Port-Bag

Port-Bag

Port-Bag

Büyümek adına ERP’den maksimum faydalanmak...

2007 senesinde artan müşteri beklentilerini karşılamak, hızlı ve düzenli satış ve sevk kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla, firma ortakları ve yöneticileri ERP programları konusunda araştırmalar yapmış ve 2008 yılı itibariyle ERP kullanımına başlamıştır.

ERP kullanımıyla hem ürün izlenebilirliği sağlanmış, hem bir verinin birden çok defa girişi ve ihtiyacı engellenmiş, hem de müşterinin talep ve beklentilerine çok kısa bir sürede cevap verebilir düzeye gelinmiştir. Bu noktada üretim, kalıp bağlama, planlama ve satınalma konularında optimum noktalarda çalışma şansı doğmuş; firma üretim, satış, finansman, muhasebe vb. bütün belli başlı fonksiyonlarında bütünleşik olarak çalışmaya başlamıştır. Hata riski minimum düzeye inerken ürün, yarımamul ve hammadde stoklarımızdaki doğruluk ve dolayısıyla daha az stokla çok daha hızlı bir şekilde kabiliyet imkânımız gün geçtikçe artmakta, kısaca stok devir hızlarımız yükselmektedir. Öte yandan bilginin insanların yanı sıra belli bir sistemle aktarılıyor ve saklanıyor olması, olası çalışan değişikliklerinde bilgi kaybını ortadan kaldırmakta, firmamız yıllar içerisinde kullanabileceği çok değerli bir veritabanı oluşturmaktadır.

Her geçen gün daha kurumsal tedarikçilerle çalışmak isteyen müşterilerimiz karşısında ERP kullanıyor olmak, onların istek ve taleplerine çok hızlı cevap verebilir olmamızı sağlamaktadır. Program seçiminde öncelikle firma sahipleri ve yöneticileri kendi aralarında bir sistem analizi çalışması yaparak mevcut durum analizi yapmış ve bu analiz sonucuna göre firma bünyesine en uygun ve ekonomik çözüm olan ERP programını seçmiştir. Proje yöneticimiz, bir endüstri mühendisi olarak gerekli yetki ve sorumluluk bilinciyle, sistemin daha sağlıklı ve sorunsuz çalışması adına gerekli uygulamaları diğer yöneticilerle paylaşarak bir fikir birliği oluşturulmasını sağlamış ve böylelikle uygulamaların hepimiz tarafından takip edilmesi mümkün olmuştur.

Amacımız daha sağlıklı ve emin adımlarla büyümek adına ERP programından maksimum oranda faydalanarak kârlılık, pazar payı ve ciro hedeflerimizde başarılı olmak, ERP’den elde ettiğimiz veriler ışığında maliyet düşürücü, verimlilik ve kalite arttırıcı hamlelerle değişen ve gelişen iç ve dış piyasa şartlarına çok hızlı bir şekilde uyum sağlamaktır.

0 iletisim tum firmalar


Etkinlik Takvimimiz

<<  Eylül 2019  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30