Cumartesi 11:55

7. Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansları, 28-30 Kasım 2019 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde Düzenlenecek

MMO İzmir Şubesi tarafından düzenlenecek olan 7. Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansları, 28-30 Kasım 2019 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde “Tedarik Zinciri Yönetimi” ana başlığı ile gerçekleştirilecek. 

İlk gün açılış konuşmalarıyla başlayacak etkinlikte, konuşmaların ardından Avrupa Lojistik Derneği-ELA başkanı Paolo Bisogni “Avrupa’da Tedarik Zinciri Yönetimi: Mevcut Durum ve Gelecek Trendi” konulu sunumunu yapacak. EMBK kapsamında İngiliz Standartları Enstitüsü’nden Özlem Ünsal’ın “Tedarik Zincirinde Organizasyonel Dayanıklılık” konusunda, Bosch firmasından Murat Kurtlar’ın “Endüstri 4.0” konulu sunumlarının yanı sıra DHL’den Berna Yılmaz Ciğeroğlu’nun yer aldığı toplam dört konferans gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin lojistik master planı İzmir’de masaya yatırılıyor
Etkinliğin ikinci günü saat 11.00’de moderatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Tanyaş’ın yaptığı panelde “Türkiye Lojistik Master Planı” konusu ele alınacak. Panelde, Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nden Fatih Şener, Deniz Ticaret Odası’ndan Yusuf Öztürk, Ege İhracatçılar Birliği’nden Cumhur İşbilen, İzmir Ticaret Odası’ndan Cemal Elmasoğlu ve Kıta Lojistik’ten Emre Eldener konuya ilişkin değerlendirmelerini katılımcılarla paylaşacak.

Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansları kapsamında iki paralel salonda 16 oturumda 42 davetli konuşmacı bilgi ve deneyimlerini aktaracak. Bu oturumlarda “Tedarik Zinciri Yönetiminde Blockchain”, “Stratejik Planlamada Tedarik Zinciri”, “Dijital Tedarik Zinciri”, “Satınalma”, “Birleşik Tedarik Modeli”, “Eğitimde Tedarik Zinciri”, “Risk Yönetimi”, “Perakende & e-ticaret & Dağıtım”, “Depo Yönetimi”, “Üretimde Dijital Mimari”, “Tedarik Zincirinde Kalite”, “Gümrük Süreçleri & Sınırötesi Harekette Blokchain” ve “Yeşil Lojistik” ana başlıklarında 13 farklı konu ele alınacak.

İlk gün 5’er kişilik takımların katılımıyla oluşan öğrenci grupları, katılımcı firmaların ortak sorunu olan “Artan Rekabet Koşullarında Müşteri Odaklı Tedarik Zinciri Yönetimi” konusunu ele alarak sorunlara çözüm önerileri getirecekleri bir “ideathon” gerçekleştirecekler.

Programın son günü ise ELODER tarafından düzenlenen 2019 lojistik etkinliğinde finale kalan projelere ödülleri takdim edilerek projelerin sunumları gerçekleştirilecek.

Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansları ile birlikte eş zamanlı düzenlenecek sergide ise bu alanda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar çalışmalarını katılımcılarla paylaşma imkânı yakalayacak.

Detaylı bilgi için etkinlik web sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://embk.mmoizmir.org/

1269 kez görüntülendi. 26.11.2019  tarihinde eklendi.
Yukarı Dön