alain rafleAlain Rafle
Başkan Yardımcısı

İki yıl önce yaptığı büyük transferlerle yönetim kadrosunu güçlendirerek sektörlere özel iş çözümlerine odaklanan Infor, büyüyen bölge olarak nitelendirdiği Türkiye’de ofis açtı. Infor özellike üretim, inşaat ve moda sektörlerinde ERP ürünleriyle fark yaratmaya hazırlanıyor.

Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünyada 3.sırada yer alan Infor’un, 194 ülkede 70 bin müşterisi bulunuyor. 2012 yılında yıllık geliri 2.8 milyar dolar olan şirketin sermaye yatırımı da geçtiğimiz yıl 1 milyar dolara ulaştı.

Hızla büyümeye devam eden Infor, son 12 ayda portföyüne eklediği 140 iş ortağı ile 1.500 iş ortağına sahip. Hızla büyüyen şirket, ürün sayısını 2010 yılından bu yana 30’dan 102’ye çıkarttı ve 5.293 yeni özellik ekledi.

İki yıl önce geçirdiği köklü değişimle Oracle’ın eski başkanı Charles Philips’i başkan olarak transfer eden ve yönetim kadrosunu güçlendiren Infor, odaklandığı pazarlar arasına Türkiye’yi de ekledi. Infor Ortadoğu, Rusya ve Türkiye’den sorumlu Başkan Yardımcısı Alain Raflé, Türkiye pazarında daha güçlü bir şekilde yer almak isteyen şirketin ürün değil, sektör odaklı olduğunu vurguluyor.
Infor, endüstrinin her alanında hitap eden güçlü ürünleriyle farklı sektörlerin ihtiyaçlarına odaklanıyor. Infor havacılık ve savunma, otomotiv, kimya, ekipman, moda, gıda ve içecek, sağlık, yüksek teknolojiler, turizm, dağıtım, sanayi ürünleri ve kamu dahil olmak üzere 12 sektöre özel ürünler sunuyor.
Infor, sunduğu sektörel ürünleri özelleştirerek alt segmentlere ayırıyor. Böylece her sektöre yönelik tek bir ERP çözümü üretmek yerine, hedef sektör için en uygun çözümü sunarak endüstri odaklı bir duruş sergiliyor. Raflé, bu durumu “Otomotiv sektörüyle gıda ve içecek sektörüne aynı ERP çözümünü sunamazsınız” örneğiyle açıklıyor.

Infor için Türkiye büyüyen bir bölge
Ortadoğu, Rusya ve Türkiye’yi büyüyen bölgeler olarak sınıflandıran Infor’ın Türkiye’yi “büyüyen bir ülke” yerine “büyüyen bir bölge” olarak görmesinin özel bir anlamı var.
Raflé’nin, “Infor olarak Türkiye’de ilk defa direkt olarak temsil edildiğimizden Türkiye’yi yeni bir pazar olarak görüyoruz. Infor Türkiye ofisiyle bu bölgeye daha fazla eğilmeyi ve büyümeyi hedefliyoruz” sözleri Infor’un Türkiye’ye verdiği önemi açıklıyor.
Türkiye aslında Infor’un yeni girdiği bir pazar değil. Daha önce satın aldığı BAAN gibi ürünlerle Türkiye’de yer alan Infor’un Türkiye’de sınırlı da olsa belirli bir müşteri tabanı bulunuyordu. Infor’un şimdiki hedefi ise, Aralık ayında potansiyel müşterileriyle yaptığı tanışma toplantısının ardından sektör odaklı ürünlerini Türkiye pazarına sunmak.

İmalat, inşaat ve moda Türkiye’nin odağında

Raflé’nin belirttiğine göre Infor, Türkiye’de en çok otomotiv, inşaat ve moda sektöründe öne çıkacak. “Tüm sektörlere birden hitap eden tek bir ERP yaklaşımına karşıyız” diyor Raflé. “Türünün en iyi örneğini temsil eden ürünleri, endüstri odaklı olarak sektörlere sunuyoruz. Türkiye’de özellikle otomotiv kilit sektörler arasında yer alıyor. Otomotiv alanında öne çıkan kalite, proje, müşteri ilişkileri yönetimi gibi 30 modülü kapsayan Infor LN ürünü ile otomotiv sektörüne çözümler sunuyoruz. Türkiye’de ilk defa sunulacak olan Infor M3 ürünüyle gıda ve içecek, kimya ve tekstil sektöründe hizmet vereceğiz. “

Raflé, Infor’un yenilikçi yaklaşımıyla sektöre en iyi ve en yenilikçi ürünleri sunabilmek için satın alma stratejilerine de önem vererek, sektörlerde ERP çözümlerinde türünün en iyi ürünlerini alarak şirketlere çözümler sunmaya devam edeceğinin sinyallerini de veriyor:

“Sadece satın almalarla büyüyen bir yapımız yok, inovasyona da çok önem veriyoruz. Hedefimiz sadece sektörel ERP çözümleri sunmak değil, tamamlayıcı ürünlere deaynı şekilde yaklaşıyoruz. Bu nedenle iş zekâsı, ürün yaşam döngüsü, kurumsal varlık yönetimi, tedarik zinciri yönetimi gibi alanlarda sektörün en iyi uygulamalarını satın alıyor ya da geliştiriyoruz.”

Infor Orta Doğu, Rusya ve Türkiye’den sorumlu
Başkan Yardımcısı Alain Raflé

Infor ION ile tüm uygulamalar tek platformda buluşuyor

Raflé’a göre bir iş uygulaması kullanımı kolay, hızlı ve etkileşimli olmalı. Infor ürünlerinin birlikte çalıştığı altyapıyı sağlayan teknoloji platformu Infor ION (Intelligent Open Network) da bunu sağlamak üzere kurgulanmış bir yapı. Infor ION sayesinde müşteriler, Infor ya da diğer ürün sağlayıcılardan aldıkları farklı ürünleri tek bir platformdan, kullanımı kolay arayüz sayesinde kolayca yönetebiliyor. Bu arayüz ayrıca kişiselleştirme, görüntüleme ve raporlama özelliklerini de tek bir ekrandan sunuyor.

Raflé, Infor ION’un sağladığı kolaylıkları şu sözlerle anlatıyor:

“Infor ION farklı ürünlerin bütünleşik çalışmasını sağlamanın yanı sıra, farklı uygulamaların farklı konumlarda çalışmasına da izin veriyor. Infor ION sayesinde bulut altyapılı CRM uygulamanızı ERP uygulamanızla birlikte kullanabiliyorsunuz. Örneğin iş ortağımız bulut destekli müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) çözümleri sunan salesforces.com ile Inforce uygulamasını geliştirdik. Inforce uygulaması ION altyapısını kullanarak sadece Infor’un ERP ürünleriyle değil, tüm ERP ürünleriyle bir arada uyum içinde çalışabiliyor. Böylece farklı arayüzlere sahip ürün ve uygulamalar, kullanımı kolay ortak bir arayüzde buluşuyor.”
ION’un sağladığı kolaylıklar arasında uygulamalarınıza mobil cihazlardan erişebilmek de var. Infor ION, kullanım kolaylığı açısından sosyal ağlara benzeyen arayüzüyle şirket içi iletişimi, dosya ve veri paylaşımını da sağlıyor. ION’un sağladığı olanaklarla kendi çalışma gruplarınızı kurarak sosyal ağlardaki gibi anlık mesajlaşabilirken, ERP, CRM gibi uygulamaların çevrimiçi güncellenen verilerine de ulaşabiliyorsunuz.

Nebimak’ın ERP’ye Geçiş Hikayesini Yönetici Ortağı Murat Halil Özbaş’tan Dinledik

05 Ekim 2018

Murat ÖzbaşNebimak’ın ERP Hikayesi

Nebimak’ın ERP’ye Geçiş Hikayesini Yönetici Ortağı Murat Özbaş’dan Dinledik.

Devamını Oku...

HDI Sigorta Bordro ve Özlük İşleri Md Yrd Dinçer Keçeci ile IK’da Yaşanan Dijital Dönüşümü Konuştuk.

29 Haziran 2018

6 yıldır HDI Sigorta’da çalışıyorum ve şu anda HDI Sigorta çatısı altında Bordro Özlük İşleri Departman Yöneticisi olarak görev yapmaktayım.

Devamını Oku...

eFinans Genel Müdürü Okay Yıldırım ile göreve gelişinin 2. ayında sohbet ettik.

27 Haziran 2018

eFinans Genel Müdürü Okay Yıldırım ile göreve gelişinin 2. ayında, e-dönüşüm uygulamaları, eFinans’ın geçmişi ve gelecek hedefleri ile ilgili sohbet ettik.

Devamını Oku...

Kromel Genel Müdürü Fatih Üreten ile Kromel'in Kurumsal Dönüşüm Hikayesi

25 Ağustos 2017

T.E.K Gn. Müdürlüğü'nde Yazılımcı olarak iş hayatına başladı. 3.Ordu Kom. Bilgi İşlem Subayı görevi sonrasında, 1988 yılında Goodyear-Adapazarı fabrikasında, AS400 sis. prog. olarak başladığı görevinde, çeşitli aşamalarda ve üretim, depo, satınalma, IK gibi sistemler üzerinde, 10 yıl boyunca sistemler kurma ve yönetmede ciddi katkılar sağladı.

Devamını Oku...

Çilek Mobilya İnsan Kaynakları ve Bilişim Teknolojileri Direktörü Sezer Selim ile Röportaj​​

21 Ağustos 2017

Sezer Selim, 1 Temmuz 1974 tarihinde Gümülcine’de doğmuş. Üniversite eğitimi için İzmir’e giden Selim Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu. Yüksek lisans eğitimini de Bahçeşehir Üniversitesi işletme bölümünde tamamlamış.

Devamını Oku...

Bilgisayar Patronluğundan ERP Danışmanlığına. Ercan Güvenç ile Röportaj

04 Ağustos 2017

Sevgili theprowess.net dostlarımız, sizlere bilgisayar dünyası partoncukluğundan ERP Danışmanlığı’na uzanan bir serüvenden bahsedeceğim. Oldukça ilginç deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum...

Devamını Oku...

Aunde Teknik Bilgi Sistemleri Müdürü Ramazan Çevik ile Bursa'da Bilişimin Geleceğini Konuştuk.

19 Nisan 2017

Ramazan Çevik
Aunde Teknik Bilgi Sistemleri Müdürü

01 Mart 2015 tarihinden itibaren ERP Komitesi Bursa bölgesi temsilciliğini 6 ay süreyle vekaleten görevini sürdürmeye başlayan Aunde Teknik Bilgi Sistemleri Yöneticisi Sn. Ramazan Çevik ile Bursa’da öne çıkan sektörler, Bilişim sektörü, Kurumsal çözümlere olan yaklaşım ve deneyimleri hakkında yaptığımız röportajı yayınlıyoruz. 

Devamını Oku...

Ege Yapı Bilgi Teknolojileri Müdürü Erkan Şahin 2016'da Başarılı Projelere İmza Attı

07 Mart 2017

Erkan Şahin
Bilgi Teknolojileri Müdürü
1986 İstanbul Kadıköy doğumlu Erkan Şahin, 6 yıldır Ege Yapı’da Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Bilgisayarla, İşi gereği gün boyu haşır neşir olan Şahin, eğlenceyi yine bilgisayarlarda yaşıyor. Özellikle uçak simülasyon yazılımları ile sanal uçuş yapmaya bayılıyor.

Devamını Oku...

QAD Senior Vice President Jean-Claude Walravens ile Röportaj

27 Haziran 2016

Jean-Claude Walravens
Senior Vice President,Europe,
Middle East and Africa
“Tutkumuz müşterilerimize avantaj oluşturmaktadır” sloganıyla hareket eden QAD, Türkiye’de sayıları her geçen gün artan uluslararası ve yerel müşterileri için en iyi desteği sağlamaya odaklanıyor.

Otomotiv tedarikçileri, tüketici ürünleri, elektronik ürünler, endüstriyel ürünler, yiyecek- içecek ve yaşam bilimleri ürünleri üreten sektöre özel dikey ERP çözümleri sunan QAD, işletmelerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak uzun vadeli ürün yol haritalarının geliştirilmesinde, endüstriyel çözümlerin her biri için müşteri danışma

Devamını Oku...

AGC Yazılım Kurucu Ortağı Gökhan Can ile Röportaj

27 Haziran 2016

Gökhan Can
ERP Proje Yöneticisi
5 yıl içinde cirosunu 10 kat artırarak Deloitte Fast50’de ilk 10’a girme başarısı gösteren ERP odaklı tek şirket olan AGC Yazılım, Microsoft İş Çözümlerini şirketlerde başarıyla uygulayarak ERP dünyasında yoluna emin adımlarla ilerliyor.

AGC Yazılım, 5 yıl içinde cirosunu 10 kat artırarak Deloitte Fast50 sıralamasında ilk 10’a girme başarısı gösteren ERP odaklı tek şirket olma başarısını gösterdi.

Devamını Oku...

Infor Başkan Yardımcısı Alain Rafle ile Röportaj

27 Haziran 2016

Alain Rafle
Başkan Yardımcısı

İki yıl önce yaptığı büyük transferlerle yönetim kadrosunu güçlendirerek sektörlere özel iş çözümlerine odaklanan Infor, büyüyen bölge olarak nitelendirdiği Türkiye’de ofis açtı. Infor özellike üretim, inşaat ve moda sektörlerinde ERP ürünleriyle fark yaratmaya hazırlanıyor.

Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünyada 3.sırada yer alan Infor’un, 194 ülkede 70 bin müşterisi bulunuyor. 2012 yılında yıllık geliri 2.8 milyar dolar olan şirketin sermaye yatırımı da geçtiğimiz yıl 1 milyar dolara ulaştı.

Devamını Oku...

CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut ile Röportaj

15 Nisan 2016

Recep Palamut
CPM Yazılım
Yönetim Kurulu Başkanı
2015 ve 2016 yıllarında Türkiye ve dünya pazarından beklentileriniz nelerdir?

Çok klasikleşen deyimle “Globalleşen Dünya” Türkiye’nin dünya pazarının gerisinde kalmasını beklemek çok mümkün değil. Her ne kadar üretimde Çin’le rekabet etmek imkansız gibi görünse de çok uluslu büyük firmalar ülkemizde varlıklarını sürdürüyor, üretimlerinin ve dağıtım ağlarının belirli bir kısımlarını ülkemizde hayata geçiriyorlar.

Devamını Oku...

Mikro Yazılımevi’nde Değişim Dönemi

15 Nisan 2016

Alpaslan Tomuş
Mikro Yazılımevi
Genel Müdür Yardımcısı

Bilişim sektörünün deneyimli isimlerinden Alpaslan Tomuş’un Genel Müdür Yardımcısı olarak Mikro Yazılımevi’ne katılması ile birlikte, firmanın konumlanmasını değiştirecek nitelikte bir değişim süreci başladı.

Devamını Oku...

Tasarımda Dar Boğazları Aşmanın Yolları

23 Mart 2016

Ertuğ Tuğran
İş Geliştirme Yöneticisi
Autodesk® şirketi AutoCAD®’i 1982 yılında piyasaya sürmeden önce şirketlerin ve tasarımcıların ihtiyacı çok netti: Zaman… O ihtiyaç her geçen gün artmaya devam etti, ediyor. Bu çerçevede Autodesk, AutoCAD ile başladığı tasarım yazılımları portföyünü, her geçen gün değişen ve evrimleşen bir bakış açısıyla geliştirmeye ve çeşitlendirmeye devam ediyor. Bakılan yer hep aynı: müşterilerin tasarım iş akışları, iş yapış şekilleri, yaşadıkları dar boğazlar vs.

Devamını Oku...

İnşaat Projeleri ERP Çözümlerinde BIM Entegrasyonu

23 Mart 2016

Kıvılcım Tezan
İş Geliştirme Yöneticisi
Autodesk® yaklaşık 30 yıldır yapı sektörü profesyonelleri için çözümler geliştirmekte, AutoCAD® yazılımı ile başlayan süreç artık çok farklı bir noktada. Sektörün gereksinimleri ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda CAD tabanlı yöntemden sonra, BIM (Yapı Bilgi Sistemi) tabanlı bir çalışma yöntemi için çözüm üretmekte ve bu konuda sektöre öncülük etmektedir.

Devamını Oku...

Üretim Yapan Şirketler için Aizen Trex ile MES

20 Mart 2016

İlhan Özdemir
Aizen Trex
Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür

Şirketimiz profesyonel ekibinin gücü ile uluslararası kriterlere uygun geliştirdiği ürünlerini “aizen”, “trex” ve “DCAS” tescilli ana markaları altında kullanıcılarına sunmaktadır. Yüzde 100 yerli sermaye ve Türkiye’de yetişmiş nitelikli mühendis ekibi ile üretilen aizen trex ile kullanıcılarımıza iş süreçlerinin otomasyonuna yönelik bütünleşik çözümler sunarken, sektör bağımsız olarak tüm işletmelerin yapısına kolayca uyarlanabilecek ürünleri ve özellikle satış sonrası destek hizmetlerimizle  öne çıkmaktayız.

Devamını Oku...

Birleşik Yazılım Her anınızda, Hep Yanınızda...

18 Mart 2016

Metin Çobanoğlu
Dinamo ERP
Genel Müdür

Birleşik Yazılım’ın genel müdürü Metin Çobanoğlu ile Dinamo ERP, Türkiye ERP pazarı, sektör ve geleceğe yönelik planları hakkında konuştuk.

2015 – 2016 sezonunda Türkiye pazarından beklentileriniz nelerdir?

Türkiye’deki ERP pazarı her yıl büyüyerek devam ediyor. Bu değerlendirmeyi yalnızca kendi firmamızı göz önünde bulundurarak yapmıyoruz. Türkiye’deki ERP yazılım pazarının her geçen yıl kayda değer bir genişleme gösterdiğini düşünüyoruz. 2015 ve 2016 yılları ve sonrasında da bu büyümeye ivme kazandıracak atılımlar yapmayı düşünüyor ve sanırım herkes gibi pazarın genişlemesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Devamını Oku...

Etkinlik Takvimimiz

<<  Temmuz 2019  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031