gokhan canGökhan Can
ERP Proje Yöneticisi
5 yıl içinde cirosunu 10 kat artırarak Deloitte Fast50’de ilk 10’a girme başarısı gösteren ERP odaklı tek şirket olan AGC Yazılım, Microsoft İş Çözümlerini şirketlerde başarıyla uygulayarak ERP dünyasında yoluna emin adımlarla ilerliyor.

AGC Yazılım, 5 yıl içinde cirosunu 10 kat artırarak Deloitte Fast50 sıralamasında ilk 10’a girme başarısı gösteren ERP odaklı tek şirket olma başarısını gösterdi.

 

AGC Yazılım, kendi şirketlerini kurmadan önce de Microsoft İş Çözümleri üzerine çalışmaya başlayan mühendis kökenli iki kardeş tarafından 2006 yılında İzmir’de kuruldu. İlk büyük projelerini İstanbul’dan alan şirket, İstanbul’daki ilk ofisini 2009 yılında faaliyete geçirdi.

Kurulduğunda yalnızca iki ortak ve bir yazılımcıyla yola çıkan AGC Yazılım bugün 40 kişilik ekibe sahip. 2013 hedeflerinde yüzde 50’lik bir büyümeyle 5 milyon liralık ciroya ulaşmak var. Bu, aynı zamanda 2015 yılı hedeflerine 2 yıl erken ulaşmak anlamına geliyor.

Büyük proje hızlı büyüme getirdi

AGC Yazılım’ın kurucuları arasında yer alan ve şirketin ERP Proje Yöneticisi Gökhan Can, aldıkları büyük projelerin hızlı büyümelerinde büyük etkisi olduğunu belirtiyor. Can, büyük projeleri nasıl aldıklarını ise şöyle özetliyor:

“Biz müşteri tarafında aynı zamanda danışmanlık yapan bir şirketiz. Microsoft’un iş çözümlerini uygulayarak sunduğumuz projelerin şirketine neler katacağını veya ilk aylarda ne gibi sıkıntılarla karşılaşacağını açıkça anlatarak, müşterilerimizle ilk günden itibaren güvenilir ilişkiler geliştiriyoruz. Ayrıca 2002 yılından beri sektörde var olmanın getirdiği tecrübeyle piyasadaki tüm iş ortaklarını yakından tanıyoruz. Bugüne kadar iş ortaklarımızla ilişkilerimizi hep sıcak tuttuk. Biz finansman desteğiyle büyümeye çalışan bir şirket değiliz. Daha çok sektörel çalışmalardan edindiğimiz deneyimi çözüm haline getirip bunları pazara sunuyoruz. Örneğin bir bankayla yaptığımız proje referansımız oluyor ve diğer bankalarla da çalışmamıza öncülük ediyor.”

Profesyonel çalışmaları amatör ruh besliyor

Gökhan Can’a göre şirketin bu kadar kısa zamanda 10 kat büyümesinin sebebi, sahip oldukları amatör ruhu profesyonel çalışma anlayışı eşliğinde iş heyecanına yansıtmaları ve ilk günden itibaren müşteriyle açık bir iletişim kurmaları. “Herhangi bir sıkışıklık olduğunda müşterinin ihtiyacını anlamanız, işi yönetmeniz gerekiyor” diyor Can. “O yüzden biz de gerektiğinde sahada işi yönettik, gerektiğinde masada kod yazdık. Bizim işimiz biraz da amatör ruhla yapılması gereken bir iş. Ne kadar kurumsallaşırsak kurumsallaşalım bu ruhu kaybetmememiz gerekiyor.”

Can, ERP çözümlerinin yanı sıra müşteri ilişkileri ve doküman yönetimi bölümlerinde de ekipleri bulunan AGC Yazılım’ın çalışma alanları ve ekibiyle ilgili şu detayları paylaşıyor: “Şirketi kurduğumuzdan beri hem ERP alanında hem de müşteri ilişkileri ve doküman yönetimi alanlarında ekiplerimiz vardı. Zamanla bu ekipleri büyütsek de, şirkete çok fazla iş kolu eklemedik. Ağırlık olarak ana iş kollarımızdan sapmadık.”

Bundan sonraki hedef KOBİ’ler

Hedef müşteri kitlesinde ağırlıklı olarak alım gücü yüksek, belli bir cironun üzerinde şirketlerin bulunduğunu belirten Can, artık yavaş yavaş KOBİ’lerle de iş yapacaklarının sinyallerini veriyor. Can, şunları söylüyor:

“Türkiye’nin gelişimine baktığınız zaman KOBİ’lerin ağırlıkta olduğunu görüyorsunuz. KOBİ tarafına indiğiniz zaman satış yapabilme şansınız ya da sattıktan sonra müşteriyi yönetebilme şansınız yok. Bu nedenle şirketin büyüme evresinde daha çok büyük firmalara yöneldik. Ürünler de zaten Microsoft’un fiyat politikası ve diğer protokoller nedeniyle büyük şirketlere hitap ediyor. Ama şimdi Microsoft’un KOBİ segmentine inmeye başlamasıyla birlikte KOBİ’lerle çalışmaya başlayacağız.”

Ekonomideki durgunluk ERP’ye yansımıyor

ERP alanında Borusan Mannesmann, Kale Endustri Holding, Emerson Network Powers, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) alanında Sanko Tekstil, Borusan Mannesmann, Aksa Akrilik, Sanko Makina, Samet Kalıp, IKSV başta olmak üzere Döküman ve Proje Yönetimi tarafında özel sektör, banka ve GSM operatörü gibi farklı sektörlerdeki müşteriler ile çalışan AGC Yazılım, bu büyük projeler eşliğinde hızla büyümeye devam ediyor. Ekonomideki durgunluk ERP dünyasına yansımıyor, çünkü kurumlar bu durağan süreçlerde bu tür projelere ağırlık verecek zamanı buluyor” diyor Gökhan Can.

Kurulduğu ilk yıllarda her yıl neredeyse yüzde 100 büyüme kaydeden AGC Yazılım’ın 5 yıllık hedefinde 100 kişilik bir ekiple çelik, hizmet, bankacılık, finans sektörlerinin yanı sıra otomotiv sektörünü de hizmet vermek bulunuyor.

Nebimak’ın ERP’ye Geçiş Hikayesini Yönetici Ortağı Murat Halil Özbaş’tan Dinledik

05 Ekim 2018

Murat ÖzbaşNebimak’ın ERP Hikayesi

Nebimak’ın ERP’ye Geçiş Hikayesini Yönetici Ortağı Murat Özbaş’dan Dinledik.

Devamını Oku...

HDI Sigorta Bordro ve Özlük İşleri Md Yrd Dinçer Keçeci ile IK’da Yaşanan Dijital Dönüşümü Konuştuk.

29 Haziran 2018

6 yıldır HDI Sigorta’da çalışıyorum ve şu anda HDI Sigorta çatısı altında Bordro Özlük İşleri Departman Yöneticisi olarak görev yapmaktayım.

Devamını Oku...

eFinans Genel Müdürü Okay Yıldırım ile göreve gelişinin 2. ayında sohbet ettik.

27 Haziran 2018

eFinans Genel Müdürü Okay Yıldırım ile göreve gelişinin 2. ayında, e-dönüşüm uygulamaları, eFinans’ın geçmişi ve gelecek hedefleri ile ilgili sohbet ettik.

Devamını Oku...

Kromel Genel Müdürü Fatih Üreten ile Kromel'in Kurumsal Dönüşüm Hikayesi

25 Ağustos 2017

T.E.K Gn. Müdürlüğü'nde Yazılımcı olarak iş hayatına başladı. 3.Ordu Kom. Bilgi İşlem Subayı görevi sonrasında, 1988 yılında Goodyear-Adapazarı fabrikasında, AS400 sis. prog. olarak başladığı görevinde, çeşitli aşamalarda ve üretim, depo, satınalma, IK gibi sistemler üzerinde, 10 yıl boyunca sistemler kurma ve yönetmede ciddi katkılar sağladı.

Devamını Oku...

Çilek Mobilya İnsan Kaynakları ve Bilişim Teknolojileri Direktörü Sezer Selim ile Röportaj​​

21 Ağustos 2017

Sezer Selim, 1 Temmuz 1974 tarihinde Gümülcine’de doğmuş. Üniversite eğitimi için İzmir’e giden Selim Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu. Yüksek lisans eğitimini de Bahçeşehir Üniversitesi işletme bölümünde tamamlamış.

Devamını Oku...

Bilgisayar Patronluğundan ERP Danışmanlığına. Ercan Güvenç ile Röportaj

04 Ağustos 2017

Sevgili theprowess.net dostlarımız, sizlere bilgisayar dünyası partoncukluğundan ERP Danışmanlığı’na uzanan bir serüvenden bahsedeceğim. Oldukça ilginç deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum...

Devamını Oku...

Aunde Teknik Bilgi Sistemleri Müdürü Ramazan Çevik ile Bursa'da Bilişimin Geleceğini Konuştuk.

19 Nisan 2017

Ramazan Çevik
Aunde Teknik Bilgi Sistemleri Müdürü

01 Mart 2015 tarihinden itibaren ERP Komitesi Bursa bölgesi temsilciliğini 6 ay süreyle vekaleten görevini sürdürmeye başlayan Aunde Teknik Bilgi Sistemleri Yöneticisi Sn. Ramazan Çevik ile Bursa’da öne çıkan sektörler, Bilişim sektörü, Kurumsal çözümlere olan yaklaşım ve deneyimleri hakkında yaptığımız röportajı yayınlıyoruz. 

Devamını Oku...

Ege Yapı Bilgi Teknolojileri Müdürü Erkan Şahin 2016'da Başarılı Projelere İmza Attı

07 Mart 2017

Erkan Şahin
Bilgi Teknolojileri Müdürü
1986 İstanbul Kadıköy doğumlu Erkan Şahin, 6 yıldır Ege Yapı’da Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Bilgisayarla, İşi gereği gün boyu haşır neşir olan Şahin, eğlenceyi yine bilgisayarlarda yaşıyor. Özellikle uçak simülasyon yazılımları ile sanal uçuş yapmaya bayılıyor.

Devamını Oku...

QAD Senior Vice President Jean-Claude Walravens ile Röportaj

27 Haziran 2016

Jean-Claude Walravens
Senior Vice President,Europe,
Middle East and Africa
“Tutkumuz müşterilerimize avantaj oluşturmaktadır” sloganıyla hareket eden QAD, Türkiye’de sayıları her geçen gün artan uluslararası ve yerel müşterileri için en iyi desteği sağlamaya odaklanıyor.

Otomotiv tedarikçileri, tüketici ürünleri, elektronik ürünler, endüstriyel ürünler, yiyecek- içecek ve yaşam bilimleri ürünleri üreten sektöre özel dikey ERP çözümleri sunan QAD, işletmelerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak uzun vadeli ürün yol haritalarının geliştirilmesinde, endüstriyel çözümlerin her biri için müşteri danışma

Devamını Oku...

AGC Yazılım Kurucu Ortağı Gökhan Can ile Röportaj

27 Haziran 2016

Gökhan Can
ERP Proje Yöneticisi
5 yıl içinde cirosunu 10 kat artırarak Deloitte Fast50’de ilk 10’a girme başarısı gösteren ERP odaklı tek şirket olan AGC Yazılım, Microsoft İş Çözümlerini şirketlerde başarıyla uygulayarak ERP dünyasında yoluna emin adımlarla ilerliyor.

AGC Yazılım, 5 yıl içinde cirosunu 10 kat artırarak Deloitte Fast50 sıralamasında ilk 10’a girme başarısı gösteren ERP odaklı tek şirket olma başarısını gösterdi.

Devamını Oku...

Infor Başkan Yardımcısı Alain Rafle ile Röportaj

27 Haziran 2016

Alain Rafle
Başkan Yardımcısı

İki yıl önce yaptığı büyük transferlerle yönetim kadrosunu güçlendirerek sektörlere özel iş çözümlerine odaklanan Infor, büyüyen bölge olarak nitelendirdiği Türkiye’de ofis açtı. Infor özellike üretim, inşaat ve moda sektörlerinde ERP ürünleriyle fark yaratmaya hazırlanıyor.

Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünyada 3.sırada yer alan Infor’un, 194 ülkede 70 bin müşterisi bulunuyor. 2012 yılında yıllık geliri 2.8 milyar dolar olan şirketin sermaye yatırımı da geçtiğimiz yıl 1 milyar dolara ulaştı.

Devamını Oku...

CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut ile Röportaj

15 Nisan 2016

Recep Palamut
CPM Yazılım
Yönetim Kurulu Başkanı
2015 ve 2016 yıllarında Türkiye ve dünya pazarından beklentileriniz nelerdir?

Çok klasikleşen deyimle “Globalleşen Dünya” Türkiye’nin dünya pazarının gerisinde kalmasını beklemek çok mümkün değil. Her ne kadar üretimde Çin’le rekabet etmek imkansız gibi görünse de çok uluslu büyük firmalar ülkemizde varlıklarını sürdürüyor, üretimlerinin ve dağıtım ağlarının belirli bir kısımlarını ülkemizde hayata geçiriyorlar.

Devamını Oku...

Mikro Yazılımevi’nde Değişim Dönemi

15 Nisan 2016

Alpaslan Tomuş
Mikro Yazılımevi
Genel Müdür Yardımcısı

Bilişim sektörünün deneyimli isimlerinden Alpaslan Tomuş’un Genel Müdür Yardımcısı olarak Mikro Yazılımevi’ne katılması ile birlikte, firmanın konumlanmasını değiştirecek nitelikte bir değişim süreci başladı.

Devamını Oku...

Tasarımda Dar Boğazları Aşmanın Yolları

23 Mart 2016

Ertuğ Tuğran
İş Geliştirme Yöneticisi
Autodesk® şirketi AutoCAD®’i 1982 yılında piyasaya sürmeden önce şirketlerin ve tasarımcıların ihtiyacı çok netti: Zaman… O ihtiyaç her geçen gün artmaya devam etti, ediyor. Bu çerçevede Autodesk, AutoCAD ile başladığı tasarım yazılımları portföyünü, her geçen gün değişen ve evrimleşen bir bakış açısıyla geliştirmeye ve çeşitlendirmeye devam ediyor. Bakılan yer hep aynı: müşterilerin tasarım iş akışları, iş yapış şekilleri, yaşadıkları dar boğazlar vs.

Devamını Oku...

İnşaat Projeleri ERP Çözümlerinde BIM Entegrasyonu

23 Mart 2016

Kıvılcım Tezan
İş Geliştirme Yöneticisi
Autodesk® yaklaşık 30 yıldır yapı sektörü profesyonelleri için çözümler geliştirmekte, AutoCAD® yazılımı ile başlayan süreç artık çok farklı bir noktada. Sektörün gereksinimleri ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda CAD tabanlı yöntemden sonra, BIM (Yapı Bilgi Sistemi) tabanlı bir çalışma yöntemi için çözüm üretmekte ve bu konuda sektöre öncülük etmektedir.

Devamını Oku...

Üretim Yapan Şirketler için Aizen Trex ile MES

20 Mart 2016

İlhan Özdemir
Aizen Trex
Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür

Şirketimiz profesyonel ekibinin gücü ile uluslararası kriterlere uygun geliştirdiği ürünlerini “aizen”, “trex” ve “DCAS” tescilli ana markaları altında kullanıcılarına sunmaktadır. Yüzde 100 yerli sermaye ve Türkiye’de yetişmiş nitelikli mühendis ekibi ile üretilen aizen trex ile kullanıcılarımıza iş süreçlerinin otomasyonuna yönelik bütünleşik çözümler sunarken, sektör bağımsız olarak tüm işletmelerin yapısına kolayca uyarlanabilecek ürünleri ve özellikle satış sonrası destek hizmetlerimizle  öne çıkmaktayız.

Devamını Oku...

Birleşik Yazılım Her anınızda, Hep Yanınızda...

18 Mart 2016

Metin Çobanoğlu
Dinamo ERP
Genel Müdür

Birleşik Yazılım’ın genel müdürü Metin Çobanoğlu ile Dinamo ERP, Türkiye ERP pazarı, sektör ve geleceğe yönelik planları hakkında konuştuk.

2015 – 2016 sezonunda Türkiye pazarından beklentileriniz nelerdir?

Türkiye’deki ERP pazarı her yıl büyüyerek devam ediyor. Bu değerlendirmeyi yalnızca kendi firmamızı göz önünde bulundurarak yapmıyoruz. Türkiye’deki ERP yazılım pazarının her geçen yıl kayda değer bir genişleme gösterdiğini düşünüyoruz. 2015 ve 2016 yılları ve sonrasında da bu büyümeye ivme kazandıracak atılımlar yapmayı düşünüyor ve sanırım herkes gibi pazarın genişlemesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Devamını Oku...

Etkinlik Takvimimiz

<<  Temmuz 2019  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031