İş Zekası ve Karar Destek Sistemleri

bi banner

bi talent logo

Ürünler hakkında

Zap BI, özellikle Microsoft Dynamics AX-CRM-NAV ürünlerini kullanan firmalar için hazır bir paket halinde sunulan iş zekâsı aracıdır. Patentli özel altyapısı sayesinde AX-CRM-NAV uygulamalarında yapılmış tüm özelleştirmeleri algılayarak, bu verileri özel veri ambarında topladıktan sonra, son kullanıcıların anlayabilecekleri bilgilere dönüştürerek çok kolay, esnek ve ‘sürükle bırak’lar ile tüm analizlerini gerçekleştirebilecekleri rapor, karne, KPI, dashboard tasarlayabilecekleri bir ürün. Microsoft Dynamics ürünlerini kullanan ya da kullanmayan, kolay geliştirilebilir ve hazır iş zekâsı çözümü arayışı içerisinde olan tüm KOBİ ve üstü seviyedeki firmalar bu çözümden yararlanabilir.

Dikey veya özel çözüm bilgileri başlığına hizmet tanımı kapsamında veri ambarı, iş zekâsı ve portal çözümleri yer alırken, müşteri segmentini orta ve üstü yoğun veri kapasitesine sahip firmalar oluşturuyor.

Hizmet kapsamında da, özellikle büyük veri kümeleri ile çalışan, finans, perakende, telekom firmaları için geliştirilmiş olunan kurumsal veri ambarı modelleri ile veri entegrasyon, veri kalitesi artırımı, veri ambarı tasarım ve optimizasyonu, iş zekâsı portal ve raporlama araçlarının kurulup yönetilmesi konusunda da danışmanlık hizmetleri sunuluyor.

Şirket Hakkında

2011 yılında kurulan BI TALENT, ana faaliyet alanı olarak iş zekâsı çözümleri geliştirmeyi kendine misyon edinerek, sınırsız müşteri memnuniyeti ilkesi ile uçtan uca performans yönetimi hizmet ve çözümleri sunmaktadır.

Özellikle finans, bankacılık, perakende, ilaç sektörlerinde tecrübeli, yetkin ve yetenekli ekibimiz ile çok kısa zaman içerisinde birçok karar destek uygulaması, veri ambarı, kurumsal raporlama portalı projesini başarıyla tamamlamış bulunmaktayız.

Türkiye Finans Katılım Bankası, Tiryaki Agro, Gezer, Standard Profil, Albayrak, Colins gibi farklı sektörlerde başarı hikayesine dönüşen projelere imza atmış olmakla birlikte, iş zekâsı alanında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

BI TALENT olarak, Microsoft Dynamics ürün ailesinde bulunan AX, NAV & CRM ürünleri için özel iş zekâsı çözümleri geliştiren ve danışmanlık hizmeti sağlayan tek firma olmanın da haklı gururunu yaşayarak, müşterilerimize daha kaliteli çözümler sunabilmek için 2011 yılı sonunda ZAP BI ürünün Türkiye distribütörlüğü görevini üstlenmiş bulunuyoruz.

Dynamics AX-CRM-NAV için hazır iş zekâsı paketinin uygulama ve destek hizmetlerini gerçekleştirerek, 200’e yakın hazır karne, dashboard, analitik ve operasyonel raporun bulunduğu bu paket ile Dynamics BI projelerinin uygulanması ile, 1/3 ay gibi çok kısa zaman dilimleri içerisinde kullanıma açabilmekteyiz.

Ayrıca özel iş zekâsı çözüm ve hizmetlerinin uygulanması, mobil iş zekâsı ve raporlama, SharePoint Portal (B2B, B2C) konularında da uzman kadromuz tarafından uçtan uca kaliteli ve esnek çözümler üretmekteyiz.

Kuruluş yılı : 2011

Şirket web sitesi : www.bitalent.com

Hizmet ve ürün pazar segmenti : Kobi ve Büyük Kurumsal Şirketler

Fiyatlandırma bilgileri : -

Şirketin 2012 yılı geliri : -

ERP Komitesi temsilcisi : Erkan Çiftçi

bitalent erkan ciftci
Erkan Çiftçi
Genel Müdür


BI TALENT Bilgi Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.

0 iletisim tum firmalar


Adres: 19 Mayıs Mah. İnönü Cad. Çetinkaya İş Merkezi No:92 Kozyatağı-Kadıköy

Tel: +90 216 380 60 13

Faks: +90 216 380 60 01

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. - www.bitalent.com

 


Yiğit Balaban

Dataklik Bilişim Teknolojileri

Qlikview, son kullanıcıların yönetim kokpitleri ve dashboard ortamlarında kurumsal performansı izleyebilecekleri, anlık sorgulama, raporlama ve analiz yapabilecekleri entegre bir iş zekası platformu sunmaktadır. Bu platform sayesinde son kullanıcılar QlikView ortamına alınan tüm veriye anlık olarak ulaşabilmekte, ürünün sunmuş olduğu patentli in-memory ve associative veritabanı özellikleriyle sadece point & qlik yaklaşımıyla analizlerini gerçekleştirebilmektedir. Ürünün benzerleriyle karşılaştırılamayacak kadar son derece kolay kullanıcı arayüzü sayesinde, son kullanıcılar herhangi bir eğitime bile gerek kalmadan bilgiye erişebilmekte ve analizlerini gerçekleştirebilmektedir.

QlikView iş zekası platformu, son kullanıcıların, veri kaynaklarının nerede olduğu, tablolar arasındaki ilişkiler ve alan isimlerinin ne olduğu gibi teknik bir bilgiye sahip olmadan sorgulama, raporlama ve analiz ihtiyaçlarını yönetim kokpitleri tarzındaki ekranlar ve uygulamalar içinde karşılamalarını sağlayan bir iş zekası platformu sunmaktadır. Son kullanıcılar bu platforma desktop üzerine kurulan QlikView uygulamalarıyla istemci-sunucu ya da 3 katmanlı (3-tier) mimaride sisteme erişebilecekleri gibi Internet Explorer gibi bir web tarayıcı sayesinde Ajaxview ya da Internet Explorer Plug-in üzerinden ya da iPhone veya Android işletim sistemini destekleyen mobil cihazlardan erişerek performans takibi ve analiz yapabilmektedir.

QlikView iş zekası platformu teknoloji seviyesinde bir çok geleneksel iş zekası platformuyla karşılaştırıldığında daha farklı ve günümüz koşullarına çok daha fazla uyan bir takım bileşenler sunmaktadır. Bu bileşenlerin tümü tek bir modül içinde bulunmakta olup tüm ETL, Dashboard/Yönetim kokpitleri, sorgulama, raporlama, OLAP analizleri gibi ihtiyaçlar aynı önyüz üzerinden uygulama geliştiriciler ve son kullanıcılara sunulabilmektedir. Bu sayede hem son kullanıcılar farklı ihtiyaçlar için sadece tek bir önyüzü öğrenmek zorunda kalmakta hem de uygulama geliştiren bilgi işlem departmanları sadece tek bir uygulama geliştirme ortamıyla karşılaşmaktadır. Bu durum hem uygulama geliştirme, hem öğrenme süreçlerini geleneksel iş zekası platformlarıyla karşılaştırıldığında kat kat daha hızlı hale getirmekte hem de implementasyonlarda karşılaşılabilecek modüller arası entegrasyon ihtiyaçlarını ortadan kaldırmaktadır.

Qlik Sense İş Zekası ile Sürükle, bırak, görselleştir

Bir analiz aracı düşünün ki, şirketteki her profildeki kullanıcı kendi raporlarını hazırlayabilsin ve dinamik kokpitler ile çok büyük veri kümelerindeki gizli kalmış bilgiye ulaşabilsin. Artık Qlik Sense ile bu mümkün. Qlik Sense, bireyler, departmanlar ve kurumlar için tasarlanmış devrim niteliğinde bir self-servis veri görselleştirme ve veri keşfi aracıdır.

Qlik Sense ile verinizi hızla görselleştirin, en ince ayrıntısına kadar sorgulayarak, anında bağlantıları ortaya çıkarın ve fırsatları her açıdan görün.

ŞİRKET HAKKINDA

DATAKLİK Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. 2005 yılından beri Bilgi Teknolojileri sektörü içerisinde global olarak tanınan yazılım şirketlerinde profesyonel yöneticilik yapmış tecrübeli ve dinamik bir kadro tarafından, kurumlara kaliteli hizmet sunmak amacıyla kurulmuş bir teknoloji şirketidir.

Uzun yıllar İSO 1000 listesindeki firmalardan, Türkiye’de ve yurt dışında çok uluslu şirketlerin büyük ERP ve iş yazılımları projeleri de dahil olmak üzere farklı sektörlerde proje yönetimi ve uygulama geliştirme deneyimlerine sahip ekibi olan DATAKLİK, müşterilerine bu deneyimlerini İŞ ZEKASI, WEB, MOBİL ve BULUT Tabanlı yazılım çözümleri ile aktarmayı önemli bir hedef olarak belirlemiştir.

Kalite Anlayışımız:

Tüketiciler tarafından tercih edilen ve müşterilerinin memnuniyetini sağlamış, çevresine duyarlı, kurumsal sosyal sorumluluklarının bilincinde, referans olarak gösterilen bir şirket olmaktır.

Bu amaçlarımıza ulaşabilmek için temel ilkelerimiz;
Müşterilerimize hizmet kalitemizle birlikte değerlendirildiğinde rekabetçi ürünler sunmak, satış öncesi ve sonrası hizmette hızlı olmak, daima ulaşılabilir olmak, her zaman ve her alanda en iyiyi sunabilmek için yaratıcı ve yenilikçi düşünmek, en son teknolojiyi kullanmak ve böylece güven duyulan bir şirket olmaktır.

Kuruluş yılı: 2013

Şirket web sitesi: www.dataklik.com

Hizmet ve ürün pazar segmenti: KOBİ, Orta ve Büyük Ölçekli Firmalar, Uluslararası Firmalar

Fiyatlandırma bilgileri: Proje bazlı lisans ve danışmanlık

ERP Komitesi temsilcisi: Yiğit Balaban (Managing Partner) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Oktay ErbeyOktay Erbey
Managing Partner
Ali Murat BarAli Murat
Bar Partner


DATAKLİK BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

0 iletisim tum firmalar

İstanbul: Kocaceviz Cad. Aksu Sk. No:5/1 Mimoza Apt. A Blok K:3 D:9 K.bakkalköy Ataşehir İstanbul

Tel: +90 216 455 75 11

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

İzmir: Mansuroğlu Mah. 295/2 Sk. Ege Sun Plaza N:1 A-Blok K:3 D:331 Bayraklı İzmir

Tel: +90 232 463 02 20

Faks: +90 232 463 02 30

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Gtech

Gtech

Kurumsal Performans Yönetimi projelerinin başarısı, öncelikle üst yönetimin sponsorluğu ve şirket içindeki proje ekibinin kararlılığına bağlıdır. Tukaş projesinde bu anlamda eksiksiz bir destek gördük. GTech ve Tukaş proje ekipleri, öncelikle tek bir takım halinde şirketin tüm operasyonel sistemlerini inceleyerek, kurumsal bir veri ambarı oluşturdu. Daha sonra bu veri ambarından, üst yönetimin stratejik kararları verebilmek için ihtiyaç duyacağı verileri sağlayacak ‘dashboard’lar, bu kararların sonuçlarının izlenebileceği ‘scorecard’lar ve her bölümün işini daha iyi yönetebilmesi ve izleyebilmesi için gerekli tüm raporlar hayata geçirildi. Oracle Business Intelligence ürünleri sayesinde, Tukaş hem tarihsel verisini analiz edebilir hem de günlük sonuçları takip edebilir hale gelmiştir. Tukaş Kurumsal Performans Yönetimi sadece operasyonun izlendiği raporlar bütünü olmaktan çıkıp operasyona yön veren bir sistem haline gelen örnek bir proje olmuştur.

0 iletisim tum firmalar


Ali Kılıç

İntellium

Çözümlerimiz:

Finansal Performans Yönetimi;

 • Bütçeleme, Planlama ve Tahminleme
 • Stratejik Yönetim Planlama
 • Konsolidasyon ve Finansal Raporlama
 • Karlılık ve Maliyet Yönetimi

İş Zekası;

 • Raporlama ve Analiz
 • Yönetim Göstergeleri
 • Kurumsal Karne
 • Mobil İş Zekası


Veri Yönetimi;

 • Veri Ambarı Modelleme
 • Veri Entegrasyonu
 • Veri Kalitesi
 • Veri Ambarı Teknolojileri

Veri Madenciliği;

 • Pazar Segmantasyonu
 • Dolandırıcılık (Hilekarlık) Tespiti
 • Müşteri Kayıp Analizi
 • Pazar Sepeti Analizi
 • Direkt ve Interaktif Pazarlama
 • Trend Analizleri

Finansal Performans Yönetimi çözümleri;

 • Stratejik planlarınız ile ilişkili anahtar metrikleri tanımlar ve ölçümler,
 • Bütçeleme ve planlama sürecinizin en verimli ve esnek olmasını sağlar,
 • Grup firmalarınızdan verilerin hızlı ve doğru konsolide edilmesini sağlar.


İş Zekası çözümleri;

 • Stratejik ve taktiksel hedeflere bağlı olarak işletmenizin anahtar süreçlerini yürütmeyi sağlar,
 • Güçlü analitik araçlar ile aktivitelerinizi izlemeyi ve ölçmeyi sağlar,
 • Trend analizleri yapmayı sağlar,
 • Aktivitelerinizdeki anahtar bilgileri açığa çıkarmayı sağlar.

Veri Yönetimi çözümleri;

Elinizde bulunan veri ve bilgilerden yeni çıkarımlar elde etmenizi sağlar,
İyileştirilmiş karar alma ile verimliliği artırır,
Bilginin daha iyi yönetilmesiyle uyumluluk önlemlerini hızlandırmayı sağlar
Müşteriler ve ürünlerle ilgili doğru ve güvenilir bilgilerle değişen pazar koşullarına hızlı yanıt vermeyi sağlar.

Veri Madenciliği çözümleri;

 • Şirketinizden aynı ürünleri alan ortak karakteristikli müşterileri tanımlar,
 • Banka, borsa, sermaye vb. işlemlerdeki hileli olanları tespit eder,
 • Ürünlerinizden hangilerinin yüksek oranda satıldığını ve ortak olarak satın alındığını anlar ve tahmin eder,
 • Şirketinizden ayrılabilecek ve rakiplerinize gidebilecek
 • müşterileri tahmin eder.

ŞİRKET HAKKINDA

Intellium Bilişim Teknolojileri, 2009 yılında kurulduğu günden itibaren Kurumsal Performans Yönetimi, İş Analitiği, İş Zekası ve Veri Yönetimi, Büyük Veri konularında müşteri memnuniyetini prensip edinerek, kendi alanlarında 20 yıla yakın tecrübeli ve sertifikalı uzman danışman kadrosu ile, Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun önde gelen firmalarına danışmanlık, anahtar teslim proje uygulaması, eğitim ve sistem destek hizmeti vermektedir.

Intellium Bilişim Teknolojileri, IBM’ in Cognos İş Analitiği çözüm ailesinde yetkili ve sertifikalı iş ortağı, anaplan’ın Türkiye’ de yetkili iş ortağı, Qubedocs’ un yetkili tek iş ortağı&satıcısı ve Easy Software’ in Ortadoğu ve Kuzey Afrika distribütörü olarak, Türkiye, Ortadoğu ve Doğu Avrupa bölgelerinde BT (IT) ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Türkiye’de yürüttüğü projelerin yanı sıra uluslararası arenada da yenilikçi, vizyoner faaliyetler sürdüren Intellium Bilişim Teknolojileri, yurtdışında özellikle Ortadoğu’ da, Riyad merkezli  “Saudi Business Machine – SBM”, Cidde merkezli “KDOT” ve Mısır merkezli “Multisoft” olmak üzere mevcut üç iş ortağına sahiptir. Ve bölgede, hem proje uygulama çalışmalarına hem de yeni iş ortağı ağı oluşturma çalışmalarına devam etmektedir.

Bankadan tekstile, perakendeden gıdaya, ilaçtan üretim sektörüne kadar çok geniş yelpazede faaliyet gösteren müşterilerine hizmet veren Intellium, Türkiye’ nin rekabet avantajını elinde bulundurduğu sektörlerde, dünya çapında markalaşma potansiyeli olan Türk markalarının desteklendiği TURQUALITY programına 3. gruptan akreditasyonunu tamamlamıştır.

Kuruluş yılı: 2009

Şirket web sitesi: www.intellium.com.tr

Hizmet ve ürün pazar segmenti: KOBİ ve Büyük Ölçekli Firmalar

Fiyatlandırma bilgileri: Proje içeriğine bağlı olarak fiyatlandırma yapılır.

ERP Komitesi temsilcisi: Ali Kılıç (Kurucu Ortak / Genel Müdür) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sedat GökçekSedat Gökçek Teknik Çözümler ve Hizmetler YöneticisiTurgut ÖzçelikyürekTurgut Özçelikyürek
İş Geliştirme ve Proje Yöneticisi


INTELLIUM

0 iletisim tum firmalar

Adres: Bostancı Mah., Yalıyolu Sk., İsmail Ergin İş Merkezi, N:52/A Blok, K:4/16 Kadıköy İstanbul

Tel: +90 216 388 40 33

Faks: +90 216 573 60 74

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Betül Onat

KORA

 • Oracle Cloud Ürünleri (SaaS / DaaS - PaaS / IaaS)
 • JDE ERP Çözümleri
 • Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM Sales, CRM Marketing, CRM Service)
 • İnsan Kaynakları Yönetimi (HCM)
 • Kurumsal  Performans Yönetimi (EPM)
 • Kora-EBYS (Digital İmza Destekli Elektronik Belge Yönetim Sistemi)   
 • Süreç Yönetim Çözümleri (SOA, BPM)
 • Kurumsal Portal Çözümleri (Webcenter, Weblogic, ECM)
 • Mobil Satış Portali
 • Karar Destek Çözümleri (Bigdata, BI, Datamining)
 • Oracle Güvenlik Çözümleri (Advanced Security, Data Masking, Label Security, Database Vault, Audit Vault & Database Firewall)
 • Kora-Kutu Güvenlik Çözümü
 • Veritabanı ve Performans Yönetimi
 • Uygulama Geliştirme (ADF, J2EE, PL-SQL,Forms-Reports)
 • Veri ambarı Çözümleri (DWH, OWB, ODI, Golden Gate)
 • Donanım Çözümleri (ODA, Exadata, Exalogic, Exalytics, Big Data Appliance, ZFS Storage Appliance)
 • Eğitim Hizmetleri
 • Hadoop, Spark Eğitim Seminerleri  
 • Dış Kaynak Danışmanlığı

Perakende Mobil teknolojilerine yönelik çözümler;

YATAŞ – ENZA Home için geliştirilen;

 • Mobil Satış Portali
 • Kurumsal Portal
 • Proje Yönetim Uygulaması
 • Süreç Yönetimi Projesi

Mobil Satış Portali;

 • Mobil Satış Uygulaması Tablet Bilgisayarlar üzerinde, mobil olarak çalışır. Uygulama masaüstü olarak da çalışmaktadır.
 • Mobil Satış Uygulaması, Yataş’ın  güncel Ürün Kataloglarını baz alır.
 • Yataş mağaza ve bayilerinde tüm ürünlerin sergilenememesi sebebiyle sergilenemeyen bazı ürünlerin farklı açılardan çekilmiş, ürün ebatlarını da gösteren içerikleriyle müşterilerine gösterilmesini sağlar.
 • Ön sipariş, Sipariş (teklif), Sepet onayı şeklinde çalışır.
 • Yataş’a çapraz satış imkanı sağlar.
 • Yataş’a anlık olarak satış kanallarının performanslarını ölçme imkanı sağlar.
 • Yataş müşterinin teknolojinin kolaylıklarından yararlanmasını sağlar.
 • Yataş Müşterilerinin, beğendikleri ürünlerin basılı tekliflerini alarak doğru seçimi yapabilmeleri için, danışma, inceleme gibi alışveriş konforundan yararlanmalarını sağlar.
 • Mobil Satış Uygulaması, piyasadaki birçok  mobil satış uygulamasından farklı olarak Yataş’ın kullandığı ERP sistemi Oracle E-Business Suite ile tam entegre olarak çalışır, herhangi bir ara yazılım ile entegrasyon ihtiyacı yoktur.

Kurumsal Portal;

 1. Yataş Özel Bildirimler bölümü: Yataş, bu bülümde  Yataş içinde paylaşıma açık olan her türlü eğitim videosu, procedürel dokümanlar, raporlar, bildirimler, anketler, öneri sistemi, Yataş Akademi, eğitim dokümanlarının yayınlandığı  fonksiyonel önyüzdür. Yataş içerik yöneticileri, portalin önyüzünde istedikleri içeriği yayınlama, yayınlanan içeriği kaldırma esnekliğine sahiptir.
 2. Uygulamalar bölümü: Bu bölümde Yataş’ın her türülü içerik yönetimini yapabileceği  fonksiyonları içermektedir.

Bu fonsiyonlar arasında Kora’nın Yataş için tasarlayıp hazırladığı java (adf) uygulamaları vardır.
Bu uygulamalardan bazıları ;
Doküman Yönetimi,  Tartışma Forumları, Ürün Yönetim Uygulaması, Kullanıcı Yönetim Uygulaması, Proje Yönetim Uygulaması, İş Süreçleri vb.

ŞİRKET HAKKINDA

1998 yılında entelektüel sermaye ile kurulan Kora, Bilgi Teknolojilerinde özel çözümler geliştiren bir yazılım ve çözüm şirketidir.  Oracle’ın ilk Platinum ve İş Zekası İş Ortağıdır.

Kora, Oracle teknoloji ve iş uygulamaları alanında tüm faaliyetlerini, koşulsuz müşteri memnuniyetine dayanan bir hizmet anlayışıyla sürdürmektedir. Kurulduğu yıldan beri Bilişim 500 Araştırması’na göre ‘Türkiye Bilişim Sektörünün İlk 500 Şirket’ i arasında yer almaktadır.

IDC’nin 2013 Büyük Veri ve İş Zekası Ödülü, Holding kategorisinde, Bozlu Holding projesi ile Kora,  işletmeleri farklılaştırmak ve  global rekabete hazırlamak  için  fayda maliyeti  göz önünde bulundurmak ön koşuluyla,  yazılım, donanım, danışmanlık  dahil,  farklı  sahip olma modelleri sunan uzun vadeli bir teknoloji ortağıdır.

Kuruluş yılı: 1998

Şirket web sitesi: www.kora.com.tr

Hizmet ve ürün pazar segmenti: KOBİ, Orta ve Büyük Ölçekli Firmalar, Uluslararası Firmalar.

Fiyatlandırma bilgileri: Farklı metriklerde fiyatlandırma yapılmaktadır.

BI Komitesi temsilcisi: Betül ONAT (Genel Müdür) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Gonca SoysalGonca Soysal
Satış ve Pazarlama Yöneticisi
Kenan PamukKenan Pamuk
Genel Müdür Yardımcısı


KORA İNTERNET TEKNOLOJİLERİ

0 iletisim tum firmalar

Merkez: Göksu Evleri Sitesi Ihlamur Cad. B13-A Villa N:73 34810 Anadoluhisarı, İstanbul

Tel: +90 216 668 02 64

Faks: +90 216 668 02 63

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Buğra Koyuncu

LogoMİND

Yatırımınızın verimli geri dönüşünü sağlamayı amaçlayan Logo, dünyanın öncü iş zekası çözümleri üreticilerinden TIBCO Jaspersoft altyapısıyla işletmelerin tüm ihtiyacını karşılayacak, yenilikçi ve modern iş zekası çözümü Logo Mind’ı kullanıcılarına sunuyor.

Dünyada öncü bir teknolojik altyapıyla sunulan LOGO Mind, standartları bir adım öteye taşıyarak kullanıcılarına sahip oldukları veriyi rekabet avantajına dönüştürme  imkanı tanıyor.

LOGO çözümleri ile kusursuz bir entegrasyona sahip LOGO Mind, kurum içerisindeki her kullanıcı tarafından konumdan bağımsız olarak anlık sorgu ve analiz imkanı sağlayan bellek içi motor, dashboard, etkileşimli rapor, animasyonlu grafikler ve analitikler gibi özelliklere sahip. İleri düzey bellek içi motoru ile sorgu yanıtlama sürelerini anlık mertebelere indiren çözüm, bu sayede anlık iş fırsatlarının avantaja dönüştürülmesine destek oluyor. Sezgisel analizler, teknik bilgisi olmayan kullanıcıların LOGO verilerini hızlı ve basit bir biçimde sürükle-bırak yöntemiyle kullanmalarına; bu verilerden tablo oluşturmalarına ve bu tabloları detaylı biçimde düzenlemelerine de olanak sağlıyor.

LOGO Mind iOS, Android ve Windows gibi mobil platformlarda bilgi görüntüleme, inceleme ve oluşturma imkanı veriyor. İnternete entegre çalışan yazılım sayesinde kullanıcılar verilerine zaman ve mekandan bağımsız olarak ulaşıyor, işletmeleriyle ilgili güncellemeleri anlık takip edebiliyor. Bir veya birden fazla veri kaynağından aldığı veriyi okunması kolay, tamamen interaktif bir biçimde sunan LOGO Mind İş zekası çözümü; kullanıcılara sahip oldukları bilgileri baz alarak, işletmeleri ile ilgili gerçeklere dayalı ve isabetli kararlar alma olanağı sunuyor.

ŞİRKET HAKKINDA

Uygulama yazılımları geliştirmek üzere 1984 yılında kurulan Logo Yazılım, bugün bilişim teknolojilerine odaklı bir yüksek teknoloji grubu olarak faaliyet gösteriyor. Yazılımları bugüne kadar 170.000 firmada  1,3 milyonun üzerindeki kullanıcıya ulaşan Logo Yazılım, Türkiye’nin geleceğe taşınmasında büyük öneme sahip KOBİ’lerin daha esnek ve verimli çalışmalarına, çevikleşmelerine ortam hazırlayan iş uygulamaları üretiyor. Logo Yazılım’ın 14 dilde geliştirdiği teknoloji platformları, yalnız Türkiye’de değil, dünyanın 41 ülkesinde birçok şirket tarafından tercih ediliyor. 900’ün üzerindeki iş ortağıyla sektörünün en yaygın dağıtım ağına sahip, 3.500 kişilik bir ekosisteme sahip Logo Yazılım, teknoloji ve ArGe’ye yatırımı odağına alarak sürekli inovasyon vizyonuyla çalışmalarını sürdürüyor.

Fikri mülkiyet ve teknoloji girişimciliği konusunda öncülük yapan LOGO, aynı zamanda Türkiye’nin halka açılan ilk bilişim şirketi unvanını taşıyor. 2013 Nisan ayında, özel sermaye fonu Mediterra Capital Partners’ın iştiraki EAS Solutions SARL ile ortaklığa imza atan Logo, gerçekleştirdiği stratejik yatırımlar sayesinde, Türkiye’de elde ettiği birikim ve tecrübeyi yurtdışı pazarlara taşımayı başarmış; büyüme potansiyeli yüksek pazarların önde gelen oyuncuları arasında yer almak için önemli adımlar atmıştır.

Kuruluş yılı: 1984

Şirket web sitesi: www.logo.com.tr , www.logo-edonusum.com

Hizmet ve ürün pazar segmenti: KOBİ, Orta ve Büyük Ölçekli Firmalar, Uluslararası FirmalarFiyatlandırma bilgileri: Lisanslama,  programı aynı anda kullanacak kullanıcı sayısı ile sunulan modüller ve modüllerin yükleneceği sunucu sayısı baz alınarak yapılmaktadır. Eğitim ve uygulama danışmanlığı hizmet fiyatları ve süreleri ise proje kapsamına göre değişebilmekte ve lisans maliyetlerine ek olarakhesaplanmaktadır.

ERP Komitesi temsilcisi: Uğur Nuri Sipahi (İcra Kurulu Üyesi, Bilgi Teknolojileri ve İş Süreçleri) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Fatma TarpinofFatma Tarpinof
İcra Kurulu Üyesi, Pazarlama ve Kurumsal İletişim
Akın SertcanAkın Sertcan
İcra Kurulu Üyesi, Kanal ve Satış Operasyonları
Cem YılmazCem Cengiz
Yılmaz Satış Direktörü, İş Zekası Çözümleri


LOGO YAZILIM

0 iletisim tum firmalar

Merkez: Gebze Organize Sanayi Bölgesi Teknopark No: 609 Gebze 41480 Kocaeli

Tel: +90 262 679 80 00       

Faks: +90 262 679 80 80

Satış Ofisi: Değirmenyolu Sk. Gülseren Murat Üçüncü İş Merk. N:25 K:3 Ataşehir İstanbul

Tel: +90 216 570 78 00  

Faks: +90 216 570 78 08

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.İlker Erdoğan

Peraport

Odağında perakende sektörü bulunan Peraport Bilişim, 2012 yılından bu yana sektörün öncü kuruluşlarına yenilikçi ve rekabetçi yazılımlar ile hizmet vermektedir. Tüm ERP sistemleri ile entegre çalışabilen Peradess perakende karar destek yazılımı ile, perakende sektörüne özgü sorunlara, bilimsel yaklaşımlarla ölçeklenebilir çözümler sunmaktadır. Bütçe, talep tahmin,  sezon öncesi planlama, sezon içi planlama, indirim ve kampanya yönetimi, kapasite planlama, alan yönetimi, iş zekası ve raporlama gibi modüller içeren Peradess, güçlü parametrik yapısıyla firmaların dinamiklerine uygun özelleştirme imkanları bulundurmaktadır.

Peradess, perakende sektörünün vazgeçilmezi olan, doğru ürünü doğru zamanda doğru yerde doğru fiyatla müşteriyle buluşturma ilkesinin hızlı ve kolay bir metodoloji ile gerçekleştirilmesini sağlar. Parametrik ve bilimsel replenishment algoritmaları sayesinde, merkez depo ve satış hızı düşük olan mağazalarda bulunan atıl stokların, stok ihtiyacı bulunan mağazalara transferini sağlayarak satış kaybını minimize eder. Yükselen devir hızı sayesinde ürünlerin satış/giriş oranı artar ve sezon sonu stok maliyetleri azalır. İndirim dönemi öncesi satış hızını yükselterek ortalama sezon kar marjını artırır.

Sezon öncesi planlamanın geçmiş veriler analizinde daha sağlıklı yapılarak doğru siparişlerin verilmesini sağlar.Bu sayede sezon içerisinde stok eksikliğinden kaynaklanan satış kaybı, stok fazlalığından kaynaklanan yüksek indirim ve düşük kar marjının oluşmasına engel olur.

Peradess iş zekası ve raporlama modülü, sektörün öncü kuruluşlarında kullanılan tüm boyut ve ölçüm/hesaplama alanlarını içeren esnek ve hızlı analiz imkanı sunar. İçerdiği perakendeye özgü veri ambarı ve OLAP kübü çözümü, tüm ERP sistemlerine entegre çalışabilen ETL paketleri bulundurmaktadır.

ŞİRKET HAKKINDA

2012 yılında İstanbul’da kurulan Peraport Bilişim, perakende sektöründe edindiği tecrübeleri, bilimsel yaklaşımlar ve yenilikçi teknolojiler ile geliştirdiği yazılımlar aracılığı ile müşterilerine sunmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi İkitelli Teknopark binasında faaliyet gösteren Peraport Bilişim, yetkin ve tecrübeli kadrosu ile perakendeye özgü arge projeleri geliştirmektedir.

Aydınlı Hazır Giyim(US Polo, Pierre Cardin, Cacharel), Eren Holding(Lacoste,Nautica,Gant vs...), Defacto, English Home, Karaca Züccaciye, Greyder, Kiler, Bilkent (Bilintur Turizm), Ayakkabı Dünyası gibi sektöre yön veren firmalara çözüm üreten Peraport, geliştirdiği yenilikçi ürünlerle yurtdışında da benzer başarılara ulaşmayı hedeflemektedir.

Kuruluş yılı: 2012

Şirket web sitesi: www.peraport.net

Hizmet ve ürün pazar segmenti: Orta ve Büyük Ölçekli Perakende Firmaları

Fiyatlandırma bilgileri: Modül ve kullanıcı bazında lisans bedeli, proje kapsamında danışmanlık, özel geliştirme gibi hizmetler için adam/gün fiyatlandırma.

ERP Komitesi temsilcisi: İlker Erdoğan (Genel Müdür) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Ali GülerAli Güler
İş Zekası Müdürü
Devrim YılmazDevrim Yılmaz
Yazılım Müdürü


PERAPORT BİLİŞİM

0 iletisim tum firmalar

Adres: İkitelli OSB Mah. YTÜ Teknopark No:1B05 Başakşehir, İstanbul

Tel: +90 212 871 28 71

Faks: +90 212 871 18 72

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Ümit Altınay

QlikView Türkiye

Qlik firması, 2014 yılına kadar QlikView ile tek ürün yaklaşımıyla ilerlerken, 2014 son çeyreğinde, piyasaya sürdüğü Qlik Sense, mobilde doğmuş, önce mobil yaklaşımıyla geliştirilmiş, mobil cihazlardan sadece izleme değil rahatlıkla tasarımda yapılabilen, görselleri akıllı cihazların ekran büyüklüğüne otomatik ve akıllı bir şekilde adapte ederek değiştirebilen ve doğal etkileşime en yatkın şekilde dokunmatik olarak kullanabildiğimiz bir ürün. Bu haliyle şirketlerin iş zekasına bakışlarını yeniden şekillendirecek.

QlikView Türkiye olarak hedef kitlemiz Türkiye’nin bütün kurumsal müşterileri ve bu kurumların bütün iş birimleri. Teknolojiden çok bahsettiğimizin farkındayız, fakat pratikte veri odaklı iş dönüşümünün parçasıyız.

Örneğin müşterimiz sigorta şirketi ise; acenteler dahil satış performans yönetimi, aktüeryal analiz, hasar süreç analizi ve optimizasyonu, telematik analizleri, hasar performansı müşteri sadakati ilişkisi, hasar ve primde kötü niyet tesbiti konuştuğumuz konuların sadece bir kısmı diyebiliriz.

Perakende şirketi ise; sepet analizi, hedef müşteri tesbiti, müşteri segmentasyonu, kampanya performansı, fiyatlama analizi, telekom operatörlerinde; finans, insan kaynakları ve benzeri kokpitler, harita bazlı network ve müşteri analizleri, saha performans yönetimi, bankalarda; 360 derece müşteri, şube, ürün kokpitleri, çapraz satış, fiyat elastikiyeti, fiyatlama simülasyonları, gelir güvencesi, risk, AML, insan kaynakları ve yine saha satış yönetimi, müşteri derinleşme,segmentasyon ve kampanya analizleri, tahsilat aksiyonları, çağrı merkezlerinde çalışan hizmet ve satış performansları, hizmet seviyesi takibi, lojistik firmalarında süreç göstergelerinin takibi, ekip performanslarının takibi, saha ekiplerinin izlenmesi, enerji firmalarında fatura simülasyonları, operasyonel sistemlerle veri kontrolü, gelir güvencesi ve yasal raporlama, konuştuğumuz konuların ve sektörlerin sadece bir kısmı diyebiliriz.

ŞİRKET HAKKINDA

QlikView Türkiye olarak, 20 yıla yaklaşan tecrübemiz ve konusunda uzman ekibimiz ile, müşterilerimizin karar etkinliğini arttırma hedefiyle, 7 yıl gibi kısa bir zamanda 250’nin üzerinde müşteriye, son yıllarda hız verdiğimiz güçlü ekosistem anlayışıyla farklı alanlarda uzmanlaşmış 40 iş ortağımız ile birlikte çözümler sağlıyoruz.

Qlik, 1993 yılında İsveç’de kurulmuş, şu anda merkezi ABD’de, NASDAQ borsasına kote, 105 ülkede 35.000’in üzerinde müşterisine 1.700 iş ortağıyla hizmet veren bir teknoloji firmasıdır.

Teknoloji ve iş modellerindeki gelişmelerle artan dijital etkileşim ve kanal çeşitliliği pek çok dijital işlem izinin kaydedilebilmesine olanak sağladı. Fakat giderek artan verinin anlamlandırılması ve analizi ihtiyacı geleneksel iş zekası araçlarıyla karşılanamıyordu. Kullanıcı odaklı ve çevik araçlara ihtiyaç vardı. Bu ihtiyaç kategorik olarak ilk kez Qlik tarafından adreslenmiş, “İş ve Veri Keşfi” olarak tanımlanmış ve daha sonraki yıllarda analistler tarafından iş zekasında yeni bir segment olarak kabul edilmiştir.

Qlik, çok büyük veri kümelerini saniyeler yani Qlik hızında analiz edebilmesi, yine patentli “Etkileşimli Analiz” yeteneği ile veri görsellemekten bir adım ileri giderek veride navigasyon sağlayarak verinin hikayesini anlatmasını sağlaması yani düşünce hızında veri keşfi, kurum içi ve dışı (Facebook, Twitter, Google Analytics vb. ), farklı veri kaynaklarında ve kaynaklarında ilişkilendirilmemiş verileri kolaylıkla uygulamaya alarak analizinin sağlanması, büyük veri üzerinden çok hızlı hesaplamalar yapabilmesi, mobil ortamlarda çalışabilmesi, analizlerin ekip üyeleriyle paylaşılarak işbirliğine imkan vermesi ve en önemlisi bütün bunları klasik platformlara göre 4-5 kat hızlı geliştirerek kurum kullanımına sunulabilmesi ve basit kullanımı ile iş kullanıcıları odaklı, bütünleşik analitik platformlar sunmaktadır.

Kuruluş yılı: 2009

Şirket web sitesi: www.qlikview.com.tr

Hizmet ve ürün pazar segmenti: Grup Şirketleri, Çok Uluslu Şirketler ve KOBİ

Fiyatlandırma bilgileri: Hizmet bedeli proje bazında belirlenmektedir.

BI Komitesi temsilcisi: Elif Esin Tanış (Kurumsal İletişim ve Paz. Yöneticisi) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Can DoğuCan Doğu
Satış & İş Ortağı Yöneticisi


QLIKVIEW TÜRKİYE

0 iletisim tum firmalar

Adres: Büyükdere Cad. Pekintaş İş Merkezi N:32 K:7 Mecidiyeköy İstanbul

Tel: +90 212 213 15 00

Faks: +90 212 213 09 54

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Etkinlik Takvimimiz

<<  Eylül 2019  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30