Kurumsal Başarı Hikayeleri

Rekabetçiliğin ve sürdürülebilir ekonomik büyümenin en önemli sağlayıcılarından olan verimlilik artışının yaratılmasında anahtar rol oynayan faktör, bilgi ve iletişim teknolojileridir. Günümüzde bilişim teknolojileri ve kurumsal çözümler, tüm dünyada en çok yatırımın yapıldığı, dolayısıyla son derece hızlı gelişmelerin ve değişimlerin yaşandığı bir alan özelliğindedir. Bu nedenle, bu alanda doğru zamanda doğru yatırımların yapılması, aksatılmadan sürdürülebilmesi ve kalitenin arttırılması için doğru planlamaların yapılması, kaçınılmaz bir zorunluluk olarak ortaya çıkmaktadır.

Bu unsurlar dikkate alınarak, ERP Komitesinin vizyonu, “Şirketlerin verimlilik artışı gereksinimleri ve geleceğe dair yatırımları doğrultusunda, kurumsal yönetim sistemlerini oluşturmaları ve geliştirmeleri için gerekli bilgilere ulaşmalarını sağlamak, destekleyici ve geliştirici hizmetler üretmek ve bunları güncel tutmalarına yardımcı olmak” şeklinde ifade edilebilir. Bu vizyon çerçevesinde, 2012-2014 periyodunu kapsayan Stratejik Faaliyet Planı kapsamında, stratejik amaçlar saptanmıştır.

Bu stratejik amaçlar doğrultusunda ERP Komitesi bireysel ve kurumsal üyelerinin katkılarıyla hazırlanan bu çalışma ile Kurumsal Başarı Hikâyeleri ortaya konmaya çalışılmıştır. Bu anlamda, bu çalışmaya katkıda bulunan, emeği geçen, sahip oldukları birikimi bu çalışmada kurumların yararı için paylaşan ERP Komitesi akademisyen yönetim danışmanı üyelerine, katılım sağlayan kurumsal çözüm üreticisi ve kullanıcılarına kurumların kalkınma ve strateji geliştirme sürecine önemli katkılar verdikleri inancıyla teşekkür eder, bu çalışmanın ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.

Bu çalışma, Capital dergisi tarafından dağıtılan ve tüm şirketlerin istifadesine sunulan bir kaynak doküman niteliği taşımakta; çeşitli planlama ve strateji geliştirme ihtiyaçlarına da cevap vermektedir.

Bununla beraber, ERP Komitesinin yaygınlaşması neticesinde artış gösterecek olan işbirlikleri ve iletişim platformu olma özelliği sayesinde, kurumlar farklı politikalara sahip olsa da, yönetim sistemleri oluşturma, verimlilik artışı ve operasyonel mükemmellik için anlayış ve kuralların birlikte oluşturulmasına zemin teşkil edecektir.

Yayın Tarihi: Kasım 2013

Komite: ERP

İndir

 

Etkinlik Takvimimiz

<<  Eylül 2019  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30