Jean Claude WalravensJean-Claude Walravens
Senior Vice President,Europe,
Middle East and Africa
“Tutkumuz müşterilerimize avantaj oluşturmaktadır” sloganıyla hareket eden QAD, Türkiye’de sayıları her geçen gün artan uluslararası ve yerel müşterileri için en iyi desteği sağlamaya odaklanıyor.

Otomotiv tedarikçileri, tüketici ürünleri, elektronik ürünler, endüstriyel ürünler, yiyecek- içecek ve yaşam bilimleri ürünleri üreten sektöre özel dikey ERP çözümleri sunan QAD, işletmelerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak uzun vadeli ürün yol haritalarının geliştirilmesinde, endüstriyel çözümlerin her biri için müşteri danışma

grupları oluşturarak müşterileri ile yakın şekilde çalışmalar yürütüyor.

Kuzey Amerika’nın yanı sıra, Batı ve Doğu Avrupa, Asya (özellikle Çin) ve Latin Amerika genelinde ciddi pazar payına sahip olan QAD, son yıllarda imalat işleri oluşturma ve altyapı ile ilgili birçok yatırım yaparak Brezilya, Meksika, Tayland, Vietnam, Endonezya ve Ortadoğu Suudi Arabistan’da da güçlü bir büyüme yaşadı. QAD’nin hedefi aynı oranda büyümenin Türkiye içinde gerçekleşmesi yönünde.

CSA Danışmanlık ile EMEA bölgesine bağlı Türkiye’de hizmet veren QAD, Türkiye’de sayıları her geçen gün artan uluslararası ve yerel müşterileri için en iyi desteği sağlamaya odaklanıyor. “Tutkumuz müşterilerimize avantaj oluşturmaktadır” sloganıyla hareket eden QAD’nin EMEA Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-Claude Walravens, tüm kaynaklarıyla bu sektörlere çözüm üretmeye odaklandıklarını vurguluyor.

İSTANBUL, QAD’NİN EĞİTİM MERKEZİ OLACAK
Walravens, Türkiye’nin özellikle eğitimle ilgili çalışmaların odağı olacağını belirtiyor: “QAD çözümleri ve teknolojileri konularında en yeni gelişmeleri içeren birçok eğitimi müşterilerimiz ve iş ortaklarımızın yararına sunarak, İstanbul’da gerçekleştirdik. Doğu Avrupa ve Ortadoğu bölgeleri için İstanbul’da bölgesel bir eğitim merkezi oluşturmayı hedefliyoruz. Örneğin, Mart ayında İstanbul’da iş ortaklarımız için üretim programlama ve kolay uygulamaya koyma metodolojileri üzerine eğitimler gerçekleştireceğiz. Bu eğitimlere Rusya, Ukrayna, Slovenya, Romanya ve Bulgaristan gibi birçok ülkedeki iş ortaklarımız katılacaklar.”

Eğitimli yerel personeller barındıran, yerel iş uygulamaları konularında derin bilgisi olan özel dağıtıcıların piyasalarda daha etkili olduğunu tespit ederek 2008 yılında distribütörlük modeline geçen, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Doğu Avrupa’da yer alan birçok ülkede benzer model ile başarıya ulaştıklarını belirten Walravens, “Aynı başarıyı Türkiye’de yakalayabileceğimize olan inancımızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu anda Türkiye pazarında 20’nin üzerinde müşteri sayımız bulunuyor, deneyimli ve yeni yetiştirdiğimiz 15 civarında danışman ile çalışıyoruz” sözleriyle QAD’nin Türkiye’deki durumunu özetliyor.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ ÖN PLANDA
Öngörüleri Türkiye’nin üretim konusunda ve özellikle otomotiv sektöründe büyüyeceği yönünde olan Walravens, otomotiv tedarikçileri için komple ERP çözümleri sunmak konusunda güçlü bir geçmişe sahip olan QAD’nin bu bilgi birikimini gerek küresel gerekse yerel müşterilerle buluşturmak hedefinde olduğunu belirtiyor.

Otomotiv sektöründe söz sahibi ve lider konumda yer almak için endüstri ile yakın temas halinde çalışmalar yürüten QAD’nin otomotiv sektöründeki çalışmalarını Walravens şu sözlerle anlatıyor: “AIAG (Automotive Industry Action Group) ve ODETTE tarafından geliştirilmiş olan otomotiv üreticileri ile tedarikçilerine malzeme ve lojistik konularında önerilen standartları ifade eden MMOG/LE (Materials Management Operations Guideline/Logistics Evaluation) otomotiv sektöründe iş yapmanın maliyet ve karmaşıklığını azaltacak öneriler sunuyor. QAD, ABD’de AIAG, Avrupa’da ise ODETTE ile birlikte çalışarak, MMOG/LE standartlarını destekleyecek yöntem ve sistemlerin geliştirilmesi konusunda ilgili kuruluşlarla danışman seviyesinde hizmet veriyor. QAD’nin sunduğu çözümler kadar, MMOG/LE konusundaki hizmet ve eğitimleri de müşterilerinin bu konuda gerekli sertifikayı almaları konusunda önemli faydalar sağlıyor. QAD, küresel OEM kalite satıcı uygunluğu modellerine tam olarak eşleştirme ve şirketlerin müşterilerin gerekliliklerini karşılaması, sertifikasyonlar elde etmesi ve bunları koruması için gerekli eğitimi, modellemeyi ve çözümü sağlıyor.”

BULUT MİMARİSİ (ON DEMAND) VE MOBİL ÇÖZÜMLER
Walravens’in belirttiğine göre, bulut mimarisi üzerinde, güçlü bir teknolojik altyapı ile hizmet veren QAD On Demand, yeni başlayıp büyüyen şirketlerden küresel markalara kadar her ölçekten şirketlerin iş ihtiyaçlarına hizmet etmek üzere tasarlanmış. QAD On Demand ile ilgili “Son dönemde üzerinde hassasiyetle durduğumuz bulut mimarisi stratejimizin önemli bir parçasını oluşturuyor. Son birkaç yıl içerisinde özellikle Kuzey Amerika’da bu ürünümüzle ilgili ciddi bir büyüme gerçekleşti. İleriki dönemlerde küresel pazarda ciddi söz sahibi bir konuma geleceğine inanıyoruz” diyor Walravens.

Mobilite konusunda da son yıllarda çok ciddi atılımlarda bulunan şirket, QAD Store üzerinden müşterilerinin hizmetine sunduğu ürünlerinin akıllı telefonlar, tabletler ve diğer mobil cihazlar üzerinden çalışırlığını sağlanmış durumda. Mobil onay sistemlerini, iş zekâsı raporlamalarını ve analitikler adı altında topladığı görsel ve istatistiksel raporlarının tamamı iPhone, android gibi cihazlar üzerinde çalışıyor.

QAD On Demand’ın pazar payını artırmak ve tablet ya da akıllı telefonlarda kullanılmak üzere QAD Kurumsal Uygulamaların önemli parçalarını etkinleştirmek, küresel üreticilerin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için dikey çözümler geliştirmek ve müşterilerin etkili işletmeler olması için çalışmaya devam etmek QAD’nin hedefleri arasında.

Jean-Claude Walravens
Senior Vice President,
Europe, Middle East and Africa

Nebimak’ın ERP’ye Geçiş Hikayesini Yönetici Ortağı Murat Halil Özbaş’tan Dinledik

05 Ekim 2018

Murat ÖzbaşNebimak’ın ERP Hikayesi

Nebimak’ın ERP’ye Geçiş Hikayesini Yönetici Ortağı Murat Özbaş’dan Dinledik.

Devamını Oku...

HDI Sigorta Bordro ve Özlük İşleri Md Yrd Dinçer Keçeci ile IK’da Yaşanan Dijital Dönüşümü Konuştuk.

29 Haziran 2018

6 yıldır HDI Sigorta’da çalışıyorum ve şu anda HDI Sigorta çatısı altında Bordro Özlük İşleri Departman Yöneticisi olarak görev yapmaktayım.

Devamını Oku...

eFinans Genel Müdürü Okay Yıldırım ile göreve gelişinin 2. ayında sohbet ettik.

27 Haziran 2018

eFinans Genel Müdürü Okay Yıldırım ile göreve gelişinin 2. ayında, e-dönüşüm uygulamaları, eFinans’ın geçmişi ve gelecek hedefleri ile ilgili sohbet ettik.

Devamını Oku...

Kromel Genel Müdürü Fatih Üreten ile Kromel'in Kurumsal Dönüşüm Hikayesi

25 Ağustos 2017

T.E.K Gn. Müdürlüğü'nde Yazılımcı olarak iş hayatına başladı. 3.Ordu Kom. Bilgi İşlem Subayı görevi sonrasında, 1988 yılında Goodyear-Adapazarı fabrikasında, AS400 sis. prog. olarak başladığı görevinde, çeşitli aşamalarda ve üretim, depo, satınalma, IK gibi sistemler üzerinde, 10 yıl boyunca sistemler kurma ve yönetmede ciddi katkılar sağladı.

Devamını Oku...

Çilek Mobilya İnsan Kaynakları ve Bilişim Teknolojileri Direktörü Sezer Selim ile Röportaj​​

21 Ağustos 2017

Sezer Selim, 1 Temmuz 1974 tarihinde Gümülcine’de doğmuş. Üniversite eğitimi için İzmir’e giden Selim Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu. Yüksek lisans eğitimini de Bahçeşehir Üniversitesi işletme bölümünde tamamlamış.

Devamını Oku...

Bilgisayar Patronluğundan ERP Danışmanlığına. Ercan Güvenç ile Röportaj

04 Ağustos 2017

Sevgili theprowess.net dostlarımız, sizlere bilgisayar dünyası partoncukluğundan ERP Danışmanlığı’na uzanan bir serüvenden bahsedeceğim. Oldukça ilginç deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum...

Devamını Oku...

Aunde Teknik Bilgi Sistemleri Müdürü Ramazan Çevik ile Bursa'da Bilişimin Geleceğini Konuştuk.

19 Nisan 2017

Ramazan Çevik
Aunde Teknik Bilgi Sistemleri Müdürü

01 Mart 2015 tarihinden itibaren ERP Komitesi Bursa bölgesi temsilciliğini 6 ay süreyle vekaleten görevini sürdürmeye başlayan Aunde Teknik Bilgi Sistemleri Yöneticisi Sn. Ramazan Çevik ile Bursa’da öne çıkan sektörler, Bilişim sektörü, Kurumsal çözümlere olan yaklaşım ve deneyimleri hakkında yaptığımız röportajı yayınlıyoruz. 

Devamını Oku...

Ege Yapı Bilgi Teknolojileri Müdürü Erkan Şahin 2016'da Başarılı Projelere İmza Attı

07 Mart 2017

Erkan Şahin
Bilgi Teknolojileri Müdürü
1986 İstanbul Kadıköy doğumlu Erkan Şahin, 6 yıldır Ege Yapı’da Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Bilgisayarla, İşi gereği gün boyu haşır neşir olan Şahin, eğlenceyi yine bilgisayarlarda yaşıyor. Özellikle uçak simülasyon yazılımları ile sanal uçuş yapmaya bayılıyor.

Devamını Oku...

QAD Senior Vice President Jean-Claude Walravens ile Röportaj

27 Haziran 2016

Jean-Claude Walravens
Senior Vice President,Europe,
Middle East and Africa
“Tutkumuz müşterilerimize avantaj oluşturmaktadır” sloganıyla hareket eden QAD, Türkiye’de sayıları her geçen gün artan uluslararası ve yerel müşterileri için en iyi desteği sağlamaya odaklanıyor.

Otomotiv tedarikçileri, tüketici ürünleri, elektronik ürünler, endüstriyel ürünler, yiyecek- içecek ve yaşam bilimleri ürünleri üreten sektöre özel dikey ERP çözümleri sunan QAD, işletmelerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak uzun vadeli ürün yol haritalarının geliştirilmesinde, endüstriyel çözümlerin her biri için müşteri danışma

Devamını Oku...

AGC Yazılım Kurucu Ortağı Gökhan Can ile Röportaj

27 Haziran 2016

Gökhan Can
ERP Proje Yöneticisi
5 yıl içinde cirosunu 10 kat artırarak Deloitte Fast50’de ilk 10’a girme başarısı gösteren ERP odaklı tek şirket olan AGC Yazılım, Microsoft İş Çözümlerini şirketlerde başarıyla uygulayarak ERP dünyasında yoluna emin adımlarla ilerliyor.

AGC Yazılım, 5 yıl içinde cirosunu 10 kat artırarak Deloitte Fast50 sıralamasında ilk 10’a girme başarısı gösteren ERP odaklı tek şirket olma başarısını gösterdi.

Devamını Oku...

Infor Başkan Yardımcısı Alain Rafle ile Röportaj

27 Haziran 2016

Alain Rafle
Başkan Yardımcısı

İki yıl önce yaptığı büyük transferlerle yönetim kadrosunu güçlendirerek sektörlere özel iş çözümlerine odaklanan Infor, büyüyen bölge olarak nitelendirdiği Türkiye’de ofis açtı. Infor özellike üretim, inşaat ve moda sektörlerinde ERP ürünleriyle fark yaratmaya hazırlanıyor.

Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünyada 3.sırada yer alan Infor’un, 194 ülkede 70 bin müşterisi bulunuyor. 2012 yılında yıllık geliri 2.8 milyar dolar olan şirketin sermaye yatırımı da geçtiğimiz yıl 1 milyar dolara ulaştı.

Devamını Oku...

CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut ile Röportaj

15 Nisan 2016

Recep Palamut
CPM Yazılım
Yönetim Kurulu Başkanı
2015 ve 2016 yıllarında Türkiye ve dünya pazarından beklentileriniz nelerdir?

Çok klasikleşen deyimle “Globalleşen Dünya” Türkiye’nin dünya pazarının gerisinde kalmasını beklemek çok mümkün değil. Her ne kadar üretimde Çin’le rekabet etmek imkansız gibi görünse de çok uluslu büyük firmalar ülkemizde varlıklarını sürdürüyor, üretimlerinin ve dağıtım ağlarının belirli bir kısımlarını ülkemizde hayata geçiriyorlar.

Devamını Oku...

Mikro Yazılımevi’nde Değişim Dönemi

15 Nisan 2016

Alpaslan Tomuş
Mikro Yazılımevi
Genel Müdür Yardımcısı

Bilişim sektörünün deneyimli isimlerinden Alpaslan Tomuş’un Genel Müdür Yardımcısı olarak Mikro Yazılımevi’ne katılması ile birlikte, firmanın konumlanmasını değiştirecek nitelikte bir değişim süreci başladı.

Devamını Oku...

Tasarımda Dar Boğazları Aşmanın Yolları

23 Mart 2016

Ertuğ Tuğran
İş Geliştirme Yöneticisi
Autodesk® şirketi AutoCAD®’i 1982 yılında piyasaya sürmeden önce şirketlerin ve tasarımcıların ihtiyacı çok netti: Zaman… O ihtiyaç her geçen gün artmaya devam etti, ediyor. Bu çerçevede Autodesk, AutoCAD ile başladığı tasarım yazılımları portföyünü, her geçen gün değişen ve evrimleşen bir bakış açısıyla geliştirmeye ve çeşitlendirmeye devam ediyor. Bakılan yer hep aynı: müşterilerin tasarım iş akışları, iş yapış şekilleri, yaşadıkları dar boğazlar vs.

Devamını Oku...

İnşaat Projeleri ERP Çözümlerinde BIM Entegrasyonu

23 Mart 2016

Kıvılcım Tezan
İş Geliştirme Yöneticisi
Autodesk® yaklaşık 30 yıldır yapı sektörü profesyonelleri için çözümler geliştirmekte, AutoCAD® yazılımı ile başlayan süreç artık çok farklı bir noktada. Sektörün gereksinimleri ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda CAD tabanlı yöntemden sonra, BIM (Yapı Bilgi Sistemi) tabanlı bir çalışma yöntemi için çözüm üretmekte ve bu konuda sektöre öncülük etmektedir.

Devamını Oku...

Üretim Yapan Şirketler için Aizen Trex ile MES

20 Mart 2016

İlhan Özdemir
Aizen Trex
Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür

Şirketimiz profesyonel ekibinin gücü ile uluslararası kriterlere uygun geliştirdiği ürünlerini “aizen”, “trex” ve “DCAS” tescilli ana markaları altında kullanıcılarına sunmaktadır. Yüzde 100 yerli sermaye ve Türkiye’de yetişmiş nitelikli mühendis ekibi ile üretilen aizen trex ile kullanıcılarımıza iş süreçlerinin otomasyonuna yönelik bütünleşik çözümler sunarken, sektör bağımsız olarak tüm işletmelerin yapısına kolayca uyarlanabilecek ürünleri ve özellikle satış sonrası destek hizmetlerimizle  öne çıkmaktayız.

Devamını Oku...

Birleşik Yazılım Her anınızda, Hep Yanınızda...

18 Mart 2016

Metin Çobanoğlu
Dinamo ERP
Genel Müdür

Birleşik Yazılım’ın genel müdürü Metin Çobanoğlu ile Dinamo ERP, Türkiye ERP pazarı, sektör ve geleceğe yönelik planları hakkında konuştuk.

2015 – 2016 sezonunda Türkiye pazarından beklentileriniz nelerdir?

Türkiye’deki ERP pazarı her yıl büyüyerek devam ediyor. Bu değerlendirmeyi yalnızca kendi firmamızı göz önünde bulundurarak yapmıyoruz. Türkiye’deki ERP yazılım pazarının her geçen yıl kayda değer bir genişleme gösterdiğini düşünüyoruz. 2015 ve 2016 yılları ve sonrasında da bu büyümeye ivme kazandıracak atılımlar yapmayı düşünüyor ve sanırım herkes gibi pazarın genişlemesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Devamını Oku...

Etkinlik Takvimimiz

<<  Temmuz 2019  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031