STFA

STFA

STFA

“CRM çalışmalarına başlarken hedefimiz kurumsal hafızaya sahip çıkan, günümüz teknolojisini kullanarak hızlı ve kolay erişimi sağlayan, hedeflerin izlenebilmesinde ve çok noktada yürütülen aktivitelerde koordinasyon halinde hareket eden bir STFA yaratmaktı.”

STFA Grubu inşaat, doğalgaz dağıtım, makina ticaret, kimya alanlarında faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin tanınmış ve saygın Şirketler Grubu’dur.

STFA İnşaat Grubu’nun temellerini Sezai Türkeş ve Feyzi Akkaya’nın 1930’lu yıllarda kurdukları ortaklık oluşturmuştur.

STFA İnşaat Grubu, 75 yılda 21 ülkede faaliyetlerini sürdürmüştür. Bugün faaliyetlerini Cezayir, Libya, BAE, Oman, Katar, Kuveyt, Fas, Irak, Gürcistan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Pakistan ve Türkiye’de devam ettirmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski ve önde gelen müteahhitlerinden olan, Türk mühendisinin bilgi ve becerisini yurtdışına taşıyan ilk Türk Müteahhidi olarak Türk taahhüt sektörüne öncülük eden STFA İnşaat Grubu Şirketleri, 2000’li yıllarda da sektördeki önderliklerini devam ettirmektedir.

CRM çalışmalarına başlarken hedefimiz koordinasyon halinde hareket eden bir STFA yaratmaktı.

STFA İnşaat Grubu’nun önemli güçlükleri aşarak yakaladığı başarının sürdürülebilirliği ve hızlı büyümeyi kontrol edebilecek sistematik bir yapının oluşturulması için, Aralık 2007’de Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çalışmalarına başlanmıştı.

Yapılan araştırmalardan ve ön hazırlık çalışmalarından sonra, STFA İnşaat Grubu’nda Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılımı olarak SAP seçilmişti. STFA, Türkiye İnşaat Sektöründe ilk defa böyle bir sistemi uygulayarak sektöre öncülük etmişti.

SAP ERP alanında satınalma, stok, mali uygulamalar, İK, imalat ve proje uygulamaları, BPC bütçe ve konsolide raporlama projeleri gerçekleştirmektedir.

STFA, ERP ile başladığı Kurumsal Çözüm çalışmalarına 2012 yılı başında CRM’yi de ekleme kararı aldı. Bu çalışma yaklaşık 5 ayda tamamlandı. Kurumsal hafıza oluşturulmasının en önemli kazanımlarımızdan biri olduğu CRM Projesinde SAP çözüm ortağı olarak Çözümevi Danışmanlık firması ile çalışıldı. Çözümevi, 1997’de kurulmuş olup SAP’nin kanal iş ortağı olarak çalışmaktadır. SAP ERP alanında satınalma, stok, mali uygulamalar, İK, imalat ve proje uygulamaları, iş zekası & raporlama, mobil uygulamalar, CRM müşteri ilişkileri, BPC bütçe ve konsolide raporlama projeleri gerçekleştirmektedir. Sektörel olarak inşaat/taahhüt/proje, ilaç, kimya, gıda, içecek ve imalat sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Çeşitli CRM programları birçok pazarlama şirketlerinde kullanılmakla birlikte, İnşaat sektöründe bu şekilde bir CRM Türkiye’de ilk defa STFA tarafından hayata geçirilmiştir.

CRM çalışmalarına başlarken hedefimiz kurumsal hafızaya sahip çıkan, İş Geliştirme İhale çalışmalarına kadar uzanan bilgiyi depolayan, günümüz teknolojisini kullanarak hızlı ve kolay erişimi sağlayan, hedeflerin izlenebilmesi, raporlanması ve de çok noktada yürütülen aktivitelerde koordine, bilgili ve bir bütün halinde hareket eden bir STFA yaratmaktı. Bugün itibarıyla İş Geliştirme Bölümümüz tarafından kullanılan CRM’nin İhale Bölümünde de kullanımı için yaygınlaştırma çalışmaları devam etmektedir.

CRM’nin yaygınlaştırma çalışmaları ile birlikte diğer taraftan da Mobility ve Business Intelligence çalışmalarımız devam etmektedir.

Müşteriye odaklanılan ve rekabetin en yüksek olduğu günümüz koşullarında bu şekilde bir takip gerekliliği er ya da geç tüm firmaların kaçınılmaz bir ihtiyacı olacaktır.

0 iletisim tum firmalar


Etkinlik Takvimimiz

<<  Eylül 2019  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30