Mikro Yazılım

Alpaslan Tomuş

Mikro Yazılımevi

Mikro Yazılımevi olarak çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren 100 binin üzerinde müşterimiz var. Müşterilerimizin her birinin kullandıkları Mikro yazılımlarından farklı performans beklentileri bulunuyor. Yazılımlarımızı geliştirirken tüm bu beklentileri göz önünde bulunduruyor ve kullandığımız teknolojileri bu beklentilere göre seçip geliştiriyoruz.

Farklı boyutlardaki kurumların beklentilerini karşılayacak, client temelli uygulamalardan cloud temelli uygulamalara kadar oldukça farklı mimaride çözümler sunabilme yeteneğine sahibiz.

Müşterilerimizin performans beklentilerine paralel olarak da çok geniş bir yelpazede ürünlerimizi geliştirmekteyiz. Böylece bugünden yarının gereksinimlerine yanıt verecek nitelikte esnek çözümler sunan bir şirket olarak konumlanmış durumdayız.

Mikro Bakış Açısı ile ERP

Kurumsal bir yapı çerçevesinde olması gereken yaklaşım; iş süreçlerinin elektronik ortama aktarılması ve bir bütün içerisinde tüm organizasyon faaliyetlerin izlenebilmesidir. Sistem içerisinde yer alan esnek raporlama araçları, faaliyetlerin yorumlanabilmesine olanak vermekle beraber hızlı karar verme mekanizmasını da devreye sokmaktadır. Kaynak Planlamasının sektörlere göre değişiklik arz etmesi sebebiyle esnek ve parametrik bir yapının kurgulanabilmesi önemlidir. Özellikle üretim firmalarında bu esnekliğin kendisini daha net olarak göstermesi gerekmektedir. Departmanlar arası iletişimin güçlü kurgulanması da toplam kurumsal başarıya ulaşmada diğer bir öncelikli konudur.

Söz konusu gereksinimlerin bilincinde olan Mikro Yazılımevi mühendisleri, farklı sektör ve boyuttaki müşterilerine yönelik olarak farklı ve modüler çözümler sağlar. Çözümleri temel olarak client ve cloud temelli olarak iki ana mimaride tasarlayan mühendislerimiz, küçük ölçekli işletmeler için ekonomik ve standart seri çözümler, orta ölçekli işletmeler için Enerji, büyük segment için ERP ve MyERP ürünlerini sunmaktadır. Fortuna markalı ürünümüz ile cloud üzerinden her boyuttaki işletmeye kiralanabilir modelde minimum altyapı yatırımı ile çözüm sunmaktayız.

Mikro ERP olarak özellikle, Perakende, İnşaat, Enerji, AVM Yönetimi ve İş Makinaları kiralayan şirketlere yönelik özel uygulamalar geliştirdik.

Biraz daha detaylandırmak gerekirse iş  makinası kiralayan firmanın müşterinin talebinden başlayıp teklif, sözleşme, kiralama formu makinenin hazırlanması bu aşamada Makine Mühendisleri Odası’ndan almış oldukları raporlar ve tüm detaylar kayıt altına alınabiliyor. Akabinde muhasebe birimi yapılan sözleşmelere istinaden faturalarını tek bir operasyon ile kesip muhasebeleşmesini sağlayabiliyor.

İnşaat sektöründe ise, sorumluluk merkezi ve proje kodları ile proje bazında maliyet hesabı yapabiliyoruz. Proje bazında da müşterimize detaylı analizler sunabiliyor durumdayız.

Enerji sektöründe, yine sorumluluk merkezi ve proje kodları üzerinden, maliyet ve karlılık analizini gösterebilmekteyiz.

AVM Yönetimlerine sunduğumuz çözümde kiralık dükkan yönetimi, ortak alan paylaşımı gibi özel uygulamalar bulunmaktadır.

Perakende sektöründe firmanın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte uçtan uca çözümler sunabilme yeteneğine sahibiz.

Otomotiv yan sanayisinde ise; ana sanayinin üretim planına göre yan sanayisine sunduğu yarı mamul satın alma siparişlerini tek bir operasyon ile MİKRO ERP sistemine aktarıp, üretim planından sevkiyat planlamasına kadar tüm süreçlerini bütünleşik yapıda yönetebiliyor.

MİKRO YAZILIMEVİ HAKKINDA

Türkiye’nin ilk ve öncü kurumsal-ticari iş yazılımları üreticilerinden biri olarak 1988 yılında %100 yerli sermaye ile kurulmuş olan Mikro Yazılım, şirketlerin, işlerini en üst düzeyde yönetecek ve verimli büyümelerini sağlayacak nitelikte yazılımlar geliştirir. Geliştirilen kapsamlı ve fonksiyonel bu yazılımlar, şirket varlıklarının en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olmayı hedefler. Mikro Yazılım'da üretilen yazılımlar bugüne kadar; otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar her sektördeki iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştirmiştir. Yaklaşık 30 yılda elde ettiği tecrübe sayesinde bugün Mikro Yazılım, geniş bayi ağını da kapsayan toplam 300’den fazla iş ortağına sahip büyük bir ekosistemdir. Türkiye’nin her noktasında, müşterilerine kesintisiz destek veren Mikro Yazılım, ürün ve hizmetlerini Türkiye’de ve Türkiye sınırlarının ötesinde toplam 100 bine yakın işletmeyle buluşturmayı başarmıştır. Üstelik Mikro Yazılım'ın bilgi birikimi, mühendislik çözümleri ve dinamik yapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ile birleşerek, müşteri memnuniyetini %96 gibi önemli bir orana ulaştırmıştır.

1988’den Bugüne Mikro...

Mikro Yazılım, müşterilerinin bugün var olan ve gelecekte var olabilecek tüm ihtiyaçlarını analiz ederek geliştirdiği çözümler ile tam 27 yılı geride bıraktı.

2015 100.000’den Fazla ‘Mutlu’ Müşteri Kurulduğu günden bu yana her sektörden pek çok işletmeyle dirsek temasını sürdüren Mikro için, 100 binden fazla müşterisinin mutlak memnuniyetini sağlamak ve onların yıllardır güvendiği iş ortağı olmak büyük bir gurur kaynağı...

2013 E-Fatura ‘Özel Entegratör’ü Mikro Mikro, e-devlet uygulamalarının hız kazandığı 2013 yılında, GİB tarafından verilen ‘e-fatura özel entegratörü’ unvanını almayı başardı. Bu sayede Mikro, sektörde e-devlet uygulamalarını kendi altyapısı üzerinden sağlama yetkisine sahip sayılı firmalar arasına girdi.

2009 Yurtdışında İlk Proje Mikro 2009 yılında ilk kez Türkiye dışında bir pazara açılarak, ürün ve çözümlerini Azerbaycan’a taşıdı. Bu tarihten itibaren yurtdışı projelerinin sayısı hızla arttı.

2000 Yeniden Yapılanan Satış Ağı 2000 yılında Mikro, satış ve destek süreçlerini yürüten geniş iş ortakları ağını yeniden yapılandırdı. Bu tarihten itibaren Mikro ağı, bu güçlü ekosistemi daha ileriye taşıyacak bir nitelik kazandı.

1988 Mikro’nun Doğuşu Mikro Yazılım, Türkiye’nin en köklü yazılım üreticilerinden biri olarak 1988 yılında %100 yerli sermaye ile kuruldu.

Mikro Çözümleri

Her ölçekteki işletme için kurumsal ve ticari yazılımlar sağlayan Mikro Yazılım, büyük ve orta ölçekli işletmeler için Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) çözümlerinin yanı sıra; perakende, küçük ve orta ölçekteki işletmeler için, onların ticari yönetimlerini ve muhasebesel ihtiyaçlarını karşılayan kurumsal yazılımlar geliştirir. Mikro Yazılım, gelişme süreci içinde; yüksek nitelikli yönetim bilgi sistemleri, perakende satış yönetim sistemleri ve e-devlet uygulamaları (e-fatura, e-defter, e-arşiv) alanlarında ürettiği markalar ile sektörün öncü yazılım şirketleri arasında yer almıştır.

Mikro Çözümleri 3 Ana Grup Altında Birleşir
  1. Küçük işletmeler için kolay hesaplama araçları
  2. KOBİ’lere özel ERP, finansal yönetim ve perakende çözümleri
  3. Büyük kurumlara özel ERP, finansal yönetim ve perakende çözümleri

Mikro Yazılım’ın sunduğu çözümler genel anlamda; mevzuatı yakından takip etmeleri, modüler ve geliştirilebilir bir yapıda olmaları ve kolay kullanım özellikleriyle bilinir.

Kalite Anlayışı ve Vizyonu

Sektöründe güvenilirliği esas alan, sahip olduğu kalite standartlarıyla alanında öncü bir firma olarak konumlanan Mikro Yazılım, sürekli gelişmeyi ve yenilenmeyi hedefleyen bir yönetim ve çalışma yapısına sahiptir. Mikro Yazılım, müşterilerinin bugün var olan ve gelecekte ortaya çıkması muhtemel tüm ihtiyaçlarını analiz ederek, sunduğu çözümlerle bu ihtiyaçlara en hızlı ve en doğru yanıtları verir.Mikro Yazılım, en ileri bilişim teknolojilerini kullanan, yurt içinde ve yurt dışında katma değerli çözümler sunan, değişimi yönlendiren, sürdürülebilir müşteri ve çalışan memnuniyeti sağlayan, yerli ve yabancı iş ortaklarının birinci derecede tercih ettiği bir firma olarak ‘uluslararası standartlarda markalaşma’ vizyonuna sahiptir.

Neden Mikro?

Çünkü Mikro’yu tercih edenler yalnızca iyi bir iş yazılımı satın almakla kalmaz. Kurumsallaşma yolunda sürdürülebilir adımlar atmayı kolaylaştıran katma değerli Mikro ürünleriyle, iş veriminde artış ve ölçeklenebilir büyüme imkânına kavuşan şirketler, aynı zamanda Mikro’nun başarısını kanıtlamış kapsamlı destek hizmetleriyle her zaman güvence altındadır.

MİKRO YAZILIMEVİ

0 iletisim tum firmalar

Kuruluş yılı: 1988

Şirket web sitesi: www.mikro.com.tr
www.emikro.com.tr
www.mikrofortuna.net
www.akademikro.com

Hizmet ve ürün pazar segmenti: KOBİ ve Büyük Ölçekli Firmalar

Fiyatlandırma bilgileri: Proje boyutu, ile paralel olarak modüler fiyatlandırma yapılmaktadır.

ERP Komitesi temsilcisi: Alpaslan Tomuş (Genel Müdür Yardımcısı)

İstanbul: Barbaros Mah. Halk Cad. No: 73 Yenisahra 34746 Ataşehir İstanbul

Tel: +90 216 472 84 00

Faks: +90 216 472 79 60

İzmir: İsmet Kaptan Mah. Şair Eşref Bulv. N:26/10 35210 Çankaya İzmir

Tel: +90 232 441 74 24

Faks: +90 232 445 07 65

e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 


Etkinlik Takvimimiz

<<  Eylül 2019  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30