MES Çözümleri

MES Çözümleri

İlhan Özdemir

Aizen Trex

Şirket profesyonel ekibinin gücü ile uluslararası kriterlere uygun geliştirdiği ürünlerini “aizen”, “trex” ve “DCAS” tescilli ana markaları altında kullanıcılarına sunuyor. Yüzde 100 yerli sermaye ve Türkiye’de yetişmiş nitelikli mühendis ekibi ile üretilen aizen trex ile kullanıcılarına iş süreçlerinin otomasyonuna yönelik bütünleşik çözümler sunarken, sektör bağımsız olarak tüm işletmelerin yapısına kolayca uyarlanabilecek ürünleri ve özellikle satış sonrası destek hizmetiyle öne çıkıyor.

aizen trex Yazılımı ve DCAS NGP Veri Toplama Terminalleri ile iş istasyonlarından anlık olarak oluşan verilerin elektronik olarak toplanması sağlanıyor. AIZEN TREX  ürününün amacı işletmelere Level 3 MES çözümü sunmaktır. Şirketin geliştirmiş olduğu çözümler OEE, TEEP, MTTR MTBF gibi bir çok KPI’ı anlık olarak ölçmeyi ve izlemeyi mümkün kılmaktadır.  İşletmelerin kullanmış oldukları üst sistemler ile rahatlıkla entegrasyon kurabilecek kütüphanelere sahip olan ürün, bu sayede üretim plnalarının iş istasyonları başına otomatik olarak indidirlmesini ve oluşan üretim teyitlerini yine otomatik olarak üst sistemlere iletilmesi konusunda önemli bir rol üstlenmeltedir.

Ürün dünyanın marka değeri en büyük şirketlerinden olan Coca Cola’nın  Türkiye’de ki tüm tesislerinde ve Güney Irak, Azerbeycan, Tacikistan, Kazakistan ve Pakistan’da kurulu olan tesislerinde Microsoft AZURE platformu üzerinde ortaklalaştırılmış ve SAP ile entegre bir şekilde başarı ile uygulanmaktadır. Şirket, yayılımı devam eden projeleri ile  Coca Cola’nın S.M.A.R.T. Fabrikalar oluşturması konusunda önemli bir rol almaya devam etmektedir. Bu sayede üst düzey – alt düzey tüm şirket paydaşları tablet ve telefonları ile bulunduları her yerden kritik öneme sahip verilerini anlık olarak izleyebilmekte ve gereken önlemleri alabilmektedirler.

Şirketin geliştirdiği tüm ürünler işletmelerin YALINLAŞMA’sı yolunda onlara yol göstermekte ve işlerini kolaylaştırmaktadır. Görsel Fabrikalar oluşturmanın ilk şartı “Bilgi Kaynağında Doğar” felefesini tabana yaymak olduğunu gözeterek elektronik ve yazılım alanındaki Ar&Ge faaliyetlerine devam etmektedir. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda montaj istasyonlarında kullanılmak üzere aizen trex JIDOKA BOX IO V2 adlı kablosuz ve maliyetini çok düşük olması nedeni ile çok sayıda istasyon ve operatörden oluşan montaj hatlarında bile kullanıma imkan veren ürününü piyasaya sürdü. Bu ürün ile aynı zamanda HAT ANDON panlolarının oluşturulmasının maliyetide son derece aşağılara çekilmektedir. Her bir hat operatörü sahip oldukları i-buttonlar ile sisteme kolayca oturum açabilmekte ve kapatabilmektedirler.

ŞİRKET HAKKINDA

2003 yılında faaliyetine limited bir kuruluş olarak başlayan şirket, “Verimlilik ve Üretim Takip Teknolojileri” üretmektedir. Güncel teknoloji kullanımını kendisi için bir vizyon müşterileri için ise misyon olarak gören şirket şirket bu yolda global bir oyuncu olmayı hedeflemektedir.

Uzun yıllar boyunca üretimde etkinlik ölçme araçları geliştirme konusunda Elektronik ve Yazılım Ar&Ge’si yapan şirket, bir süre önce İstanbul Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde TREEM A.Ş. kuruluşunu gerçekleştirerek artık hem Ölçme hem  İyileştirme araçları geliştirmeye başlamıştır.

Kuruluş yılı: 2003

Şirket web sitesi: www.trex.com.tr
www.treem.com.tr

Hizmet ve ürün pazar segmenti: KOBİ, Orta ve Büyük Ölçekli Firmalar ile Uluslarası Firmalar

Fiyatlandırma bilgileri: Proje içeriğine bağlı olarak proje bazlı fiyatlandırma yapılır.

MES Komitesi temsilcisi: İlhan Özdemir (Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Şu ana kadar bir çok TÜBİTAK projesini başarı ile bitiren şirketin her yıl en az 2 Ar&Ge projesi tamamlama hedefi bulunmaktadır.

Ümit DeğirmenciÜmit Değirmenci
Yazılım Ar-Ge’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Turgay GümüşdereTurgay Gümüşdere
Satış Sonrası Destek ve Projeler Koordinatörü
Burak CebelBurak Cebel
Elektronik Ar-Ge’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı


AIZEN TREX ŞİRKETLER GRUBU

0 iletisim tum firmalar

İstanbul Ofis: İstanbul Teknokenti İstanbul Üniv. Avcılar Yerleşkesi Argem Binası Ofis N: 314 Avcılar İstanbul

Tel: +90 212 691 61 41 / Faks: +90 212 691 61 42

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Bursa Ofis: Barış Mah. Sedir Sk. İzmir Yolu N:212 Neray İş Merkezi K:2 N:4-5-6 Nilüfer Bursa

Tel: +90 224 443 71 45 / Faks: +90 224 443 71 45

Konya Ofis: Selçuk Üniv. Teknoloji Geliştirme Bölgesi Selçuklu Konya

Tel: +90 332 241 66 06 / Faks: +90 332 241 66 06Mustafa Karadeniz

Armolis Bilişim

Sıcak bilgi çok fark yaratır..!

Üretiminize dair hızlı ve doğru bilgiyi en iyi makinelerinizden alabilirsiniz. Armology makinelerinizin çalışma performansını anlık ölçen, yorumlayan ve raporlayan bir üretim yönetim sistemidir. Üretim durumunuzu anında sizlere sunan Armology teknolojisi ile verimliliğinizi artırmanın yollarını daha kolay keşfedeceksiniz.
 
Dünyayla rekabet kapasite meselesi..!

Maalesef ülkemizde bir çok fabrika çalışıyor çalışıyor ama yeterince üretemiyor, kapasitesini iyi kullanamadığı için mesai saatlerinde siparişlerini yetiştiremiyor. Siparişlere yetişmek için ya gereksiz mesailer yapılıyor ya da gereksiz yatırımlar... Oysa yapılması gereken tek şey; düşük kapasite kullanımlarını tespit etmek ve böylece daha üretken olmanın yollarını bulmak.
 
Armology kapasitenizi çok yönlü analiz edip iyileştirmenizi sağlar. Hatta; MES, ERP gibi kurumsal sistemlerinizle tam entegre çalışarak günlük hayatınızı kolaylaştırır.
 
Gelin, sizi Armology ile tanıştıralım..!

Dünyayla rekabette firmanızı birkaç adım ileriye taşıyacak olan bu ürünümüzü size detaylı anlatabilmemiz ve ücretsiz demo yapabilmemiz için bizden randevu almanız yeterlidir.

Şirket Hakkında

Armolis Bilişim, deneyimli ve dinamik kadrosuyla müşterilerine uygulama ve yazılım danışmanlığı alanlarında kurumsal çözümler sunan firmadır. Armolis, üretim otomasyonu ve entegrasyon alanlarındaki gücünü, süreç ve tasarım tecrübesi ile harmanlayarak müşteri odaklı çözümler üretir.

Fonksiyonel ve teknik uzmanlıklara uzman danışmanları ile farklı sektörlerdeki birçok projelerde başarıyla yer alan Armolis, müşterilerine kurumsal ihtiyaçlarını adresleyen yenilikçi çözümler sunarak müşterilerin rekabetçi piyasa içinde öne çıkmalarını hedefler.

Kuruluş yılı: 2014

Şirket web sitesi: www.armolis.com

Hizmet ve ürün pazar segmenti: KOBİ ve Büyük Ölçekli Firmalar

Fiyatlandırma bilgileri: Proje boyutuna göre değişkenlik göstermektedir.

MES Komitesi temsilcisi: Mustafa Karadeniz

(Yönetici Ortak) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.


ARMOLİS BİLİŞİM

0 iletisim tum firmalar

Adres: 19 Mayıs Mah. Sümer Sk. Zitaş Sit. C5 Apt. N:3 E/13 Kadıköy / İstanbul

Tel: +90 216 455 03 41

Faks: +90 216 455 03 41

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.banner doruk otomasyon

doruk otomasyon logo

Doruk otomasyon

15 yıldır üretim yönetimi sistemleri geliştiren Doruk Otomasyon, ProVIEW DPS / ProMANAGE ile 2012 yılında “MES Product Survey”e katılarak dünya MES üreticileri listesine Türkiye’yi de eklemiştir.

Doruk Otomasyon, sanayi firmalarının ProVIEW DPS’yi bir amaç değil araç olarak kullanarak başarıya ulaşabileceklerine inanır ve bunu sağlayabilmek için çalışır. İş hedefi, kullanıcılarına kattığı değeri sürekli yükseltmek, onların gelişen ihtiyaçlarına talep edilmeden destek sunmak, dünyadaki gelişmeleri takip etmekle kalmayıp bu gelişmelere katkıda bulunmaktır.

Yazılım ve donanım çözümleri üreten bir firma olmakla birlikte, nihai ürününü sanayi firmalarının verimli üretim yapabilmesi olarak görür ve bu ürünü kaliteli biçimde oluşturabilmek için çalışır.

Doruk Otomasyon, MES ile ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapar. ProVIEW DPS kullanıcılarının yöntem ve kazançlarını birbirlerine aktardıkları “Sanayide Güç Birliği Platformları” ile sinerji oluşturur ve “Ulusal Verimlilik Hareketi”nin başlatılmasını hedefler.

 

Egebimtes

Egebimtes

MAS ile üretiminizi takip edin, kayıplarınızı azaltın, veriminizi arttırın.

Ölçemediğinizi iyileştiremezsiniz. Egebimtes 22 yıldır bilgi teknolojileri, 10 yıldır daüretimden veri toplama çözümleri sunan uzman bir kuruluştur. Üretimden veri toplama çözümümüz olan MAS ile işletmenizde verimliliğinizi arttırıp maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Proaktivite kültürü kazanır, şeffaf, katılımcı, ölçülebilir bir üretim süreci elde edersiniz. Sahadan gerçek zamanlı toplanan veriler ile TEEP, OEE, MTBF, MTBR, PPM gibi parametreleri takip edersiniz. Plastik, otomotiv, metal ve gıda sektörlerinde 55 firma ve 1500 üzerinde makinada çalışan Donanım-ERP bağımsız ürünümüz MAS ile sahada konumlanan görsel paneller kullanarak, kısa sürede başarılı ve etkin projeler gerçekleştirirsiniz.

Rekabet ve yenilik üzerine odaklanan firmalara ilk adım olarak MAS ile üretim verilerini toplamalarını öneriyoruz. Sektöre özel dikey çözümler ve uzman ekibimiz ile kısa sürede üretim sürecinizi takip edip sonu gelmez spekülasyonlardan kurtulur, iyileştirme çalışmalarına geçebilirsiniz.

0 iletisim tum firmalar


Hasan Basri Kemahlı

Projesis Yazılım Danışmanlık

ProjesisMI - Üretim İyileştirme Yazılımı Üretim verimsizliklerini otomatik olarak takip eder ve iyileştirir.

Üretimi otomatik olarak izleyip, yaşanan duruş, performans düşüklüğü ve kalite verimsizliklerini operatörlere anlık olarak görsel biçimde aktarır. Üretim sorumluları üretimdeki kayıplardan SMS ve e-posta yoluyla eşzamanlı haberdar olabilecekleri gibi, izleme ekranları sayesinde tüm üretimi anlık olarak izleyebilirler. Oluşan tüm kayıplar istatistiksel olarak tutulup, grafiksel detayda raporlandırılır. ERP entegrasyonu sayesinde tamamlanan operasyon emirleri anlık olarak ERP’ye aktarılır. Üretim miktarları sensörler sayesinde okunarak otomatik veri girişini gerçekleştirir.

ProjesisMP - Üretim Planlama ve Çizelgeleme Yazılımı Planlama ve çizelgeleme süreçlerini otomatik hale getirir.

MRP veya Excel kullanarak operasyon emrine dönüştürülen müşteri siparişlerini, termin tarihine, veya kullanıcı tanımlı mamul kriterlerine uygun olarak sıralar. Operasyon emirlerini önceden belirlenen lot miktarlarına bölerek üretim planlamasında maksimum verimliliği garantiler. Tüm operasyon emirlerini en kısa sürede tamamlanacak şekilde iş merkezlerine dağıtır ve bu dağılımı Gantt Şemasını kullanarak çizelgeler. Çizelgelenen operasyonların ilgili makinalara otomatik olarak aktarılmasını sağlar.

ŞİRKET HAKKINDA

Temelleri 1998 yılında üretim danışmanlığı hizmeti vermek üzere atılan Projesis, 2011 yılında üretim verimliliği için yazılımlar üretmeye başlamıştır. Çekirdek kadrosu 25 yılı aşkın süredir üretim işletmelerine Proje Yönetimi, Üretim Planlama, Yalın Üretim, Maliyet Muhasebesi, Kalite Yönetimi, MRP ve ERP, konularında danışmanlık ve yazılım hizmeti sağlamış, sanayide ve üniversitelerde görev yapmış, yazılım, elektronik ve mühendislik konularında eğitim görmüş danışmanlardan oluşmaktadır.

Projesis üretim firmaları için sunduğu yazılım çözümlerine 2012’de enerji verimliliği yazılımını ve 2013’te planlama ve çizelgeleme yazılımını eklemiştir. Bu sayede faklı üretim işletmelerine hizmet verebilir hale gelen firmamız, tamamladığı 30’u aşkın proje ile faklı sektörlerde deneyim kazanmıştır.

Bununla beraber iki Kosgeb ARGE projesi tamamlayan Projesis, 2015 yılında Tübitak ile yeni bir ARGE projesine başlamıştır.

Kuruluş yılı: 1998

Şirket web sitesi: www.projesis.com

Hizmet ve ürün pazar segmenti: KOBİ, Orta ve Büyük Ölçekli Firmalar ile Uluslararası Firmalar

Fiyatlandırma bilgileri: Ürünler Modül Bazında lisans ve hizmet olarak fiyatlandırılmaktadır. Lisans fiyatları iş merkezi (makine, hat vb.) adedine göre, hizmetler ise Adam/Gün bazında ücretlendirilmektedir.

MES Komitesi temsilcisi: Hasan Basri Kemahlı (Genel Müdür / Kurucu Ortak) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Mithat Engin ErkutMithat Engin Erkut
Genel Müdür Yardımcısı,
Şirket Ortağı


PROJESİS YAZILIM DANIŞMANLIK

0 iletisim tum firmalar

Merkez: Anadolu Cad. Megapol Tower N:41, K:8 35530 Bayraklı İzmir

Tel: +90 232 277 4353

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

İstanbul Şube: FSSoftware, Hera Club Residence Atatürk Mah. Özdemir Sok. N:7/A K:7 D:102 Beylikdüzü İstanbul

Tel: +90 212 426 66 88

Faks: +90 212 886 82 50

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Ankara Şube: GBM Bilişim, Karşıyaka Mah. Şiringölköy Sitesi No:71 Gölbaşı Ankara

Tel: +90 850 304 20 13

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Tuncer Hatunoğlu

İletişim Yazılım

İşletmelerin üretim süreçlerinde; maliyetleri düşürücü, verimliliği ve kaliteyi artırıcı sistem arayışlarına cevap vermek amacıyla geliştirilen CoralReef®; anlık veri toplayabilme, üretim sahasının kontrolü, geriye doğru izlenebilirlik ve düzeltici/önleyici faaliyetleri mümkün hale getirmektedir. Böylece malzemelerin, işletmeye gelene kadarki süreci, stokta kaldığı ve mamul olarak çıktığı zamana kadar geçen dönemi kontrol altına alınmaktadır. İşletme için bu sistem; gerek makine gerek de insan gücü bazında verimlilik takibini yapabilmektedir. Kayıp zamanların, işletmedeki maliyet artırıcı duruşların nerelerden kaynaklandığını ölçebilmekte ve yöneticilere karar süreçlerinde ihtiyaç duydukları geri bildirim ile destek olmaktadır. Bu noktada geriye doğru izlenebilirlik ve fiili maliyetlerin ERP sistemi üzerinden hesaplanabilmesi için gerekli tüm verilerin doğru bir şekilde anlık olarak toplanması sistemin ana hedeflerindendir.

Türkiye içerisinde farklı illerde bayiler aracılığıyla satılmakta ve hizmeti verilmekte olan CoralReef® Üretim Yönetim ve Denetim Sistemi; otomotiv, tekstil, savunma sanayi, makine, gıda, plastik enjeksiyon, talaşlı imalat gibi alanlarda, sektör bağımsız olarak üretim işletmelerine çözüm sunmaktadır.

Akıllı İşletme® / Akıllı Fabrika®’ Çözümleri hedefiyle, CoralReef®’in yanında farklı ürün ve hizmetlerle de faaliyetlerini sürdüren İletişim Yazılım; Logo Çözüm Ortağı ve Microsoft Gold Application Development partneri olarak müşterilerine hizmet vermektedir. İletişim Yazılım, Turquality kapsamında danışmanlık veren firmalar arasında da ‘Bilişim Danışmanlığı’ alanında akreditedir.

ŞİRKET HAKKINDA

1994 yılında kurulan İletişim Yazılım, ‘sürdürülebilir gelişim için bilgi temelli yönetim’ anlayışıyla, ileri teknolojilere dayalı bilgi sistemleri çözümleri geliştirerek, işletmelerin global dünyadaki rekabet güçlerini artırma hedefiyle çalışmaktadır. Bu yaklaşımla, işletmelerde üretim verimliliğini artırıcı, insan hatalarını en aza indirgeyen, uyarı sistemler içeren yazılımları geliştirerek farklı sektörlere yönelik “Akıllı İşletme Çözümleri®” sunmaktadır. Bu çerçevede “Akıllı Fabrika Çözümleri®” yaklaşımıyla MES (Manufacturing Execution System) kavramı üzerine geliştirilen CoralReef® Üretim Yönetim ve Denetim Sistemi de üretim sahalarının yönetimi amacıyla kullanılmaktadır. CoralReef® Üretim Yönetim ve Denetim Sistemi, işletmelerde ERP sistemlerinin ihtiyaç duyduğu üretim verilerini sahadan toplayıp entegrasyonunu sağlayan bir MES yazılımıdır.

Pek çok başarı hikayesinde rolü olan, bilişim sektöründe yılların tecrübesi ve bilgi birikimine sahip İletişim Yazılım; birçok projeye attığı imza ile başarısını kanıtlamıştır. Bu başarıyı geliştirmeye ve sürekli kılmaya kararlıdır.

  • CNK Havacılık,
  • Marmarabirlik,
  • Haribo,
  • Unigum,
  • RBS Yedek Parça,
  • Technocast Otomotiv, Autoneum Erkurt,
  • Savcan Tekstil,
  • Acel Elektrik,
  • Safran Tekstil

gibi tüm dikey sektörlerdeki firmalara hizmet vermekteyiz.

Kuruluş yılı: 1994

Şirket web sitesi: www.iletisimyazilim.com

Hizmet ve ürün pazar segmenti: KOBİ, Orta ve Büyük Ölçekli Firmalar, Uluslararası Firmalar

Fiyatlandırma bilgileri: CoralReef ® yazılımı modüler ve terminal sayısı bağımlı olarak fiyatlandırılmaktadır.

ERP Komitesi temsilcisi: Tuncer Hatunoğlu (Genel Müdür) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. / 0532 215 53 29

Selçuk ŞenSelçuk Şen
Genel Müdür Yardımcısı


İLETİŞİM YAZILIM

0 iletisim tum firmalar

Merkez: Gazcılar Cd. Petek Bozkaya İş Merkezi C Blok K:3 Osmangazi, Bursa

Tel: +90 224 251 41 00

Teknopark: Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü Ulutek Teknoloji Geliştirme Merkezi K:3 N:316  Nilüfer, Bursa

Tel: +90 224 280 84 84

Faks: +90 224 271 66 84

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Etkinlik Takvimimiz

<<  Ağustos 2019  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031