fatih uretenT.E.K Gn. Müdürlüğü'nde Yazılımcı olarak iş hayatına başladı. 3.Ordu Kom. Bilgi İşlem Subayı görevi sonrasında, 1988 yılında Goodyear-Adapazarı fabrikasında, AS400 sis. prog. olarak başladığı görevinde, çeşitli aşamalarda ve üretim, depo, satınalma, IK gibi sistemler üzerinde, 10 yıl boyunca sistemler kurma ve yönetmede ciddi katkılar sağladı. 1998 yılında HyundaiAssan firmasında IT Müdürü olarak işe başladı, yerel/uluslararası çeşitli sistemlerin kurulum, analiz ve yazılım konularında önemli çalışmalarda bulundu ve Hyundai bayi otomasyon ağının kurulmasını sağladı. Evli ve 2 çocuk babası olan Mehmet Fatih Üreten, 2014 yılında emekli oldu ve 1,5 yıl aradan sonra 2015 yılında, üstlendiği, Kromel Genel Müdürlüğü görevinin yanı sıra Kromel Şirketler Grubu Genel Koordinatörlük görevini de yürütmektedir.

Sizlerle paylaşacaklarım, 1980 yılında küçük bir üretim atölyesi olarak faaliyet gösteren KROMEL'in bugün,
ulusal ve uluslararası düzeyde ticaret yapan büyük bir sanayi kuruluşuna dönüşme hikâyesidir. Süt ve Süt ürünleri ve ötesi ketçap mayonez ve daha ötesi UF, NF, MF, HE ve RO gibi yüksek teknoloji filtrasyon makine sistemlerini üretiyor olmanın verdiği gurur ve azimle, yıllardır teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, çıtayı kendimize göre sürekli olarak yükseltmenin peşindeyiz. Özel ihtisas isteyen paslanmaz sektöründe, dev adımlarla ilerlerken, aynı zamanda çevreye duyarlı bir üretim gerçekleştirmek için çalışıyoruz. İlk kurulduğunda kendisi küçük ama hedefleri büyük olan KROMEL, bugün kendi içinde barındırdığı Peymak, Kromtech-TSS, ArGe, Yeşilada şirketleri ile bugün 38 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Bizler bu yolda günlük çözümlere değil, geleceğe yönelik, sürdürülebilir teknolojilere yatırım yaparak ilerliyoruz.
Bir makine üreticisinin olmazsa olması olan tasarım/çizim ve özellikle AR-GE çalışmalarımız ile mevcut standartlarımızı daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Amacımız, sahip olduğumuz yetiler ve içimizde barındırdığımız heyecan ile Dünya pazarında, yeni coğrafyalarda etkinliğimizi arttırmaktır. Yerel yada uluslararası platformda hızlı düşünme, planlama, karar verme, yönetme ve yönlendirme konularında temel olan asıl süreç, sahip olunan bilginin yorumlanması, şekillendirilmesi ve yönetilmesidir. Bunun için entegre bir yapının olması, dinamik şekilde çalıştırılması ve söz konusu bilginin ihtiyaç duyulan noktada, tereddütsüz doğru bir şekilde, verilecek karara temel teşkil etmesinin sağlanmasıdır.

Artan bilgi teknolojileri ve rekabetin getirdiği şartlar, işletmeleri sürekli bir değişim içerisinde olmaya zorunlu kılmıştır. Bu nedenledir ki son on yılda kurumların kendilerini, direkt olarak toplumun tüm kesimlerine
anlatma ve tanıtma gerekliliği, her zamankinden daha fazla ön plana çıkmaktadır. Çünkü kurumların yaşamlarını uzun süre devam ettirebilmeleri, onları kuşatan, onlarla ilişki içinde olan grupların beklentilerinin karşılanması ile
mümkün olacaktır. ERP'nin, sektörümüzde, büyük, küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerinin bir uçtan bir uca, tüm işlemlerini verimli hale getirmesine, anında ve eksiksiz bilgi edinmesine ve kârlı bir büyümeyi hızlandırmasına olanak sağlayan, eksiksiz bir iş yönetimi uygulaması olduğu aşikârdır. Tek bir sistem aracılığıyla gerçek zamanlı olarak bilgilere anında erişme olanağı sağlayan ERP, birbirine bağlı olmayan iş süreçlerinden veya sistemlerden kaynaklanan planlama ihtiyacı ve sorunlarını tamamen ortadan kaldırmıştır. Satış ve pazarlama, müşteri, muhasebe/finans, satınalma, üretim ve saha operasyonları çapında, tüm süreç ve işlevleri tek bir sistemde birleşik hale getirmekte, tedarikçileriniz ile olan süreçlerinizi planlı ve kontrol altında tutarken, oluşan bilgiyi yoruma hazır bir durumda kullanıcıya sunmaktadır. Böylece işletmenizin, iş süreçleri açısından sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlarken, yönlendirici ve doğru raporlar sayesinde, karar verme aşamasında yönetime destek oluşturur. Kritik önem taşıyan işletme bilgilerini, güvenli tek bir veri tabanında saklar; bu sayede, genellikle birbiriyle tutarsız farklı sistemlerden bilgi toplamak zorunda kalmadan, anında sağlıklı verilere erişilmesine olanak sağlar. Satış ve müşteri hizmetlerini daha iyi yönetmenize yardımcı olarak, yerleşik müşteri ilişkileri yönetimi araçları ile müşteri tatminini sağlamada, rakiplerinize göre, göreceli olarak birkaç adım öne geçmenizde önemli rol oynar. Hızla ilerleyen teknolojiler doğrultusunda KROMEL Grup olarak, her zaman kendimizi revize ederek, müşterilerimize en iyi hizmeti vermek amacıyla, sistematik düşünce yapısına kendimizi uyarlayarak, hızlı davranarak, tecrübemizi ve profesyonelliğimizi en üst seviyelere taşımayı amaçlamaktayız.

Sistemler olsa da, kurumların temel ve tek hazinesi, sahip olduğu insan kaynağıdır. İnsan kaynağının kapasitesi, deneyimi ve tecrübesi, kurumun başarısına direkt etki eder. İnsan kaynağı konusunun hayati önem teşkil etmesi, Kromel olarak üzerinde titizlikle durduğumuz, gelecek planlarımız için çok önemli bir ayrıntıdır. Bu sebeple, örnek oluşturacak şekilde, elemanlarımızın, stajyerliklerinden, işe alımlarına kadar tüm özellikleri kayıt altına alınmakta ve takip edilmektedirler. Bu amaçla, 8 Mart 2016 tarihinde Sakarya Üniversitesi ile imzaladığımız iş birliği protokolü ile süt ve süt ürünleri üreten makineler ve bu makinelerin üreteceği süt ürünleri konusunda araştırma geliştirme çalışmalarının yapılması hedeflenmiştir. İmzalanan işbirliği protokolü ile Kromel olarak yürüttüğümüz projelerde, gerekli akademik destekler alınacak ve üretim çalışmalarımızın bilime dayalı koordinasyonu sağlanacaktır. Rekabet koşullarının iyice sertleştiği bu günlerde, firmalar yeni projeler üreterek kendi farkını yaratmaya çalışmaktadırlar. Firmalar yaşanan ekonomik durgunluk ve yoğun rekabet koşullarının var olduğu bu dönemde, yatırımlarını teknolojiye yaparak, hesaplanabilir risklerle üretimin standartlaştığı ve yoğun el emeği olmadan otomasyonla kapasite ve kalitenin arttığı, maliyet giderlerinin ise düştüğü karlı bir ortamı planlamaktadırlar. Sakarya Üniversitesi Tekno Kent içerisinde bulunan Ar&Ge şirketimizin, üniversite beyin gücü desteği ile yaratacağı sinerji, mevcut makinelerimiz için revizyonlar, üretmeyi planladığımız “AKILLI” makineler için ise temel teşkil etmektedir. Çünkü biz biliyoruz ki eğitim, araştırma ve yenilikçi teknolojiler olmadan sektörde varlığını devam ettirmek, imkânsız hale gelmiştir. Eğitimine verilen destek ile, iş ve üretim süreçlerinin daha öğrenci iken öğretildiği insan kaynağı sayesinde, ERP, CRM, Tasarım, vb. gibi sistemlerin, tüm fonksiyonları ile üretimden saha operasyonlarına kadar etkin olarak kullanılabilmesi, çalıştırılması, bilginin oluşturulması, yönetilmesi ve raporlanması, firma için en büyük birikim ve kazançtır.

Bu başarımızın arkasında, kendini sürekli geliştiren vizyoner bir ekip çalışması bulunmaktadır. Tüm çalışanlarımızın sahip olduğu bu yetiler ile bugün sektörün en güvenilir firmaları arasında yer almaktan büyük onur duymaktayız.
KROMEL sahip olduğu bu çalışma gücü ile hizmet verdiği sektörde, ulusal ve uluslararası platformdaki finansal ve operasyonel başarılarını, önümüzdeki yıllarda da sürdürmeye devam edecektir. Bizler, dün de, bugün de, yarın da yeniliğin temsilcisi ve kalitenin adı olarak, sağlıklı gıda üretim ve tüketimine değer katan bir firma olmaya devam edeceğiz.

Nebimak’ın ERP’ye Geçiş Hikayesini Yönetici Ortağı Murat Halil Özbaş’tan Dinledik

05 Ekim 2018

Murat ÖzbaşNebimak’ın ERP Hikayesi

Nebimak’ın ERP’ye Geçiş Hikayesini Yönetici Ortağı Murat Özbaş’dan Dinledik.

Devamını Oku...

HDI Sigorta Bordro ve Özlük İşleri Md Yrd Dinçer Keçeci ile IK’da Yaşanan Dijital Dönüşümü Konuştuk.

29 Haziran 2018

6 yıldır HDI Sigorta’da çalışıyorum ve şu anda HDI Sigorta çatısı altında Bordro Özlük İşleri Departman Yöneticisi olarak görev yapmaktayım.

Devamını Oku...

eFinans Genel Müdürü Okay Yıldırım ile göreve gelişinin 2. ayında sohbet ettik.

27 Haziran 2018

eFinans Genel Müdürü Okay Yıldırım ile göreve gelişinin 2. ayında, e-dönüşüm uygulamaları, eFinans’ın geçmişi ve gelecek hedefleri ile ilgili sohbet ettik.

Devamını Oku...

Kromel Genel Müdürü Fatih Üreten ile Kromel'in Kurumsal Dönüşüm Hikayesi

25 Ağustos 2017

T.E.K Gn. Müdürlüğü'nde Yazılımcı olarak iş hayatına başladı. 3.Ordu Kom. Bilgi İşlem Subayı görevi sonrasında, 1988 yılında Goodyear-Adapazarı fabrikasında, AS400 sis. prog. olarak başladığı görevinde, çeşitli aşamalarda ve üretim, depo, satınalma, IK gibi sistemler üzerinde, 10 yıl boyunca sistemler kurma ve yönetmede ciddi katkılar sağladı.

Devamını Oku...

Çilek Mobilya İnsan Kaynakları ve Bilişim Teknolojileri Direktörü Sezer Selim ile Röportaj​​

21 Ağustos 2017

Sezer Selim, 1 Temmuz 1974 tarihinde Gümülcine’de doğmuş. Üniversite eğitimi için İzmir’e giden Selim Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu. Yüksek lisans eğitimini de Bahçeşehir Üniversitesi işletme bölümünde tamamlamış.

Devamını Oku...

Bilgisayar Patronluğundan ERP Danışmanlığına. Ercan Güvenç ile Röportaj

04 Ağustos 2017

Sevgili theprowess.net dostlarımız, sizlere bilgisayar dünyası partoncukluğundan ERP Danışmanlığı’na uzanan bir serüvenden bahsedeceğim. Oldukça ilginç deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum...

Devamını Oku...

Aunde Teknik Bilgi Sistemleri Müdürü Ramazan Çevik ile Bursa'da Bilişimin Geleceğini Konuştuk.

19 Nisan 2017

Ramazan Çevik
Aunde Teknik Bilgi Sistemleri Müdürü

01 Mart 2015 tarihinden itibaren ERP Komitesi Bursa bölgesi temsilciliğini 6 ay süreyle vekaleten görevini sürdürmeye başlayan Aunde Teknik Bilgi Sistemleri Yöneticisi Sn. Ramazan Çevik ile Bursa’da öne çıkan sektörler, Bilişim sektörü, Kurumsal çözümlere olan yaklaşım ve deneyimleri hakkında yaptığımız röportajı yayınlıyoruz. 

Devamını Oku...

Ege Yapı Bilgi Teknolojileri Müdürü Erkan Şahin 2016'da Başarılı Projelere İmza Attı

07 Mart 2017

Erkan Şahin
Bilgi Teknolojileri Müdürü
1986 İstanbul Kadıköy doğumlu Erkan Şahin, 6 yıldır Ege Yapı’da Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Bilgisayarla, İşi gereği gün boyu haşır neşir olan Şahin, eğlenceyi yine bilgisayarlarda yaşıyor. Özellikle uçak simülasyon yazılımları ile sanal uçuş yapmaya bayılıyor.

Devamını Oku...

QAD Senior Vice President Jean-Claude Walravens ile Röportaj

27 Haziran 2016

Jean-Claude Walravens
Senior Vice President,Europe,
Middle East and Africa
“Tutkumuz müşterilerimize avantaj oluşturmaktadır” sloganıyla hareket eden QAD, Türkiye’de sayıları her geçen gün artan uluslararası ve yerel müşterileri için en iyi desteği sağlamaya odaklanıyor.

Otomotiv tedarikçileri, tüketici ürünleri, elektronik ürünler, endüstriyel ürünler, yiyecek- içecek ve yaşam bilimleri ürünleri üreten sektöre özel dikey ERP çözümleri sunan QAD, işletmelerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak uzun vadeli ürün yol haritalarının geliştirilmesinde, endüstriyel çözümlerin her biri için müşteri danışma

Devamını Oku...

AGC Yazılım Kurucu Ortağı Gökhan Can ile Röportaj

27 Haziran 2016

Gökhan Can
ERP Proje Yöneticisi
5 yıl içinde cirosunu 10 kat artırarak Deloitte Fast50’de ilk 10’a girme başarısı gösteren ERP odaklı tek şirket olan AGC Yazılım, Microsoft İş Çözümlerini şirketlerde başarıyla uygulayarak ERP dünyasında yoluna emin adımlarla ilerliyor.

AGC Yazılım, 5 yıl içinde cirosunu 10 kat artırarak Deloitte Fast50 sıralamasında ilk 10’a girme başarısı gösteren ERP odaklı tek şirket olma başarısını gösterdi.

Devamını Oku...

Infor Başkan Yardımcısı Alain Rafle ile Röportaj

27 Haziran 2016

Alain Rafle
Başkan Yardımcısı

İki yıl önce yaptığı büyük transferlerle yönetim kadrosunu güçlendirerek sektörlere özel iş çözümlerine odaklanan Infor, büyüyen bölge olarak nitelendirdiği Türkiye’de ofis açtı. Infor özellike üretim, inşaat ve moda sektörlerinde ERP ürünleriyle fark yaratmaya hazırlanıyor.

Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünyada 3.sırada yer alan Infor’un, 194 ülkede 70 bin müşterisi bulunuyor. 2012 yılında yıllık geliri 2.8 milyar dolar olan şirketin sermaye yatırımı da geçtiğimiz yıl 1 milyar dolara ulaştı.

Devamını Oku...

CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut ile Röportaj

15 Nisan 2016

Recep Palamut
CPM Yazılım
Yönetim Kurulu Başkanı
2015 ve 2016 yıllarında Türkiye ve dünya pazarından beklentileriniz nelerdir?

Çok klasikleşen deyimle “Globalleşen Dünya” Türkiye’nin dünya pazarının gerisinde kalmasını beklemek çok mümkün değil. Her ne kadar üretimde Çin’le rekabet etmek imkansız gibi görünse de çok uluslu büyük firmalar ülkemizde varlıklarını sürdürüyor, üretimlerinin ve dağıtım ağlarının belirli bir kısımlarını ülkemizde hayata geçiriyorlar.

Devamını Oku...

Mikro Yazılımevi’nde Değişim Dönemi

15 Nisan 2016

Alpaslan Tomuş
Mikro Yazılımevi
Genel Müdür Yardımcısı

Bilişim sektörünün deneyimli isimlerinden Alpaslan Tomuş’un Genel Müdür Yardımcısı olarak Mikro Yazılımevi’ne katılması ile birlikte, firmanın konumlanmasını değiştirecek nitelikte bir değişim süreci başladı.

Devamını Oku...

Tasarımda Dar Boğazları Aşmanın Yolları

23 Mart 2016

Ertuğ Tuğran
İş Geliştirme Yöneticisi
Autodesk® şirketi AutoCAD®’i 1982 yılında piyasaya sürmeden önce şirketlerin ve tasarımcıların ihtiyacı çok netti: Zaman… O ihtiyaç her geçen gün artmaya devam etti, ediyor. Bu çerçevede Autodesk, AutoCAD ile başladığı tasarım yazılımları portföyünü, her geçen gün değişen ve evrimleşen bir bakış açısıyla geliştirmeye ve çeşitlendirmeye devam ediyor. Bakılan yer hep aynı: müşterilerin tasarım iş akışları, iş yapış şekilleri, yaşadıkları dar boğazlar vs.

Devamını Oku...

İnşaat Projeleri ERP Çözümlerinde BIM Entegrasyonu

23 Mart 2016

Kıvılcım Tezan
İş Geliştirme Yöneticisi
Autodesk® yaklaşık 30 yıldır yapı sektörü profesyonelleri için çözümler geliştirmekte, AutoCAD® yazılımı ile başlayan süreç artık çok farklı bir noktada. Sektörün gereksinimleri ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda CAD tabanlı yöntemden sonra, BIM (Yapı Bilgi Sistemi) tabanlı bir çalışma yöntemi için çözüm üretmekte ve bu konuda sektöre öncülük etmektedir.

Devamını Oku...

Üretim Yapan Şirketler için Aizen Trex ile MES

20 Mart 2016

İlhan Özdemir
Aizen Trex
Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür

Şirketimiz profesyonel ekibinin gücü ile uluslararası kriterlere uygun geliştirdiği ürünlerini “aizen”, “trex” ve “DCAS” tescilli ana markaları altında kullanıcılarına sunmaktadır. Yüzde 100 yerli sermaye ve Türkiye’de yetişmiş nitelikli mühendis ekibi ile üretilen aizen trex ile kullanıcılarımıza iş süreçlerinin otomasyonuna yönelik bütünleşik çözümler sunarken, sektör bağımsız olarak tüm işletmelerin yapısına kolayca uyarlanabilecek ürünleri ve özellikle satış sonrası destek hizmetlerimizle  öne çıkmaktayız.

Devamını Oku...

Birleşik Yazılım Her anınızda, Hep Yanınızda...

18 Mart 2016

Metin Çobanoğlu
Dinamo ERP
Genel Müdür

Birleşik Yazılım’ın genel müdürü Metin Çobanoğlu ile Dinamo ERP, Türkiye ERP pazarı, sektör ve geleceğe yönelik planları hakkında konuştuk.

2015 – 2016 sezonunda Türkiye pazarından beklentileriniz nelerdir?

Türkiye’deki ERP pazarı her yıl büyüyerek devam ediyor. Bu değerlendirmeyi yalnızca kendi firmamızı göz önünde bulundurarak yapmıyoruz. Türkiye’deki ERP yazılım pazarının her geçen yıl kayda değer bir genişleme gösterdiğini düşünüyoruz. 2015 ve 2016 yılları ve sonrasında da bu büyümeye ivme kazandıracak atılımlar yapmayı düşünüyor ve sanırım herkes gibi pazarın genişlemesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Devamını Oku...

Etkinlik Takvimimiz

<<  Eylül 2019  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30